Autor Wątek: Katyń - ocalić od zapomnienia  (Przeczytany 17828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zoarix

• Gość
Odp: Katyń - ocalić od zapomnienia
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 09, 2010, 14:59:03 pm »
Zapomniał bym: w Gdyni odbył się "Gdyński marsz pamięci" ofiar Katynia.

Powstanie_44

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 11, 2010, 02:50:12 am »

Co do tematu, to ciekawy jestem czy media poświęcą choć tyle samo uwagi wizycie jutro Kaczyńskiego i rodzin katyńskich w Katyniu co nic nie wartym putinowi i tuskowi?

W żadnych najskrytszych myślach nie mogłem przewidzieć, że Prezydentowi poświęcą media tyle czasu - tylko czemu tak późno, czemu w takich okolicznościach, po jego tragicznej śmierci, CZEMU ZNÓW TRACIMY PATRIOTÓW??? CZEMU MUSIMY PONOSIĆ ZNÓW W KATYNIU TAKIE OFIARY ABY INNE OFIARY (BARDZO PODOBNE) OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA???
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI - NIECH SPOCZYWAJĄ W SPOKOJU
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 02:54:52 am wysłana przez Powstanie_44 »

Havoc

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 11, 2010, 11:43:57 am »
Może jest w tym jakiś sens? Może teraz dzięki ofierze Pana Prezydenta i pozostałych pasażerów świat dowie się, co zaszło w Katyniu 70 lat temu...

zagor

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 11, 2010, 17:46:12 pm »
W Rosji ponownie zostanie wyemitowany "Katyń" Wajdy, tym razem nie w kanale tematycznym, lecz głównym.

warmi

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 11, 2010, 23:09:19 pm »
ta, znowu, ciekawe czemu od razu nie na takim kanale tylko na niszowym, którego nikt nie ogląda. Za to pamiętam jak się podniecali wszyscy w naszych mediach, że pokarzą w tv rosyjskiej, że tysiące Rosjan go obejrzy. Dziś sami mówią, że był puszczony na kanale mało oglądanym a film obejrzał znikomy odsetek Rosjan - nie ma to jak rzetelność naszych mediów.

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 11, 2010, 23:13:58 pm »
CZEMU ZNÓW TRACIMY PATRIOTÓW??? CZEMU MUSIMY PONOSIĆ ZNÓW W KATYNIU TAKIE OFIARY ABY INNE OFIARY (BARDZO PODOBNE) OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA???
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI - NIECH SPOCZYWAJĄ W SPOKOJU

Najlepsze pytania pozostają bez odpowiedzi.

Może jest w tym jakiś sens? Może teraz dzięki ofierze Pana Prezydenta i pozostałych pasażerów świat dowie się, co zaszło w Katyniu 70 lat temu...

Już się dowiedział. Wszystkie światowe media donoszą o tym wydarzeniu, bez najmniejszych wyjątków. A przy okazji tłumaczą, po co do Katynia leciał prezydent i elita państwa Polskiego. To zdecydowanie przemówi do mieszkańców całego globu, czym był, jest i pozostanie Katyń.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 13, 2010, 10:42:25 am »
Wydaje mi się, że teraz Katyń został nagłośniony, choć cena tego ocalenia od zapomnienia jest ogromna. Jak obserwowałem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to wydaje mi się, że był on gotów oddać życie za sprawę ocalenia od zapomnienia polskich patriotów z Katynia.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 13, 2010, 15:21:50 pm »
Jak tłumaczyłem ludziom, że puszczenie filmu Katyń w rosji to bujda, to wszyscy mówili, że będzie dobrze, a jak widać, jednak tak nie jest, że ja miałem rację.
 Dziś odbyły się w całym Kraju uroczystości Katyńskie, smutne, ich przebieg był inny niż miał być, u mnie w mieście miało miejsce sadzenie dębów, akcja: Katyń... ocalić od zapomnienia", na które był zaproszony śp. Prezydent, niestety wiele się zmieniło, inne były cytaty, po za tym dodano jeszcze dwie tablice...

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 13, 2010, 15:44:18 pm »
Jak tłumaczyłem ludziom, że puszczenie filmu Katyń w rosji to bujda, to wszyscy mówili, że będzie dobrze, a jak widać, jednak tak nie jest, że ja miałem rację.
 Dziś odbyły się w całym Kraju uroczystości Katyńskie, smutne, ich przebieg był inny niż miał być, u mnie w mieście miało miejsce sadzenie dębów, akcja: Katyń... ocalić od zapomnienia", na które był zaproszony śp. Prezydent, niestety wiele się zmieniło, inne były cytaty, po za tym dodano jeszcze dwie tablice...

U mnie uroczystości katyńskie miały miejsce w środę, tydzień temu... Dąb też zasadzono.. ale nikt nie podejrzewał, że ta rocznica będzie aż tak tragiczna i na długie lata zapadnie nam w pamięć..
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 13, 2010, 16:41:55 pm »
Teraz chyba każdy na świecie będzie już znał nazwę Katyń .

Powstanie_44

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 13, 2010, 22:31:30 pm »

Czemu bujda? Bujda to było jak wyświetlili go na kanale "kultura" ale teraz wyświetlili go na kanale oglnodostępnym - niestety za sprawą tej tragicznej katastrofy

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 13, 2010, 22:45:24 pm »
Właśnie, ja mówię o tym jak za pierwszym razem go wyświetlili to miałem na myśli, dziś w radiu mówili, że pokazali wydarzenia Katyńskie i nikt nie miał pojęcia, że gdzieś w Europie w taki sposób zabito tyle niewinnych Polaków :/ (dziękujemy "wspaniałej Europie"), ten tłusty sztuczny twór, może zwróci pewne rzeczy na Polaków, zorientuje się, dlaczego Rosja zablokowała import Polskiego mięsa i dlaczego Polacy z tego powodu blokowali politykę wobec Rosji i dlaczego jest tyle "zgrzytów" w naszej polityce, pewnie lewicowa część (jak to w "Europie") zacznie wymyślać, że to nie prawda.

Iskra23 05 48

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 24, 2010, 00:30:11 am »
Katyń zapadnie nam wszystkim w sercach na długie lata.Cały świat dowiedział co tak naprawdę wydarzyło się 70 lat temu w Katyniu - tylko za jaką cenę.

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 30, 2010, 22:44:57 pm »
Oby za kilka pokoleń nie uczono się, że "Katyń" to ta katastrofa samolotowa :-\
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 16, 2010, 15:00:38 pm »
Zaczynają się pojawiać pierwsze publikacje Rosjan o Katyniu:

Oleg Zakirow: Katyń to hańba dla Rosjan

Oleg Zakirow jest byłym oficerem KGB pochodzącym z Uzbekistanu. Po studiach zaciągnął się do sowieckich służb a po latach trafił do smoleńskiego urzędu KGB. W środę do księgarń trafi jego autobiograficzna książka pt. "Obcy element?, w której opisuje między innymi swoją walkę o wyjaśnianie zbrodni katyńskiej.

Zakirow spotkał w Smoleńsku świadków zbrodni na polskich oficerach, których funkcjonariusze NKWD zamordowali w kwietniu 1940 roku z rozkazu Stalina w pobliskich lasach. Za próbę ujawnienia zbrodni został wyrzucony z sowieckich służb i przeniósł się w 1998 roku do Polski.

Były kagiebista zdecydował się na podjęcie własnego śledztwa katyńskiego, ponieważ nie mógł żyć ze świadomością kłamstwa, jakie związane było z tą zbrodnią. Wiedział też, że polskich oficerów rozstrzelano w Kozich Górach pod Smoleńskiem, i że rodziny zamordowanych Polaków cierpią ze względu na kłamstwa.

Zakirow podkreśla, że dla niego najważniejsze jest, by nazwać zbrodnię katyńską - zbrodnią ludobójstwa i wyjaśnić jej wszystkie tajemnice. Podkreśla, że to hańba dla Rosjan i hańba dla ludzi całego świata, że w 2010 roku znowu kłamie się na ten temat i znowu trzeba to odkłamywać.

Książka "Obcy element", jak i postać samego majora Zakirowa, budzi wyjątkowy szacunek wśród krewnych pomordowanych Polaków. Tadeusz Pieńkowski, syn zamordowanego w Katyniu Ludwika Pieńkowskiego, uznaje Zakirova za wyjątkowego bohatera, który dla prawdy poświęcił swoja karierę wojskową i wygodne życie.

Publicystka, znawczyni tematyki rosyjskiej Krystyna Kurczab - Redlich podkreśla, że książka Zakirowa jest nie tylko ważna ze względu na wątki katyńskie. Publicystka wyjaśnia, że w trakcie lektury możemy poznać Rosję od "podszewki" i poznać machinę, która "pochłania" jednostkę.

Książka "Obcy element", wydana przez Rebis, trafi do księgarń w najbliższą środę.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 16, 2010, 19:05:37 pm »
Pan Zakirow już kilka razy dawał w mediach przykład swojej opinii o Katyniu.
Lecz to słowa osoby, która zrozumiała to dawno i mieszka na dodatek w Polsce. Niech mieszkający nadal w Rosji czerwonoarmiści i co ważniejsze - zwykli Rosjanie, zaczną głośno mówić o prawdzie.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 15, 2010, 13:55:16 pm »
Warto odwiedzać stronę: http://www.katyn-pamietam.pl

Celem Programu KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA jest uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej, a zarazem przywrócenie ich sylwetek zbiorowej pamięci narodu poprzez posadzenie 21.857 DĘBÓW PAMIĘCI na 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden DĄB to jedno nazwisko.

Więcej o programie Dąb Katyński odnajdziecie w tym miejscu: http://www.katyn-pamietam.pl/program/5.html

Program trwa od 2008 roku i ma na prawdę wiele do zaoferowania.

beatabielecka

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 15, 2010, 11:35:12 am »
Warto odwiedzać stronę: http://www.katyn-pamietam.pl

Więcej o programie Dąb Katyński odnajdziecie w tym miejscu: http://www.katyn-pamietam.pl/program/5.html

Program trwa od 2008 roku i ma na prawdę wiele do zaoferowania.

W ramach tego programu, założonego przez śp. ojca Jońca (zginął 10.04.2010) ZSSB  w Częstochowie 13.04.2010 posiadził 70 Dębów Pamięci. Jednocześnie została odsłonięta tablica (też 13.04.2010) dla ofiar katastrofy smoleńskiej