Autor Wątek: Twórczość Lacedemona  (Przeczytany 33287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gawsi

• Czytelnik
Twórczość Lacedemona
« dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:11:54 am »
Temat wydzielony z Biało-Czerwona Husaria
taki maly fajny obrazek :)

PS. nie wiem jak wkleic obrazek a nie jego adres... :-[
Obrazek świetny- gdzie Ty go znalazłeś?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 10:49:38 am wysłana przez Gawsi »
"Dulce et decorum est pro Patria mori!"

smiechu

• Stowarzyszenie
Odp: Biało - Czerwona Husaria
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:32:03 am »
aha dzieki :)
a gdzie znalazlem?
http://www.lacedemon.info/
koles jest niezly :)
robi takie rzeczy do Modow gier z serii Total War i chyba nie tylko :) wystarczy spojrzec co jest na stronie glownej najwiekszego Polskiego serwisu Total War http://totalwar.org.pl/ znaczy jaki obrazek :)
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:43:10 am »
Jestem pod wrażeniem jego talentu! Bo inaczej niż talent- nie można tego nazwać.

Niestety nie mogę w żaden sposób otworzyć jego portfolio- nawet google wymięka :(

Ale na prawdę- ta husaria zapiera mi dech ;) Doskonale prezentuje się jako tło pulpitu ;D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 11:46:24 am wysłana przez Gawsi »

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2009, 13:42:08 pm »
Jestem pod wrażeniem jego talentu! Bo inaczej niż talent- nie można tego nazwać.

Niestety nie mogę w żaden sposób otworzyć jego portfolio- nawet google wymięka :(

Ale na prawdę- ta husaria zapiera mi dech ;) Doskonale prezentuje się jako tło pulpitu ;D

dokladnie jako pulpit tez mam ;)
mi sie otwiera jego portfolio normalnie...znaczy klikam na obrazek to ten to tamten...
a ze zdolniacha z niego no ba :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 13:49:51 pm wysłana przez Gawsi »

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2009, 13:51:59 pm »
Mnie też już weszło- musiały być jakieś problemy z serwerem, na którym jest to portfolio. Dzięki ;)

Fajny też jest "Duel":

Świetna sztuka! Ciekawi mnie, czy gość to robi w Photoshopie?...

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2009, 16:41:13 pm »
a ulani nie sa tez super? ;)
w czym robi nie mam pojecia

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2009, 16:44:54 pm »
Ułanów nie widziałem :P

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2009, 11:53:14 am »
rysunek bodajze 18 w galerii :) Polish cavalry ;)

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2009, 12:44:54 pm »
Mnie osobiście- to nie wygląda na Ułanów, raczej na Szwoleżerów :P

cookiemonster

• Gość
Odp: Twórczość Lacedemona
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2009, 11:56:54 am »
Jestem pewien że na 90% jest to robione za pomocą tablet'a i programu graficznego (:
Piękne ^_^

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2009, 11:09:39 am »
szwolezerowie czy ulani...ja tam nie wiem :)

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 13, 2009, 11:16:24 am »
Szwoleżerowie byli to Polacy, walczący w armii napoleońskiej- szczególnie głośną ich akcją była szarża pod Samosierrą ;) Ułanów nie będę przedstawiał :P Formacja była w służbie (o ile się nie mylę) od 1914 do 1939. Choć w bitwie o Wał Pomorski i Kołobrzeg w 1945 też brała udział polska konna jazda.

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 13, 2009, 11:17:15 am »
Jestem pod wrażeniem wszystkich tych grafik. Widać świetnie przestrzeń i głębie. Brawo i prosim o więcej!

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:16:23 am »
Szwoleżerowie byli to Polacy, walczący w armii napoleońskiej- szczególnie głośną ich akcją była szarża pod Samosierrą ;) Ułanów nie będę przedstawiał :P Formacja była w służbie (o ile się nie mylę) od 1914 do 1939. Choć w bitwie o Wał Pomorski i Kołobrzeg w 1945 też brała udział polska konna jazda.

Ułani powstali około XVIII w. dokładnej daty Ci nie podam bo nie pamiętam, ale możesz spojrzeć w encyklopedię, ale taką prawdziwą, a nie pseudoencyklopedię internetową typu wikipedia.

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:30:25 am »
Akurat tutaj nie patrzałem w żadną encyklopedię :P Ułani mogli powstać w XVIIIw, ale ich działalność z tamtego okresu nie jest szeroko znana :P

Btw. Ciekawi mnie jak Lacedemon by zareagował na zaproszenie od nas ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2009, 10:31:17 am wysłana przez Gawsi »

Lacedemon

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 14, 2009, 17:44:17 pm »
Witam,

...ano Lacedemon odpowiedziałby, że to szwadron szwoleżerów-lansjerów polskich w szeregach wojsk napoleońskich :) To scena z  Bitwy pod Waterloo.

pozdrawiam,

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 14, 2009, 17:46:18 pm »
Widzę że legenda do nas zawitała we własnej osobie ;)

Mógłbyś się podzielić z nami jak robisz te grafiki- dla zwykłego zjadacza chleba jest to coś niewyobrażalnego :P
Jak tutaj trafiłeś? Ktoś Cię zaprosił, czy znalazłeś nas w google?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2009, 17:57:53 pm wysłana przez Gawsi »

Lacedemon

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 14, 2009, 18:18:49 pm »
Tak, jestem oryginałem.

Bardzo mi miło, że  ilustracje przypadły wam do gustu. :)
Czasami sprawdzam z ciekawości kto odwiedza  moją stronę i ujrzałem  link: http://wierni-ojczyznie.pl
Bardzo mnie to zainteresowało :)
Prace powstają na tablecie w photoshopie. Zajmuję się tym medium od  około 3 lat. Muszę przyznać, że z powodzeniem, gdyż z malarstwa sztalugowego w naszym kraju dosyć ciężko się utrzymać.
Tu może wrzucę tzw. sketch wstępny do Austriaków. Wydaje mi się, że go jeszcze nie zamieszczałem.

Mam nadzieję bywać częściej gościem u Was, bo wydaje mi się, że nasze zainteresowania i poglądy się dosyć mocno  pokrywają. W wolnych chwilach więc, będę Was odwiedzał.
Dziś mam troszkę mało czasu. Wiele obowiązków zawodowych, a poza tym w domu czeka na mnie mój miesięczny synek. On też potrzebuje uwagi :)

Pozdrawiam serdecznie,

Mariusz

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 14, 2009, 18:24:37 pm »
Będzie nam bardzo miło ;) Może nawet zamiast gościem- pokusisz się zostać jednym z nas?
Pozdrawiam serdecznie.

cookiemonster

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 14, 2009, 20:55:40 pm »
Będzie nam bardzo miło ;) Może nawet zamiast gościem- pokusisz się zostać jednym z nas?
Pozdrawiam serdecznie.
Zgadzam się :)
Bardzo byśmy prosili szanownego i jakże utalentowanego Lacedemon'a by do nas dołączył ;) byśmy byli zaszczyceni!
Pozdrawiam serdecznie

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2009, 20:00:33 pm »
Kapitalne ilustracje, muszę przyznać. Takie żywe kolory i dynamizm, bardzo wpada w (moje przynajmniej :P) oko. I podobnie jak poprzednicy - zapraszam do naszego grona! :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Lacedemon

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 15, 2009, 23:55:40 pm »
Dziękuję serdecznie za zaproszenie :)

Mniemam, że rejestrując się oficjalnie na forum po części staję się już "członkiem", a nie gościem ;)

Zauważyłem również ogłoszenie konkursu i tu skromnie chciałbym zaprezentować moją starszą pracę, która w pełni odzwierciedla Wasze założenia konkursu.: http://faktoriartystyczna.pl/stypendysci/user/134

Praca nosi tytuł "Lekcja łaciny" Jest to "instalacja"-aranżacja przestrzeni. Powstała dzięki stypendium Ministerstwa Kultury. Tych kilkadziesiąt hełmów odlanych w betonie zawiesiłem w na ścianach... Oczywiście wszyscy je znają i wiedzą, że to WZ-31 WP, czyli z września 1939 r. Tytuł pracy "Lekcja Łaciny" odwołuje się do eseju Zbigniewa Herberta i mam nadzieję, że trafnie.

Oczywiście pracę prezentuję poza konkursem, ale jakoś ciepło mi się zrobiło, że ktoś taki konkurs ogłosił... Ona po prostu powstała z wdzięczności dla tych ludzi..., naszych dziadów...

Pozdrawiam,

Lacedemon

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 16, 2009, 13:16:15 pm »
Witam serdecznie Mariuszu,

Chciałem Cię powitać na stronach Serwisu i gorąco zaprosić do korzystania z niego. Chciałem Ci również pogratulować talentu, a jeszcze bardziej płaszczyzny w jakiej talent realizujesz. Nie spotkałem zbyt wielu utalentowanych malarzy, którzy poprzez swój talent pragnęli by przypominać o ważnych i istotnych wydarzeniach dla nas, dla Polski, dla całego świata. W końcu nasza historia ma fundamentalne znaczenie w całej Europie. Jednocześnie gratuluję Ci synka, bardzo miło mi się robi na sercu kiedy rozmawia się o małych pociechach. Dziękuję jednocześnie za zarejestrowanie się u nas i napisaniu o sobie kilku słów.

Mniemam, że rejestrując się oficjalnie na forum po części staję się już "członkiem", a nie gościem ;)

Mam nadzieję, że tak właśnie czujesz w sercu. Status konta, to jednak status konta ;)

Zauważyłem również ogłoszenie konkursu i tu skromnie chciałbym zaprezentować moją starszą pracę, która w pełni odzwierciedla Wasze założenia konkursu.: http://faktoriartystyczna.pl/stypendysci/user/134

Praca nosi tytuł "Lekcja łaciny" Jest to "instalacja"-aranżacja przestrzeni. Powstała dzięki stypendium Ministerstwa Kultury. Tych kilkadziesiąt hełmów odlanych w betonie zawiesiłem w na ścianach... Oczywiście wszyscy je znają i wiedzą, że to WZ-31 WP, czyli z września 1939 r. Tytuł pracy "Lekcja Łaciny" odwołuje się do eseju Zbigniewa Herberta i mam nadzieję, że trafnie.

W tym wypadku skromność powinna pozostać w cieniu. Masz powód do dumy.
Trafnie odzwierciedliłeś esej, do mnie trafił bez zbędnych komentarzy. Głęboka praca.

Oczywiście pracę prezentuję poza konkursem, ale jakoś ciepło mi się zrobiło, że ktoś taki konkurs ogłosił... Ona po prostu powstała z wdzięczności dla tych ludzi..., naszych dziadów...

Każde słowo ma swoją moc, dlatego dziękuję Ci za słowa które budują. Postaramy się, aby takich konkursów nie brakowało, a dalszy ich rozwój nie kończył się po kilku dniach. Konkurs ma wymiar długo trwającego przedsięwzięcia. Przygotujemy się do przeprowadzenia kilku miesięcznej kampanii informacyjno-promocyjnej związanej tylko z obroną "Wrzesień '39". W mediach mówi się o komunistach, nazistach, faszystach i wszystkim tym co zajmuje miejsce temu co ważniejsze - naszym dziadkom, pradziadkom, osobom z naszych rodzin. Chciałem Cię zachęcić do wzięcia udziału w Konkursie, właśnie po to aby zdobyć możliwie jak najwięcej możliwości zaprezentowania wojny obronnej, pomóc ludziom w przypominaniu o tym ważnym wydarzeniu. Podczas oceniania nie ma stronniczości... Także artyści z powołania nie dostają dodatkowych punktów na starcie... ;)

Lacedemon

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2009, 17:09:24 pm »
Witam serdecznie Pana Kierownika,

Na usta ciśnie mi się potok słów...., ale myślę, że po prostu podziękuję. Dziękuję.  Nadmiar savoir-vivre'u czasem działa w drugą stronę ;) Zakonotowałem dokładnie wszystko.

Teraz mam małą prośbę- the Return of the Real. bardzo spodobała mi się ta dumka i nie wiem jak ją zdobyć. Może ktoś z Was wie...: http://www.hussar.com.pl/galerie-zdjeciowe  , brzmi w tle strony.

Chciałbym ją puszczać wieczorami mojemu synowi.

Pozdrawiam,

Mariusz

PS" Jeśli znajdę chwilkę, to może uda mi się coś stworzyć na konkurs"

edit: avatar mojej produkcji i akurat trafił się Nelson. Jeśli chcecie, to mogę wam przesłać całą śmietankę generalską wojen napoleońskich do dyspozycji na forum ( około 80 portretów).

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2009, 17:12:29 pm wysłana przez Lacedemon »

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 16, 2009, 18:04:32 pm »
Witam serdecznie Pana Kierownika,

Mam na imię Piotr, bardzo mi miło ;)

Teraz mam małą prośbę- the Return of the Real. bardzo spodobała mi się ta dumka i nie wiem jak ją zdobyć. Może ktoś z Was wie...: http://www.hussar.com.pl/galerie-zdjeciowe  , brzmi w tle strony.

Zapomniałem wykonawcy i nazwę utworu. Jeśli pamiętasz może albo ktokolwiek z was pamięta - to proszę o odpowiedź. Postaram się odnaleźć, jeśli nie odnajdę satysfakcjonującej wersji to po prostu ściągnę z jakiegoś serwera i poprawię do właściwej formy.

PS" Jeśli znajdę chwilkę, to może uda mi się coś stworzyć na konkurs"

Jeżeli nie w tym konkursie, to za dwa miesiące planowany jest kolejny. Tym razem szerszy tematycznie.

edit: avatar mojej produkcji i akurat trafił się Nelson. Jeśli chcecie, to mogę wam przesłać całą śmietankę generalską wojen napoleońskich do dyspozycji na forum ( około 80 portretów).

Poproszę, zamieszczę do wyboru użytkowników podczas rejestracji na naszym Serwisie.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr.