Autor Wątek: Kilka słów o Nas  (Przeczytany 8187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Kilka słów o Nas
« dnia: Styczeń 07, 2009, 03:00:16 am »
Wierni Ojczyźnie - łączy!

Projekt Wierni Ojczyźnie ma na celu szerzenie świadomości patriotycznej i narodowej pośród Polaków, oraz odświeżenie znaczenia słowa "patriota". Pragniemy osiągnąć ten cel łącząc w naszych szeregach wszystkich, którzy uważają się za Polaków, bez względu na ich religię, czy wyznawany światopogląd. Według nas Polak - Patriota nie musi mieć określonego wieku, być określonego koloru skóry, czy uznawać narzucone przez kogokolwiek autorytety. Istotne dla nas jest jedynie byś czuł w sercu, że jesteś Polakiem, a Polska stanowiła Twój dom i Ojczyznę w zglobalizowanym świecie i zjednoczonej Europie.

 • Lubisz i potrafisz dyskutować z ludźmi o różnych poglądach?
  - My również.
 • Nie zgadzasz się z wizerunkiem patrioty antysemity, rasisty i ksenofoba?
  - Naszym zadaniem jest to zwalczać!
 • Pragniesz poszerzać wiedzę o Polsce, czy świecie?
  - U nas znajdziesz wiele ciekawostek... ;)
 • Nie zgadzasz się z antypolonizmem i fałszowaniem wizerunku Polaków?
  - Naszym zadaniem jest to zwalczać!
 • Chciałbyś rozwijać się, poprzez urzeczywistnianie nietypowych wizji i pomysłów?
  - Damy Ci taką możliwość!

Wiemy, że żadnego poglądu nie można upraszczać, nikogo nie da się sprowadzić do stereotypu. Żaden pogląd nie jest dla nas zbyt straszny, nie istnieje racja, na którą mielibyśmy się zamknąć. W końcu świat nie jest czarny i biały, nieprawdaż?Wierni Ojczyźnie - poszerza horyzonty!

Projekt Wierni Ojczyźnie rozwija się na wielowymiarowej płaszczyźnie. Aby ułatwić dostęp do danych informacji, oraz uatrakcyjnić ich odbiór stworzyliśmy kilka działów tematycznych. Każdy z nich jest prowadzony przez ochotników, którzy ze swojej ciężkiej pracy mają... tylko satysfakcję i poczucie spełnienia.

Dział Aranżacji Filmowych (DAF)
Zadaniem Wydziału Filmowego jest tworzenie wideoklipów do znanych, bądź mniej znanych piosenek i pieśni o zabarwieniu i treści patriotycznej, aranżowanie filmów o treści patriotycznej i promowanie Rzeczpospolity Polskiej w różnych płaszczyznach. Dział już dzisiaj może dumnie pochwalić się zwoim dobytkiem, takich wizualizacji jak:

 • Michał Zieliński - Serce w plecaku
 • Przemysław Gintrowski - Kantyczka z lotu ptaka
 • Jacek Kaczmarski - Mury
 • Grammatik - Nigdy więcej
 • Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat

Dział Promocji Literatury i Sztuki (DPLiS)
Dział zajmuje się działalnością związaną z promocją języka polskiego, polskich utworów literackich i polskiej sztuki. Zbierane prace, publikowane treści zdobywane są od prywatnych autorów i znanych pisarzy.

Dział Edukacji Historycznej (DEH)
Historia to trudny temat, w którym liczy się zdobycie nowej i do tej pory niepoznanej informacji. Praca Wydziału jest obszerna i jej cele to przybliżenie historii Polski przed i po rozbiorach. Wliczając w to wszystkie ważne, ale pomijane fakty - jak na przykład historia kultur słowiańskich.Wierni Ojczyźnie - inspiruje!

W naszej działalności przykładamy wielką wagę do kreatywności Wiernych, oraz pracy autorskiej. Każda praca ma szansę znaleźć się na naszej stronie, każdy pomysł udoskonalenia Projektu zostanie dokładnie przeanalizowany, a każdą propozycja akcji możemy objąć patronatem a nawet finansować.

Internet jest fantastycznym medium na miarę XXI stulecia, które między innymi umożliwia tanie i skuteczne kampanie popularyzujące różne idee i pomysły - staramy się i będziemy starać maksymalnie to wykorzystać - dysponujemy sporą wirtualną przestrzenią, którą dzielimy się z zasługującymi na to zaprzyjaźnionymi portalami, jak na przykład Encyklopedia Powstania Warszawskiego.

Oprócz tego jesteśmy w stanie wspierać projektowanie i wykonywanie projektów internetowych związanych z naszą tematyką, oraz służyć pomocą techniczną już istniejące. W końcu - Polak, Polakowi bratem!
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2012, 14:28:50 pm wysłana przez Zolkiewski »
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton