Autor Wątek: Antypolonizm  (Przeczytany 35727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

barteq_g

• Gość
Odp: Antypolonizm
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 25, 2009, 21:21:06 pm »
Innych nie chcą "gonić" bo Polaków jest najwięcej. Jak do nas masowo przyjeżdżali Ukraińcy to nasze społeczeństwo też miało im za złe, że robią za psie pieniądze. Oczywiście nie uważam, że wypowiedź tego polityka była w porządku wobec Polaków pracujących w Norwegii. Po prostu to nie jest przejaw antypolonizmu. Niestety nie ma w Polsce woli politycznej żeby zawalczyć o lepsze traktowanie naszych rodaków. Nie ma woli żeby zawalczyć o cokolwiek. :/

Ferenz Hilo

• Gość
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 25, 2009, 21:38:59 pm »
Więc jest to antypolonizm. Bo zwalczają naszych za coś, co się im należy.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 25, 2009, 21:40:49 pm »
nie ma woli bo nie ma jednosci...tylko ja, ja i tylko ja...ewentualnie rodzina i kumple...a reszta niech sie pier....jednosc to podstawa i w rodzinie i w narodzie...mala, zgrana paczka zawsze wyjdzie lepiej niz duza, niezorganizowana banda...wystarczy spojrzec na poludnie - czechy mialy ostry dym z UE choc maly kraj, slowacja ma euro - mali ale zgrani a u nas banda...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 25, 2009, 23:07:42 pm »
Założyłem nowy poddział - właśnie antypolonizm. Doszedłem do wniosku, że pojedynczy wątek na tak wiele tematów, to zbyt ciężkostrawne.
Gdyby znalazła się jakaś poczciwa, moderatorska dusza i podzieliła to na mniejsze kawałki, chociaż w przypadku najświeższych postów - byłbym wdzięczny. :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 30, 2009, 08:38:28 am »
Co do wydzielenia, jakiś wątków w temacie Antypolonizm, to jestem i proszę pisać na priv.

Komik, o którym pisaliśmy w październiku, trafił w końcu na rozmowę edukacyjną do polskiej ambasady i dobrze, warto aby nasi urzędnicy na przyszłość szybciej reagowali:

Komik na dywaniku za wypowiedź o Polsce
Stephen Fry, brytyjski komik, który twierdził, że "Polacy mają udział w zbrodniach z Auschwitz", został zaproszony do polskiej ambasady w Londynie - informuje internetowe wydanie dziennika "Daily Telegraph".

Zaproszenie potwierdził dziennikowi rzecznik polskiej ambasady w Wielkiej Brytanii, który zaznaczył, że ma ono związek z wypowiedziami Fry'a na temat Polaków i Auschwitz. Rzecznik podkreślił również, że komika zaproszono razem z jego partnerem, ale na razie nie wiadomo, czy weźmie on udział w spotkaniu

Spotkanie ma się odbyć w poniedziałek - kończy portal.

Stephen Fry w stacji Channel4 mówił, że Polsce i generalnie państwom postkomunistycznym grozi wzrost tendencji prawicowo-nacjonalistycznych. Sugerował też, że Polacy brali udział i odpowiadają za Holokaust . - Pamiętajcie, po której stronie granicy zbudowano Auschwitz - powiedział.

Te wypowiedzi spotkały się ze zdecydowaną odpowiedzią ze strony polskich władz, interweniowała m.in. polska ambasada w Londynie. Niedługo potem Fry przeprosił za swoje słowa na blogu. Pisał: "nie mam dla siebie żadnego usprawiedliwienia, słowa po prostu układały się w mojej głowie i wyszły z moich ust".
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 30, 2009, 11:18:45 am »
Geje nie lubią Polski bo u nas jest jeszcze w miarę normalnie a im to przeszkadza.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 30, 2009, 11:22:13 am »
Nie wiem czy poważne jest doszukiwaniu się homoseksualizmu w każdym przejawie antypolonizmu na świecie. To, że akurat ten osobnik jest gejem raczej nie jest przyczyną, że palnął taki chamski i durny tekst. To wypływa wyłącznie z jego ograniczonych zdolności umysłowych. ;)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 30, 2009, 12:37:22 pm »
Nie wiem czy poważne jest doszukiwaniu się homoseksualizmu w każdym przejawie antypolonizmu na świecie.
Nie mam takiego zamiaru.:) Poza tym dla mnie gej != homoseksualista.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 30, 2009, 15:57:42 pm »
Ciekawe rozróżnienie - na czym polega? :]

Ja rozróżniam pojęcia "gej" i "pe.dał" - to pierwsze, to określenie dla homoseksualizmu, a to drugie do mężczyzny orientacji dowolnej, co zachowuje się jak panienka. ;)
George Patton

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 30, 2009, 16:46:38 pm »
Gej to działacz który ma na celu przekonywanie ludzi, że homoseksualizm jest normalny oraz walkę o jakieś specjalne przywileje dla nich. Homoseksualista to normalny człowiek który swoje zboczenia traktuje jako sprawę osobistą i nie obnosi się z nimi.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Martino1989

• Gość
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 15, 2009, 14:34:36 pm »
Antypolonizm  silny jest w samym polskim społeczeństwie jeśli można to tak nazwać chodzi mi np o teksty takich śmiesznych ludzi jak Adam Michnik(Szechter) czy j.t gross, sami oni przecież promują taki wzorzec Polak antysemita , Polak szmalcownik to moim zdaniem jest największym problemem bo jeśli sami nie potrafimy się z tym uporać to co tam dopiero budować silną pozycję za granicą.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 15, 2009, 21:30:29 pm »
Popieram przedmowce. Dodam jedynie ze aniolkami nie jestesmy ale duzo dobrego w sobie mamy :)

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 16, 2009, 17:25:22 pm »
Kolejny przejaw antypolonizmu.
Kurier Galicyjski powraca do tematu bulwersującej, antysemickiej i antypolskiej reklamy  lwowskiego piwa. Marcin Romer dziennikarz K.G. nawołuje do bojkotu nieetycznego producenta. Lwowskie Piwo należy do Grupy Carlsberg.

Kilka tygodni temu w telewizji ukraińskiej pojawiła się reklama lwowskiego piwa, wykorzystująca jako materiał reklamowy... rzeź w Humaniu.

?Ukraińscy piwowarzy dziarsko reklamowali swoją produkcję w nader oryginalny sposób. Opowiadali, jak sławny Maksym Żeleźniak, napiwszy się, trzeba rozumieć, lwowskiego piwa i sławno pohulawszy ze swoimi chłopcami w Humaniu, powiesił na kościelnej wieży ?Lacha, Żyda i psa ? bo ich wiara jednakowa? (Lach, Żyd i sobaka ? wira odnaka). Czy ta reklama miała zdopingować widzów tylko do picia piwa, czy również do wieszania na kościelnych wieżach Żydów i Lachów ? pozostało niezrozumiałym? ? opisuje Mykoła Riabczuk, ukraiński krytyk literacki, eseista i publicysta, poeta.

?Na żadnym z cywilizowanych kanałów Europy nie można tak po prostu zobaczyć i wybaczyć prezentacji już nawet nie wiem czego ? czy to jaskiniowej ksenofobii, czy dzikiej obojętności wobec uczuć innych? ? komentuje na swoim blogu z kolei Taras Woźniak, politolog, redaktor naczelny lwowskiego kulturologicznego czasopisma ?Ji?. Swój felieton w ?Gazecie po ukraińsku? Riabczuk podsumowuje słowami: ?To, że w XXI wieku w kraju, który uważa się za europejski, producenci i twórcy reklamy piwa uważają za możliwe posługiwanie się takimi ?argumentami?, a społeczeństwo pokornie to wszystko ogląda i nie protestuje ? dużo wyjaśnia. Przede wszystkim ? że ten kraj nie jest europejski i że do XXI wieku od epoki Żeleźniaka mu bardzo daleko?.
Głos w tej sprawie zajęli również Ostap Slywyński i Andrij Lubka, a Jurij Wynnyczuk poświęcil mu część swojego stałego felietonu ?Lwowskie Obserwacje? pod wymownym tytułem ?Świństwo?.Ta reakcja wzbudza optymizm.

Nie doczekaliśmy się tylko reakcji ze strony zamawiających i sponsorów tego jaskiniowego spotu reklamowego. Proponujemy: póki nie zdobędą się na słowo przepraszam ? NIE PIJCIE LWOWSKIEGO PIWA!

Marcin Romer

Źródło: http://www.lwow.com.pl/kurier-galicyjski/kg_21-97.pdf

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 25, 2010, 19:40:05 pm »
Przykładów antypolonizmu i przekłamań polskiej historii w prasie brytyjskiej jest wciąż za dużo.

"Chopin antysemitą..." - takie kwiatki prawie codziennie

Przekłamania w brytyjskiej prasie na temat polskich faktów historycznych zawsze bulwersują. Mniej bądź bardziej angażują polonijne organizacje lub pojedyncze osoby. Jan Niechwiadowicz, który, jak sam twierdzi, zaangażował się w obronę dobrego imienia Polski w Wielkiej Brytanii - w rozmowie z radiem ORŁA fm opowiada o swojej walce z gazetą "The Independent". - W jednym z artykułów m.in. sugerowano, że polski kompozytor Fryderyk Chopin miał poglądy antysemickie - twierdzi Jan Niechwiadowicz.

W 2006 roku Niechwiadowicz złożył skargę do komisji skarg (Press Complaints Commission - PCC) w związku z artykułem w gazecie "The Independent", w której błędnie pisano o "polskich obozach śmierci".

Komentarze na stronie internetowej mówiły o "milionach ofiar nazistowskich obozów śmierci, z których większość była w Polsce". Sugerowano też, że współczesna populacja Polaków, w dużej części związana z kościołem katolickim, ma poglądy zbliżone do antysemickich.

Pojawiało się coraz więcej przykładów związanych z kojarzeniem Polski z obozami zagłady a także artykuły traktujące o polskim antysemityzmie.

- W jednym z artykułów m.in. sugerowano, że polski kompozytor Fryderyk Chopin miał poglądy antysemickie - twierdzi Jan Niechwiadowicz.

Niechwiadowicz chce zwalczać negatywny stereotyp Polaków w Wielkiej Brytanii także poprzez podkreślenie ich ogromnej roli w walce z nazistami i sowietami podczas II wojny światowej i uświadamianie Brytyjczykom, jak wiele zawdzięczają Polakom.

- Moje próby wyjaśnienia i prośby o sprostowanie nie przyniosły rezultatu. Gazeta nie zareagowała na moje listy. Liczba tych artykułów, które przeinaczają polską historię jest na tyle duża, że należałoby się tym zająć ? uważa Jan Niechwiadowicz.

Rzecznik prasowy Zjednoczenia Polskiego Wojciech Tuczyński w rozmowie z ORŁA fm mówi: - Przy tej ilości różnych przekłamań historycznych w prasie brytyjskiej nie sposób reagować na wszystkie. Poza tym myślę, że to nie ma sensu.

To powoduje, że koło się nakręca. Któregoś dnia, ktoś może dojść do takiego wniosku, że jeżeli chcemy zapewnić sobie rozgłos to uderzmy w Polaków, bo oni zaraz się odezwą. Nie otrzymałem żadnych sygnałów ze strony prezydium o tym, że powinniśmy w związku z tym tematem reagować. To są bardzo delikatne i dyskusyjne sprawy.

Ktoś może uważać, że powinniśmy reagować, inny natomiast powie odwrotnie. Oczywiście nie powinniśmy zostać bierni, należy reagować w niektórych przypadkach, ale czy należy reagować w każdym przypadku? Codziennie dostaje artykuły dotyczące jakichś przekłamań historycznych w brytyjskiej prasie. Z drugiej strony cieszę się, że takie osoby jak Jan Niechwiadowicz śledzą tutejsze media, mają na uwadze nasze dobre imię w tym kraju. Dzięki temu wiemy o wielu podobnych sprawach i w drastycznych przypadkach reagujemy na nie w odpowiedni sposób ? mówił rzecznik Zjednoczenia Polskiego Wojciech Tuczyński.

Podobne historie występowały już w przeszłości. Niektóre z nich były bardzo spektakularne i zainteresowały także polski MSZ. Kilka czołowych gazet w Wielkiej Brytanii, w tym "Daily Telegraph", "Daily Mail", czy "The Times" błędnie interpretowały polską historię co spotykało się z reakcją polskich środowisk. Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii wnosiło w przeszłości skargi do PCC, organizacji rozpatrującej wnioski dotyczące m.in. błędnie przedstawianych faktów w prasie.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 29, 2010, 19:27:30 pm »
Antypolonizm ? oficjalną doktryną litewskich władz

Ściganie przez Inspekcję Języka Urzędowego autorów informacji w języku polskim; szereg ostatnio przyjętych przez instytucje rządowe i pozarządowe dokumentów o wyraźnie antypolskim charakterze; prześladowanie z urzędu polityków polskiego pochodzenia za ich wypowiedzi; inwigilacja przez służby specjalne użytkowników i komentatorów na stronie internetowej ?Kuriera Wileńskiego? ? fakty te mogą świadczyć, że antypolskość, która wcześniej oficjalnie była wcześniej wyrażana przez skrajne organizacje typu ?Vilnija?, dziś wydaje się stała się częścią składową polityki wewnętrznej władz Litwy.

Źródło:
http://kurierwilenski.lt/2010/05/28/antypolonizm-oficjalna-doktryna-litewskich-wladz/

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 19, 2010, 15:32:31 pm »
Może jestem przeczulony, ale co sądzicie o tej wersji historii Polski...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025897,title,Zastal-Polske-drewniana-i-go-zamurowalo,wid,12485529,wiadomosc.html
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 19, 2010, 20:21:15 pm »
w sumie smialem sie jak to czytalem :) jesli umiescimy w nazwie powiedzmy "Historia Polski z puszczonym okiem" jak w pewnej reklamie piwa bez(tu oko)alkoholowego to nawet ciekawy text :) jednak jestem swiecie przekonany ze to taka historia zartem ala kabaret :)

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 19, 2010, 20:51:41 pm »
Wydaje mi się, że przedstawianie historii naszego kraju w taki sposób jest nie tylko niewłaściwe, ale trąca myślą Goebbelsa. Trochę żartu nie zaszkodzi, jednak zasługujemy na pewien szacunek. W końcu tysiąc lat zobowiązuje. A to co totalitaryzmy zrobiły Polakom, to chyba powód, żeby trochę traktować nas jak jajko. Kto siebie nie szanuje, tego szanować nie będą.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 28, 2010, 09:54:56 am »
Bardzo miła forma dla jeszcze milszej treści ;)