Autor Wątek: Antypolonizm  (Przeczytany 38574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ferenz Hilo

 • Gość
Antypolonizm
« dnia: Styczeń 08, 2009, 20:34:19 pm »
Chciałbym zainicjować wątek poświęcony antypolonizmowi, polonofobii lub polakożerstwu - jak zjawisko to bywa nazywane. W ji sposób powinniśmy to zjawisko zwlaczać. Dodam oczywiście, ze jest to wersja rasizmu - strukturalnego, kulturowego bądź jawnego - skierowana w to, co polskie.

Gawsi

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 185
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:18:39 pm »
Anty-polonizm to jedna z doktryn nazizmu, jeśli nawet nieaktualna- możemy ją nazwać ruchem społecznym...

Po Polakach się jeździ bo mają swoje zdanie i żaden szanujący się Polak nie ugnie głowy pod namowami innych. Wiele zrobiliśmy dla tego świata, ale nikt tego nie docenia, za to wszyscy widzą nasze słabości i wpadki... . Nie mniej jednak Polak dziś dla świata jest jak Ukrainiec niegdyś dla Rzeczpospolitej- Kiedy wojna- Kozak dobry, kiedy pokój- to Kozaka w dyby i mięsem obrzucać... . Póki nasze społeczeństwo nie odzyska pełnej świadomości narodowej- tak będzie, bo bronią się tylko nieliczni- przeważnie ci, co znają choć trochę historię... .

Tego typu poglądy być może zanikną w miarę postępowania zmian społecznych, które od jakiegoś czasu zachodzą.
"Dulce et decorum est pro Patria mori!"

Ferenz Hilo

 • Gość
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:27:00 pm »
Zgadzam się z Tobą Gawsi, co do kwestii genezy i stanu faktycznego, a także w sumie co do remedium, lecz pytanie moje dotyczy szczegółowych zachowań, które powinnismy wykazywać.

Antypolonizm rozumiem w praktycznym wymiarze. Spotkamy się z nim wszędzie w świecie, ale zwłaszcza w Zachodniej Europie, Stanach Zjednoczonych, Izraelu oraz Rosji. Nie chcę więc mowic i dyskutować o ideologii, zwłaszcza historycznej, ale o faktach społeczno-politycznych i naszej reakcji.

PS> Podoba Ci się ta piosenka Kowalskiego?

Gawsi

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 185
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:35:46 pm »
Powinniśmy zachować niezłomność i odpłacać tym samym!

Dla Zachodniej Europy- wszystko na wschód od Niemiec to barbarzyńcy, Izrael nie lubi nas za to że Polacy sprzedawali Żydów Niemcom w czasie okupacji, jak również za wysiedlenia w '68, USA nie lubi nas, bo Żydzi nas nie lubią, a Ruscy bo my nie lubimy ich... jak dla mnie wszystko jest jasne :P

Co do Kowalskiego- niczego sobie, a to że jesteśmy potomkami Sarmatów, a oni Arian to wiem :P
"Dulce et decorum est pro Patria mori!"

szpok5

 • Gość
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:36:03 pm »
moglibyśmy tak jak Żydzi mówić że to antysemityzm(gdy Żyd jest prześladowany)w tej sytuacji Polak i nie miał bym nic przeciw temu żeby tak było.
Inni obrzucają nas wyzwiskami,obelgami i to nie powinno im uchodzić na sucho a jednak tak jest!
Może tak bardzo zatraciliśmy świadomość narodową że nie potrafimy bronić dobrego imienia Rzeczpospolitej!

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2009, 23:37:58 pm »
A ja sądzę, że problem jest nikły. :) Ostatnio żarty o Polakach w Niemczech raczej rzadko się słyszy, w USA jakiś senator co to pojechał po naszym narodzie dostał w dupę od wyborców i kolegów z partii - o ile się nie mylę, nawet pozwali go.
Żarty oparte na stereotypie są, były i będą. Po prostu taka jest natura człowieka. My wcale lepsi pod względem żartów nie jesteśmy - sam znam dużo dowcipów o Niemcach, Rosjanach, Anglikach, Francuzach, et cetera...
Śmieją się co prawda często, nawet do rozpuku, z naszej polityki. No, ale tak poważnie - kto z nas z niej się nie śmieje? :P (choćby przez łzy :])
O prześladowaniu w dzisiejszych czasach raczej nie ma mowy. Bo niby kto? Gdzie? W jaki sposób?...

Złe stereotypy niestety nieraz powstają w oparciu o masy, które emigrowały za chlebem po całej Unii. Nawet jeśli tylko drobny procent stanowili nieroby, kombinatorzy i złodzieje, to niestety - taki procent najbardziej się w oczy rzuca... :(

A jak walczyć? Śmiech, zwalczać śmiechem - proponuję zobaczyć polską odpowiedź na niemiecką reklamę meczu Euro. Krótkie, ale z jajem niczym arbuz... ;)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Ferenz Hilo

 • Gość
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2009, 08:24:50 am »
W dwóch kwestiach.

Problem nie jest nikły. Trzeba przyjrzeć się tylko temu, co pisze prasa  i jest częścią powszechnej kultury. Wejdzcie na formu jakiejkolwiek izraelskiej gazety i wpiszcie Polska. Zobaczcie, ze jesteśmy oskarżani o wszystko, co złego się żydom zdarzyło. Mlodzi Żydzi przyjeżdżają do Polski z poczuciem, że jesteśmy winni zagłady. Nie maja pretensji do Niemców czy innych. Z drugiej strony wypowiedź Chiraca, którą cytowałem nie jest odosobniona. Podobnie mówią Steinbachy, poczytajcie o artykułach w El Pais.  Wystarczy odiwedzić kilka krajów, np. w Szwajcarii i w Izraelu spotkałam się z tym, że skrót AK rozwijano jako Auszwic Komando. Czy to nie bulwersujące? Byliśmy czwartą siłą walczącą z Niemcami, straciliśmy  najwiecej w czasie wojny i co? Teraz chce sie nas bezczelnie wrobićw nazizm?

Gawsi, Polacy nie sprzedawali Żydów za pieniądze. Takie przypadki się owszem zdarzały. Ale zasadą była ochrona Żydów. Podziemne Państwo wydawało wyroki śmierci na ludzi, którzy wydali Niemcom Żydów. Wyroki śmierci i były one wykonywane. Z drugiej strony instytut Yad Vashem wśród tych, którym do tej pory przyznał wyróżnienie Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata  http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawiedliwy_W%C5%9Br%C3%B3d_Narod%C3%B3w_%C5%9Awiata, wyróżnił 30procent Polaków - ludzi,. którzy bezinteresownie ukrywali Żydów.  A przecież w czasie wojny w Polsce (jedyny kraj) za pomoc Żydom groziła śmierć pomagającego i jego rodziny. Całe wioski były przez Niemców palone za ukrywanie Żydów - polskie wioski - patrz:  http://www.zyciezazycie.pl/  Mam nadzieję, ze wiecie, czym była Żegota: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Pomocy_%C5%BBydom

Więc skąd ta nagonka? Dodajmy, ze byli równiez Żydzi, którzy mordowali Polaków, np. Stefan Michnik, Helena Wolińska, Salomon Morel. Kto to, sprawdzcie sami. Te kreatury do końca swoich dni żyły w dostatku, mimo tego że w PRLu jako urzędnicy sądowi mordowali polaków patriotów, za rzekomą antypaństwowośc. Myslę, że wątek ten trzeba będzie przedyskutowac swoja drogą. A 68 to wysiedlala wierchuszka partyjna, a nie Polacy. zresztą wysiedleni mieli często związek ze stalinizmem.

Na koniec. I zgadzam się że Szpoko5. Zarzut antypolonizmu powinien działać taka samo, jak zarzut antysemityzmu.  Popatrzcie na http://pl.wikipedia.org/wiki/Anti-Defamation_League Żydowską Lige Przeciw zniesławieniu, dlaczego nie ma polskiej wersji?

Czemu film o Bielskich (Opór) bandytach, którzy zabili 120 Polaków jest w Polsce wyświetlany. Są oni tam przedstawieni jako bohaterowie antyniemickiego ruchu oporu, gdy tymczasem z Rosjanami mordowali Polaków?szpok5

 • Gość
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2009, 11:48:16 am »
a dlaczego ta liga powstała w USA?jak dla mnie to dlatego że oni rządzą Stanami..

Gawsi

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 185
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2009, 12:17:07 pm »
Nie nie powiedziałem że Polacy sprzedawali Żydów Niemcom za pieniądze, sprzedać w tym kontekście znaczyło- donieść na kogoś, wydać kogoś itp.

Co do reszty Twojego postu- ja to wiem, ale powiedz to tym którzy nie wiedzą, np. na zachodzie- ciekawe jakie by były reakcje...
"Dulce et decorum est pro Patria mori!"

Ferenz Hilo

 • Gość
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2009, 12:36:28 pm »
Wiesz Szpoko, możemy postarać się zrobić cos podobnego w Polsce.

Wiem Gawsi, dlatego ciągle trzeba to powtarzać, az ludzie sobie wryją w pamięc. Polacy rzadko mordowali Żydów. Polacy często oddawali życie za Żydów.

szpok5

 • Gość
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2009, 14:30:37 pm »
a czemu nie stworzyć..

Gawsi

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 185
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2009, 16:47:31 pm »
Planujecie stworzyć taki ruch w ramach WO?
"Dulce et decorum est pro Patria mori!"

szpok5

 • Gość
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2009, 18:15:23 pm »
nie to by zmieniło idee

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 17, 2009, 22:08:54 pm »
Dla mnie wyrazem antypolonizmu jest m.in. przypisywanie Polakom budowy nazistowskich niemieckich obozów koncentracyjnych.

Chcę wierzyć, że to przez głupotę redaktorów, a nie z chęci przypisania Polakom winy za niemieckie i sowieckie ludobójstwo z czym też się spotkałem.  ::)

Cytuj
Znów "głęboka ignorancja" i "obraza Polski"
Dwie amerykańskie sieci telewizyjne, ABC News i CBS News, użyły ostatnio w swoich programach obraźliwych wobec Polski sformułowań dotyczących nazistowskich niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej.

W programie telewizji ABC News o deportacji z USA Johna Demjaniuka, oskarżonego o zbrodnie mordowanie Żydów w obozach, dziennikarka tej sieci Diane Alvair powiedziała o "polskim nazistowskim obozie śmierci" i o "obozie śmierci w Treblince w Polsce", nie wyjaśniając, że chodzi o kraj okupowany przez niemiecką Trzecią Rzeszę.

W innym programie o sprawie Demjaniuka, nadanym przez telewizję CBS News w Chicago, dziennikarka Cynthia Bowers użyła także sformułowania "polski obóz śmierci".


REKLAMA   Czytaj dalejPolonia w Chicago protestuje przeciw kolejnemu przykładowi fałszowania historii w amerykańskich mediach.

Chicagowski lekarz, dr Marek Rudnicki wysłał listy do prezesów ABC News i CBS News Davida L. Westina i Seana McManusa, w którym zwraca uwagę, że użyte sformułowania "świadczą o głębokiej ignorancji historycznej i braku podstawowej wiedzy o II wojnie światowej u osób odpowiedzialnych za mass media".

W swych listach dr Rudnicki domaga się przeprosin z informacją o "decyzjach personalnych w stosunku do osób odpowiedzialnych za niewłaściwy przekaz wiadomości oraz wycofanie tych treści ze wszystkich materiałów stacji".

Żąda też zmian w dziennikarskim kodeksie etycznym, aby wykreślić sformułowanie "polskie obozy koncentracyjne" z języka mediów, opracowania programu edukacyjnego dla pracowników ABC i CBS o historii niemieckich obozów koncentracyjnych, i pokazania programu o obozach z udziałem historyków polskich i żydowskich.

Na list doktora Rudnickiego odpowiedział wiceprezes ABC w Nowym Jorku Jeffrey Schneider. - Powiedział mi, że absolutnie przyznają się do błędu i że nigdy nie powinien się on zdarzyć. Obiecał też wycofanie programu z błędnymi sformułowaniem ze swoich stron internetowych - powiedział dr Rudnicki.

Nie udało mu się jednak przekonać wiceprezesa ABC News do zmian w instrukcjach podawania informacji, tak aby obraźliwe dla Polski sformułowania nie zdarzały się w przyszłości.

Sprawą kolejnych przekłamań zajęły się także polskie placówki dyplomatyczne w USA - ambasada w Waszyngtonie i konsulaty generalne w Chicago i w Nowym Jorku.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Ferenz Hilo

 • Gość
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2009, 07:39:50 am »
Techu, masz rację, to przykład typowego antypolonizmu. Najgorsze, ze jest to prawdopodobnie robione świadomie przez pewne środowiska.

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2009, 19:23:46 pm »
Dzisiaj przyniosło nowe przykłady antypolonizmu, tym razem z USA i UK:
Cytuj
"Polski obóz śmierci" - znów wpadka CNN
Określenie "polski obóz śmierci" pojawiło się na internetowej stronie telewizji CNN w wiadomości na temat decyzji Sądu Najwyższego USA w sprawie wstrzymania deportacji do Niemiec Johna Demjaniuka, oskarżonego o zamordowanie tysięcy Żydów w Sobiborze w 1943 roku.
Cytuj
Rasistowski, brutalny napad na 15-letniego Polaka
Chłopiec został napadnięty w drodze do szkoły. Trzech sprawców zaatakowało od tyłu, potem skopali leżącego Polaka, krzycząc przy tym rasistowskie hasła. To już drugi taki przypadek w ostatnich dniach w miejscowości Yeovil w południowej Anglii.

Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2009, 16:01:04 pm »
Pierwszy, to przykład dziennikarskiej głupoty i nieuctwa, na który z całą pewnością zareagują Polacy z Polonii.

A drugie, to nieskażony grzechem myślenia rasistowski wybryk - jakich na tym smutnym świecie wiele. Padają ich ofiarą Polacy, Pakistańczycy i Hindusi, przeróżni mieszkańcy wschodniej Azji, Murzyni.
Nie przesadzałbym, że to akurat jest przejaw antypolonizmu.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2009, 20:58:54 pm »
Nie przesadzałbym, że to akurat jest przejaw antypolonizmu.
CNN mówi regularnie o "polskich obozach", a szef stacji jest znany z wypowiedzi obraźliwych w stosunku do Polaków.
Jasne, ale jakby zaatakowali Żyda to byłby to antysemityzm. Dyskryminujesz Polaków nie dając nam prawa do obrony przed prześladowaniami i nienawiścią.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Ferenz Hilo

 • Gość
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 10, 2009, 22:19:00 pm »
Zgadzam się z Techem w pełni. Gdyby spraa dotyczyła Żyda, to nawet media na Jamajce by o tym pisały, że - aj waj - takie to Panie antysemityzm. A Polacy? Nie bądźmy tacy przewrażliwieni. Plują na nas? Ale może nie chcieli - wiatr był silny i poniosło. Przestańmy w końcu się samobiczować i ciągle się i innych tłumaczyć!!! To my byliśmy ofiarami komunizmu i nazizmu największymi, a że Żydzi stworzyli religię Holocaustu (od razu Twisty zachęcam do lektury książki Normana Finklesteina "Holocaust Industry", zeby nie było że wymyślam. Co najwyżej ktoś wymyślił. )  w którą wierzy cały świat, to inna sprawa. Nie pozwólmy zawłaszczyć historii innym!!!

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2009, 03:22:47 am »
Nie wiedziałem, że szef tej stacji wyrażał się o Polakach obraźliwie - w takiej sytuacji inaczej to dla mnie wygląda. Choć mimo wszystko, nie wiem jak możemy na to reagować. Czy też jak mogą to robić władze... :/

A cytowana wypowiedź tyczyła się części o pobiciu, enter niepotrzebnie dałem.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Ferenz Hilo

 • Gość
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 12, 2009, 09:36:29 am »
Po pierwsze, jesteśmy winni istnieniu wielu obozów śmierci, niesłusznie nazywanych nazistowskimi, a przez niektórych fałszerzy historii nawet niemieckimi (sic!).  W ramach rekompensaty powinniśmy oddać 100 miliardów dolarów naszym braciom Żydom, których w Jedwabnym zamordowaliśmy - zmuszając jeszcze od tego Niemców - niezliczenie wielu - jak słusznie i najprawdziwiej w swoich perfekcyjnie historycznych książkach opisał znamienity wszech światowy Piofiesor Thomas Gross (niesprawiedliwie nazwany tak przez Polaczków, a przecież  po angielsku gross to obrzydliwy, nie jako jedyny znamienity ten Profiesor cierpi z rąk polskich!!!!). Zadość uczynić powinniśmy również zawsze życzliwym nam Niemcom, którzy kierując się dobrem wspólnym zawsze chcieli nam pomóc, w swej wyższej preeuropejskiej świadomości Kryszny nie wybaczając nam, że rękę ich sprawiedliwą i mądrą polaczki zawsze kąsały. Niesprawiedliwie Niemcom ziemie zabrane zwrócić koniecznie trzeba. Byli  Niemcy ofiarami nazizmu, tego nazizmu, który przecież z takim heroizmem Armia Czerwona nasza bratnia z takimi ofiarami w imię przyszłego wspólnego dobra zwalczała. Niemcom należy się ich własność oraz odszkodowania za kradzież, której Polska dokonała wraz z odsetkami za użytkowanie jej i miast. Co gorsza - nie kryjmy tego - Polacy nie byli wcale przyjaźni dla Rosjan -także przecież Słowian. polscy komuniści z Komunistycznej Partii Polski nie tylko wzmocnili nieprawidłowe i wypaczające trendy rewolucji, ale potem działając w NKWD oraz  saletelickich organizacji realizowali swe zbrodnicze, polskie instynkty. Dośc wspomnieć o takich Polakach jak Szechter, Różański-Goldberg, Jakub Berman czy Salamon Morel. Tak zbrodniarzy tych wydała Polska. To oni skompromitowali rewolucję a nastepnie w 68 wyrzucili z Polski emigrantów marcowych do Izraela, skazując ich na terroryzm i brak wody na pustyni!!! Jakże nieludzcy byli nie tyle oni, co naród co wydał takie bydlęta!! Czy i nie Rosjanom się należy choć skromne odszkodowanie, choćby 80 milionów euro, aby dzięki sprawnej kinematografii obalić polskie, wpajane siłą rosyjskim dzieciom  mity historyczne, dotyczące rzekomych "osiągnięć' tzw. Rzeczypospolitej, a faktycznie kapitalistycznego i kolonialnego kraju barbarzyńców, który  brutalna siłą próbował zdominować narody miłujące pokój. Bóg jednak nie śpi!!!! Oświecone narody dzięki sile ducha i rozumu, wsparte opatrznością w porę zdążyły zaprowadzić porządek i odzyskać Europę dla  europejczyków. Tyle zła, które wyrządzono w świadomości młodych ludzi przez wieki propagandy polskiej wymaga jednak pracy organicznej. Musimy głośno krzyczeć o reakcyjności polaków (tak celowo z malej litery, potrzebna jest pokuta i skromność), brutalnej agresji, opilstwie, tchórzostwie i syndromie psa ogrodnika, tak mocno obecnego w kraju umownie nazywanym chwilowo Polską, gdzie wszyscy mieszkańcy, chcieliby, żeby obowiązywały je te same prawa, co inne  - naprawdę światłe i na to zasługujące - narody. Tzw. polacy nadszedl czas pokuty, umniejszcie sie, a moze bedzie wam wybaczone.  potzrebujecie mezow stanu, takich jak św. pamienci drogi Bronislaw G. Człowiek formatu prawdziwe europejskiego, bardziej Francuz niż polak.  Mędrzec, który potrafił zrezygnować z egoizmu polskiego, aby Francji i Niemcom po latach prześladowań moglo żyć się lepiej. Bierzcie z niego przykład!!! Budujcie w każdej szkole pomniki dłogiego Błoniława i uczcie się tej prawdziwej europejskiej solidarności. Inaczej zawsze będziecie ciemnogrodem, ze swoim faszystowskim i żydobójczym AK, katolicką nietolerancją wobec ludzi lewicy francuskiej, nielegalnymi podziemnymi kompletami (to ciągłe polskie kombinowanie) oraz skłonnością do agresywnych wystąpień z bronią przeciwko legalnym władzom (zwanych eufemistycznie przez waszych ideologów powstaniami niepodległościowymi), oddajcie europejczykom co do nich należy i proście o akceptację, potwory.

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 12, 2009, 09:41:27 am »
No prawda, Niemcy powinni mieć więcej wyczucia w tej kwestii. A ambasada faktycznie powinna ostro zareagować, bo tego typu artykuły w kraju, który wymordował w "polskich" obozach ćwierć naszych obywateli zakrawa na bezczelność...

Ferenz, cóż za rozbudowana ironia. :) To może w kwestii technicznej ja zasugeruję, byś używała więcej 'enterów', ew. wcięć, bo źle się czyta taki długi tekst w jednym akapicie.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2009, 09:43:23 am wysłana przez Twisterro »
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Ferenz Hilo

 • Gość
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2009, 20:59:28 pm »
Ok, entery się pojawia i wcięcia również.

Pozdrawiam serdecznie.

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 13, 2009, 20:02:45 pm »
Zabrzmi to może dziwnie, ale prawda jest taka, że teraz to naród "wybrany" (wiadomo o kim mówię ..)
Ma cały świat w garści ..

Pozwolę sobie zaprezentować metamorfozę stosunków polsko-żydowskich zawartych w innym temacie na tym forum

Faza 1. Niemcy - Oprawcy , Żydzi i Polacy - Ofiary
Faza 2. Niemcy - Oprawcy,  Żydzi - Ofiary, Polacy - Świadkowie
Faza 3. Niemcy, Polacy - Oprawcy, Żydzi - Ofiary
Faza 4. Niemcy - Świadkowie, Żydzi - Ofiary, Polacy - Oprawcy
i teraz najlepsze : Faza 5. Polacy - Oprawcy, Żydzi i Niemcy - Ofiary

Najlepsze jest to, że to Żydzi zawsze są pokrzywdzeni .. Nie jest to Waszym zdaniem trochę
dziwne ? ... :|

@Ferenz .. Mimo tego, że wolałbym się z Tobą nie zgadzać (mowa o 2 postach nade mną), to muszę Ci przyznać rację ..
Największy ubaw miałem (wcześniej już o tym słyszałem :D), że nie było Niemców, tylko naziści/hitlerowcy .. A cały naród niemiecki został tylko sterroryzowany przez grupkę antypokojowo nastawionych lawirantów .. Biedne parę milionów Niemców :( Ojojj
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2009, 20:06:25 pm wysłana przez DID@ »
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

szpok5

 • Gość
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 13, 2009, 20:18:00 pm »
heh,Frenz fajnie to napisałeś;)