Autor Wątek: Patron forum  (Przeczytany 6569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Twisterro

  • Stowarzyszenie
  • Wiadomości: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Patron forum
« dnia: Styczeń 07, 2009, 03:10:50 am »
Serwis Wierni Ojczyźnie imienia Zapomnianych Bohaterów

Cytuj
Czy Ci rząd za Twe dary głośno podziękował?
Czy Cię stawiał za przykład dla obywateli?
Czy rozgłosił Twe imię? - Dałeś, a więc wzięli.

Na przestrzeni wieków w książkach historycznych, w mediach, w głowach ludzi zapisały się imiona znanych i uczynnych. Między innymi Tadeusz Kościuszko, Hipolit Cegielski, Rejtan i wielu innych. Mamy ulice, które nazywane są ich godnością. Mamy wielkie wydarzenia pod ich patronatem, miejsca upamiętniające ich śmierć i życie. Posługujemy się ich imionami, aby prześcignąć się w dyskusjach, który z nich zrobił więcej dla naszej Ojczyzny ? Polski. Każdy z nich przyczynił się do budowy wielkiego muru, dzięki któremu nasza Polska przetrwała aż do dzisiaj. Dzięki każdemu z nich dzisiaj możemy posługiwać się swobodnie naszym ojczystym językiem, chodzić do polskich szkół, podziwiać wielkie dzieła naszych przodków.

Patronem Serwisu jest szczególna grupa patriotów

  • Składamy hołd i oddajemy się w naszych życiach w ręce tych, których imion nie znamy. Pragniemy, aby nasze życie, nasz sposób myślenia świadczył o miłości do tych ludzi, którzy zostali zapomniani w kartach historii. Małych wielkich ludzi. Ludziom, którzy byli represjonowani poprzez świadczenie o swojej tożsamości, tych którzy nigdy nie wyrzekli się swojej polskiej godności. Osobą, które pomagały w trudnych chwilach swoim bliźnim, robiąc to z potrzeby miłości do swojego brata i siostry. Wszystkim zapomnianym wojakom, żołnierzom i obrońcom polskich granic; którzy składali swoje życie w nadziei że ich rodziny i dzieci; a także rodziny i dzieci innych przeżyją i będą pamiętać o nim i jego ofierze dla nich. Wyrażając w ten sposób najwyższą z form miłości, gotowość do poświęcenia własnego życia dla ochrony życia innych. Łączymy się sercami z osobami, które opowiadały swoim dzieciom i wnukom o pięknej historii Polski, wszystkim nauczycielom, dobroczyńcom, artystom bez których nasza tożsamość nie byłaby taka doniosła i wspaniała. Zapomnianym kronikarzom niestrudzenie piszącym i łamiącym pióra na tysiące stron o naszej wspaniałej Polsce. Każdy z nich wzniósł swoją ponadczasową cegiełkę patriotyzmu.
  • Pragniemy uczcić życie i działalność tych, którzy zapisali się w kartach historii i pamięć o nich jest wciąż jest żywa. Zapisani zostali dzięki wybitnym osiągnięciom dla społeczeństwa polskiego. Wszyscy Ci, którzy poprzez swoje życie wielokrotnie budowali znaczenie słowa patriota, Polacy, Polska. Dzięki możliwościom jakie otrzymali wielokrotnie z ramienia samego społeczeństwa i podołali zadaniu jakie zostało im powierzone. Pragniemy, aby pamięć o nich nie ustawała. Setki tysiące imion i nazwisk, z różnego okresu, o różnych zasługach. Jednak o takim samym celu - miłość do Ojczyzny. Niech ich imiona zostaną w naszej pamięci i w naszych sercach.
  • Stajemy w obronie wyklętych, zniszczonych, zamordowanych i poniżonych przez różne systemy polityczne, ugrupowania społeczne i kraje zaściankowe. Wierzymy i świadczymy, że wielu z nich zostało oczernionych przez niesłuszne dowody, spreparowane wydarzenia i nie mogą zostać zapomniani i wymazani z muru miłości do Ojczyzny. Stajemy w ich obronie, tak jak oni stanęli w obronie za nami - braćmi i siostrami w duchu miłości do Ojczyzny.


Wielcy Zapomniani

Ks. abp metropolita Eugeniusz Baziak
    Arcypasterz wygnaniec

Mieczysław Gębarowicz
    Strażnik dóbr narodowych

Wojciech Kętrzyński
    Obrońca polskości Warmii i Mazur

Ks. abp metropolita Bolesław Twardowski
    Wielki budowniczy kościołów

Władysław Bełza
    Wielki piewca polskości

Artur Grottger
    Wielki polski artysta

Antoni Małecki
    Strażnik polszczyzny

Eugeniusz Romer
    Wybitny polski geograf i kartograf

Kornel Makuszyński
    Optymistyczna wizja świata

Jan Nepomucen Kamiński
    Twórca teatru polskiego we Lwowie

Marian Hemar
    Człowiek urzeczony polskością

Karol Szajnocha
    Wielki polski dziejopis

Julian i Alfred Zachariewiczowie
    Sławni architekci Lwowa

Rudolf Weigl
    Odkrywca szczepionki przeciwtyfusowej

Stefan Banach
    Wybitny polski matematyk

Kornel Ujejski
    Piewca narodowy

Wincenty Pol
    Twórca "Mohorta"

Witold Szolginia
    Zakochany we Lwowie

Karolina Lanckorońska
    Wybitny mecenas kultury polskiej

Leopold Staff
    Poeta trzech epok

Jan Kasprowicz
    Twórca "Hymnów"

Aleksander Fredro
    Wielki polski komediopisarz

Kazimierz Michałowski
    Twórca polskiej szkoły archeologii

Marian Hemar
    Wyjątkowy artysta

Kornel Ujejski
    Piewca narodowy

Władysław Bełza
    Nauczyciel patriotyzmu
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2012, 14:26:49 pm wysłana przez Zolkiewski »
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton