Forum Wierni Ojczyźnie

Między nami, Polakami! => Polityka => Wątek zaczęty przez: Tech w Czerwiec 04, 2009, 21:05:18 pm

Tytuł: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Czerwiec 04, 2009, 21:05:18 pm
Co sądzicie o najnowszych żądaniach niedawnego ambasadora Izraela w Polsce?

Cytuj
"Polacy, oddajcie miliardy" (http://www.rp.pl/artykul/2,315135__Polacy__oddajcie_miliardy_.html)
Organizacja z Izraela chce, aby Polska oddała "miliardy dolarów" należące do Żydów zabitych podczas Holokaustu

O inicjatywie poinformował dziennik "Haarec" w tekście zatytułowanym "Polska i Ukraina odmawiają zwrotu mienia ofiar Holokaustu, które nie pozostawiły spadkobierców". Z apelem w tej sprawie wystąpił Dawid Peleg, który jeszcze kilka tygodni temu był ambasadorem w Warszawie. Po powrocie do Izraela stanął na czele Światowej Żydowskiej Organizacji na rzecz Zwrotu Mienia (WJOPR).

Dla mnie to oburzające, domaganie się odszkodowań od polskich podatników za majątki polskich obywateli, którzy nie pozostawili spadkobierców przez uzurpującą organizację.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Czerwiec 04, 2009, 21:46:13 pm
Tak jak w innych postach pisalem brac przyklad trzeba z Rosji i postwic gruba kreche i poinformowac takowych ze nawet guzika nie dostana i papa.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Gawsi w Czerwiec 04, 2009, 22:52:16 pm
Niech się do Niemców zgłoszą w tej sprawie, lub lamentują, że ich ziomkowie nie mnożyli się zacieklej. W tym kraju nie ma polityków z jajami, którzy umieli by powiedzieć "spier****j"!
Tytuł: Artykułu, który skłócił Szwecję z Izraelem
Wiadomość wysłana przez: Tech w Sierpień 30, 2009, 21:32:52 pm
Kolejna afera z udziałem Izraela, tym razem władze domagają się zakazu wolności słowa w Szwecji i zakazu zadawania pytań przez dziennikarzy ze Szwecji. Dziennikarzowi grożono nawet śmierciom. Warto tu przypomnieć, że ostatnio w Nowym Yorku aresztowano rabinów zamieszanych w nielegalny handel organami ludzkimi z Bliskiego Wschodu.

Cytuj
Izrael potrzebuje zewnętrznego wroga (http://www.rp.pl/artykul/356163.html)

? Nie spodziewałem się takich reakcji ? mówi Donald Boström, szwedzki dziennikarz, autor artykułu, który skłócił Szwecję z Izraelem

Artykuł Donalda Boströma w "Aftonbladet", o prowadzonym przez izraelskich wojskowych handlu organami zabitych Palestyńczyków, wywołał międzynarodowy konflikt. Izrael żąda, by Szwecja potępiła tekst. Szwedzki rząd, który poparli Reporterzy bez Granic, odmawia, powołując się na wolność słowa. Z kolei zdaniem Centrum Wiesentala "wielkie kłamstwo na temat organów jest godne Goebbelsa".

Napisał pan, że izraelscy żołnierze wycinają organy Palestyńczykom. Ma pan na to dowody?

Zależy, co się rozumie przez "dowody". Są dowody, że Palestyńczyków zastrzelono bez procesu, że ich ciała wywieziono, a potem rozpruto. Rodziny sądzą, że organy zostały skradzione. Przesłanie mojego artykułu brzmi: "Znajdźmy na to dowody, zbadajmy sprawę". Publikacja nie głosi, że to się stało, tylko odwołuje się do oświadczeń palestyńskich rodzin.

Według izraelskiego dziennika "Jerusalem Post" rodzina Palestyńczyka Bilala Ahmeda Ghanema, którego zabito, a jego ciało zabrali izraelscy wojskowi, wcale nie twierdziła w 1992 roku, że wycięto mu organy. Matka Ghanema zaprzecza, że wystąpiła z takimi oskarżeniami. Jego brat zaś mówi, że Palestyńczycy ze wsi Imatin ze Strefy Gazy w ogóle nie rozmawiali z Boströmem.

Ta rodzina powiedziała to jednak w 1992 roku. Rozmawiałem wtedy przez wiele godzin ze starszym bratem i z krewnymi Bilala Ahmeda Ghanema. Kilka dni temu matka zabitego i jego młodszy brat powtórzyli to dla "Aftonbladet". Nawet gazecie ?Jerusalem Post? rodzina powiedziała, że sądzi, iż organy zostały wycięte.

Napisał pan artykuł o Bilalu Ahmedzie Ghanemie już w 1992 roku. Zrezygnował pan jednak wtedy z jego publikacji.

Zaproponowałem go jednej ze szwedzkich gazet, nie chciała jednak tego opublikować, bo temat był za "brzydki". Odczekałem i wykorzystałem artykuł w książce "Inszallah: konflikt między Izraelem a Palestyną" wydanej 2001 roku. Krytycy bardzo dobrze przyjęli książkę, otrzymałem nawet za nią nagrodę.

Czy spodziewał się pan, że publikacja artykułu w "Aftonbladet" wywoła prawdziwe tsunami i konflikt dyplomatyczny między Izraelem a Szwecją? Kilku izraelskich ministrów i premier domagają się potępienia artykułu przez rząd Szwecji.

Izrael jest zazwyczaj zły na dziennikarzy, którzy piszą nie tak, jakby on sobie tego życzył. Nie oczekiwałem jednak reakcji na takim szczeblu.

W Izraelu nawołuje się nawet do bojkotu Ikei. Na fali protestów przeciwko Szwecji eksponowane są takie sprawy jak to, że aż do 1975 roku sterylizowano tu przymusowo psychicznie chore osoby.

Artykuł jest wykorzystywany jako instrument do wzmocnienia pozycji izraelskiego rządu w kraju. Izrael jest w trudnej sytuacji, bo Barack Obama chce zaprzestania budowy osiedli w Strefie Gazy i powszechnie krytykuje się to państwo za przestępstwa wojenne i użycie białego fosforu. Izraelski rząd potrzebuje zewnętrznego wroga. Tu nie chodzi o mój artykuł, tylko o wewnętrzny kryzys polityczny.

Czy jest pan zadowolony z reakcji szwedzkiego rządu na kryzys wywołany publikacją ?Aftonbladet?? Dwa lata temu, gdy Lars Vilks narysował karykaturę Mahometa w postaci psa, premier Fredrik Reinfeldt zaprosił do dialogu ambasadorów krajów muzułmańskich.

Uważam, że rząd postąpił dobrze. Posłużył się demokratycznymi regułami gry i konstytucyjnymi uprawnieniami. Jest jednak wielka różnica między karykaturami Vilksa a moją publikacją. To, co ja napisałem, to prawda, to się wydarzyło. A karykatury Mahometa to rzeczy wymyślone przy biurku.

Pana publikacja spotkała się także w Szwecji z ostrą krytyką. Zarzucano panu, że powiela antysemickie przesądy i mity. Europoseł Gunnar Hökmark oświadczył, że nie ma różnicy między nawołującą do nienawiści propagandą nazistowskich Niemiec a artykułem w "Aftonbladet"?

Wypowiedź Hökmarka jest szokująca. Nie obchodzi go, że zabija się ludzi, a ich ciała wywozi i rozpruwa. Że wiele rodzin cierpi.

Grożono panu nawet śmiercią

Natychmiast zameldowałem o tym policji. Otrzymałem również bardzo dużo e-maili pełnych nienawiści, o czym też wspomniałem policji.

Dlaczego podejrzenia o handel organami nie wywołały tak gwałtownych reakcji w Chinach, Pakistanie czy Indiach?

Dlatego, że Izrael ma najsilniejszą na świecie machinę propagandową. Kraj ten znajduje się w stanie wojny i obala każdy rodzaj krytyki.

Czy jest coś, czego pan żałuje, co powinien pan zrobić inaczej?

Chciałbym, żeby uwaga została skierowana na pytania, stawiane przez matki Palestyńczyków. Gdyby publikacja miała inny tytuł: ?Matki mają prawo wiedzieć?, cała dyskusja potoczyłaby się inaczej. To, czego mi brakuje w tej debacie, to dyskusja o prawach człowieka. Zamiast tego mamy do czynienia z polityczną grą.

rozmawiała w Sztokholmie Anna Nowacka-Isaksson
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Sierpień 30, 2009, 21:51:19 pm
Nie od dziś wiadomo, że Żydzi wiele nauczyli się od nazistów.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Lucas207 w Październik 02, 2009, 18:14:19 pm
Nie od dziś wiadomo, że Żydzi wiele nauczyli się od nazistów.

- chyba Blitzkriegu :P

Wracając do sprawy roszczeń Żydowskich:
To smutne, że wpływowi politycy poważnego państwa jakim jest Izrael kierują się osobistymi antypatiami i stereotypami. Tak nie zbudujemy autentycznej jedności i przyjaźni
 Polsko-Izraelskiej.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Rawright w Październik 09, 2009, 19:37:32 pm
Pluję na przyjaźń polsko izraelską. Niech najpierw Izrael zaprzestanie swojej rasistowskiej polityki międzynarodowej, przyzna się do wielu zbrodni wojennych, przestanie maniakalnie tropić światowy "antysemityzm" i zdystansuje się do żądań zwrotu rzekomo żydowskiego mienia w Polsce.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Październik 10, 2009, 00:45:11 am
Niech najpierw Izrael zaprzestanie swojej rasistowskiej polityki międzynarodowej, przyzna się do wielu zbrodni wojennych, przestanie maniakalnie tropić światowy "antysemityzm" i zdystansuje się do żądań zwrotu rzekomo żydowskiego mienia w Polsce.

Żartujesz? "Antysemityzm" to ich najlepsza broń.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 10, 2009, 03:33:43 am
@Rawright, terroryści rosnący na bliskim wchodzie niech zaprzestaną ataków, Iran zbrojeń nuklearnych; niech wszyscy biegają boso po łąkach kwiecistych.

A tak poważnie. Nie da się prowadzić rasistowskiej polityki międzynarodowej. Można prowadzić rasistowską politykę wewnętrzną.
Jednak o taką trudno, bo wtedy należy gorzej traktować inną rasę, a tego Izraelczycy nie robią. Oni gorzej traktują Arabów, zgodnie z nacjonalistycznym podejściem, tak bliskim Tobie. Zresztą głównie arabów nie będących obywatelami Izraela.

"Wiele" zbrodni wojennych było popełnianych przez Amerykanów w ich wojnach, a jakoś się nie zapowiada, by mieli się pokajać. Poważnie - jaki kraj się do czegokolwiek przyzna, jeżeli mu to zaszkodzi? To jest nierealne i oczekiwanie takiego działania jest naiwne.

"Maniakalne tropienie antysemityzmu" jest raczej średnio związane z rządem. Rząd ew. czasem popiera, choć niezbyt często słychać o protestach dyplomatycznych. Jakieś pretensje co do mienia - co to ma do Izraela? A zresztą - to jakby państwo miało się wtrącać w prywatne sprawy sądowe swoich obywateli za granicą.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Rawright w Październik 10, 2009, 11:46:20 am
O tak, największym terrorystą na Bliskim Wschodzie jest Izrael pragnący stworzyć nową mapę Bliskiego Wschodu. Niech zaprzestaną swoich ataków. Iran jest niepodległym państwem i nie ma obowiązku tłumaczenia się ze swojego programu nuklearnego. Niech najpierw rozbroi się USA i Izrael haha już to widzę. Każde dochodzenie i badanie obecnych Izraelskich zbrodni wojennych spotyka się z wielkim krzykiem o antysemityzm. Edelman (do zobaczenia w Valhalli:D) wiódł w Polsce w tym prym.

Tekst połączony został dnia Październik 10, 2009, 12:00:21 pm
I proszę to że ja może i jestem nacjonalistą i pod taką samą etykietkę można podpiąć szowinistyczną działalność Izraela nie oznacza implikowania mi ich środków działania, retoryki i tak dalej...
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: 14PL w Październik 10, 2009, 18:19:09 pm
Czechy też odcięły się grubą kreską...

Ja mam swoją pewną teorię dlaczego nasi politycy nie chcą się od tego odciąć.. ;)
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Październik 10, 2009, 19:54:25 pm
Czechy też odcięły się grubą kreską...

Ja mam swoją pewną teorię dlaczego nasi politycy nie chcą się od tego odciąć.. ;)

Chętnie ich wysłucham.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 10, 2009, 21:27:33 pm
Rawright, oczywiście, że nie stosujesz ich metod. Nie miałbyś takiej władzy.

Rozumiem, że pozwalając każdemu krajowi na świecie, chciałbyś naszą planetę widzieć w ogniu nuklearnym? Po co Polska, po co Europa, po co Izrael, Iran, czy reszta świata. Lepszy jest radioaktywny piach...
Wszystkie kraje posiadające broń nuklearną wycofały się z powiększania jej zasobów, czy udoskonalania jej środków przenoszenia (poza terrorystami Azji w Korei Północnej). Ponieważ wszyscy wiedzą, że w prawie każdym przypadku jej użycie byłoby zbrodnią wojenną, a wartość jako "straszaka" liczy się tylko dla wielkich krajów.
Świat dojrzał na tyle, żeby ograniczać zagrożenie, a każdy, kto próbuje destabilizować dany region przez broń masowego rażenia, to międzynarodowy warchoł.

Cytuj
Niech najpierw rozbroi się USA i Izrael haha już to widzę

Rozbroili się np. w RPA. Czemu? Bo nie czują się zagrożeni. A USA bez broni atomowej w świecie, gdzie broń atomowa istnieje byliby zagrożeni. Podobnie Izraelczycy na bliskim wchodzie, gdyby któryś z sąsiadów się takiej broni dorobił.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Rawright w Październik 11, 2009, 14:25:29 pm
Ale jakim prawem USA+Izrael mogą mieć broń nuklearną, robić "defensywne" wojny ofensywne i dyktować innym co mają mieć, co nie, co mają myśleć a co nie i tak dalej. To właśnie oni dążą do destabilizacji sytuacji na świecie poprzez ciągłe wojny ekonomiczne. Imperialistyczne USA zawsze i wszędzie w każdej chwili musi prowadzić jakąś wojnę w jakimś zakątku świata nieść światło pokoju demokracji ple ple ple. A, to że rewolucyjny Islam jest jednym z ostatnich bastionów oporu przeciwko kulturowej i ideologicznej hegemonii USA i modelu "świata atlantyckiego" powoduje że odczuwam w stosunku do niego pewną solidarność i sympatie, zresztą to już wytłumaczyłem kiedyś w temacie o Iranie, może pamiętasz.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 11, 2009, 15:56:44 pm
Cytuj
Ale jakim prawem USA+Izrael mogą mieć broń nuklearną
Prawem zasiedzenia. Zdobyli broń nuklearną w czasach, gdy świat był mniej cywilizowany. Obecnie cieszymy się względnym pokojem i dążenie do zdobycia broni jądrowej jest zagrożeniem. Proste.

Co do rewolucyjnego islamu - szkoda, że żyjemy w tym samym kraju. Bo bym Ci życzył, by islamiści zrobili rewolucję, co byś mógł żyć w takich wspaniałych warunkach samorozwoju. Nie musiałbyś trawić czasu na pisaniu postów w internecie, bo po co, skoro wszyscy by się musieli z imamem zgadzać.
Jaka szkoda, że nie mogę Ci tego życzyć, przepraszam. :(

Swoją drogą, USA nie prowadziło wojen na bliskim wschodzie gdy pokojowy islam zniszczył im 2 wieże.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Październik 11, 2009, 21:03:35 pm
Cytuj
Cytuj
Ale jakim prawem USA+Izrael mogą mieć broń nuklearną
Prawem zasiedzenia.

Ciekawe "prawo" zwłaszcza w kontekście pomysłów ministra MSZ Izraela pana Libermana rozwiązania kwestii palestyńskiej przez zrzucenie na cywilów izraelskiej bomby atomowej.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 12, 2009, 00:16:37 am
Ot, przeciętny nacjonalista. Z odrobiną szaleństwa. Takich znaleźć można chyba w każdym kraju - znany się zrobił tylko dlatego, że Żyd i że Izrael.

Wszyscy wiemy, że żaden kraj by tego nie zrobił, bo z pewnością upadłby szybciej niż pył po wybuchu.
Więc dyskusja o fantazjach ekstremisty nie ma szczególnej wartości merytorycznej (swoją drogą, ilu z nas nie marzyło o grzybie atomowym na Berlinem w 1939 roku?).
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Październik 12, 2009, 09:24:38 am
Ot, przeciętny nacjonalista. Z odrobiną szaleństwa. Takich znaleźć można chyba w każdym kraju - znany się zrobił tylko dlatego, że Żyd i że Izrael.
Chyba nie tak. W Polsce na stanowisku MSZ po wojnie nigdy nie było takiego człowieka. To nie był zwykły nacjonalista, tylko szef MSZ. ;)
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 12, 2009, 12:48:25 pm
Techu, porównywanie polskich władców PRL'u raczej nie wyjdzie na ich korzyść. :)
Każdy kraj ma pewną ilość polityków z dziwnymi poglądami. Jeden z większych kanclerzy RFN - Adenauer, nie uznał nigdy istnienia NRD, ani granic Polski. I jeszcze amnestią objął nazistów.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Rawright w Październik 14, 2009, 11:37:28 am
No nie powiem, ciekawe prawo "zasiedzenia". Broń nuklearną czy każdą inną ma to państwo, które jest w stanie ją zdobyć / wyprodukować. Obecnie USA dyktuje kto jest terrorystą, a kto nie, a sami się wszędzie wpieprzają i siłą narzucają swoją chorą ideologie. Rozumiem, że tym samym prawem "zasiedzenia" powinniśmy używać tylko broni białej. To normalne, że taki np Iran chce nie odstawać militarnie od USA, by nie dać sobie dyktować obcym co ma robić.

Tak, USA od 2001 roku zostało zmuszone do prowadzenia wojny prewencyjnej. I w związku z zagrożeniem cywilizacji atlantyckiej ze strony złego Islamu jest zmuszone do stawienia czoła złu już na jego terenie. Bomba! Al-Kaida jest w ogóle dziwną organizacją, nie dawno była wspierana przez USA, rzekome WTC było tylko pretekstem, a zresztą nowa mapa bliskiego wschodu kreśli się od połowy XX Wieku.

Co do rewolucyjnego islamu, nie twierdzę że jest och ach wspaniały, ale że jest pewnym punktem oporu. Przy obecnych trendach za kilkadziesiąt lat będziemy mieli z islamizowaną Europę i schrystianizowaną Afrykę. To nie zło Islamu, ale słabość upadłej moralnie Europy. Zacznij się przyzwyczajać do kalifatu:D A poważnie, to wiez dobrze, że hasło Polska Iranem Europy napawa mnie raczej dumą. Swoją drogą liczba bajek o Iranie jaka jest w głowie przeciętnego jasnogrodzianina jest zatrważająca.

Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 15, 2009, 17:28:20 pm
"Zasiedzenie" to wyrażenie użyte przeze mnie w przenośni. :) Chodziło mi o to, że niektóre państwa, dawno temu, wyprodukowały broń A, ale już od dawna zaprzestali rozwijania jej potencjału. Z wielu przyczyn, z których istotny jest fakt, że takiej broni nikt nie ma prawa użyć - co czyni ją tylko straszakiem.

Nie zgadzam się, że broń nuklearną/biologiczną/chemiczną mają państwa zdolne do ich stworzenia. Widzisz, każde przeciętne europejskie państewko jest w stanie wyprodukować chociażby taki sarin, czy wyhodować jakiś zjadliwy szczep grypy. Bombę atomową w niedługim czasie mogliby sobie zrobić, bez większego wysiłku Niemcy, Japończycy, południowi Koreańczycy. Wiele państw mogłoby to zrobić z niewielkimi obciążeniami gospodarki. A większość krajów rozwiniętych (w tym i Polska) zdobyć ją po kilku latach pracy.
Czemu tego nie robią? Pomijając marnowanie pieniędzy podatników i poparcia elektoratu, to dlatego, że taka broń jest niepotrzebna. Świat jest obecnie na tyle stabilnym miejscem, że wojna światowa to wizja nierealna.

Porównywanie pistoletu do Bomby Cara jest trochę niepoważne. Proch można wykorzystać w Policji chociażby, a atomówkę to chyba tylko celem wysadzenia asteroidy, jak w Armageddonie. :D

USA uderzyło w Afganistan jak strażak w gniazdo szerszeni. Bo siedlisko pasożytniczych szkodników - terrorystów al-kaidy należało zniszczyć. To, że Amerykanie siedzą tam do tej pory, bez skutku usiłując zaprowadzić demokrację, jest pozbawione sensu - ale zrozumiałe. Opuszczony Afganistan, prędzej czy później, znów stanie się wylęgarnią bandytów.

Sam Islam nie ma znaczenia, to tylko narkotyk stosowany przez oszołomów takich jak bin Laden, by pociągnąć za sobą młodych ludzi, pozbawionych perspektyw. Islam nigdzie nie ma zapisane, że należy prowadzić wojny religijne i wręcz zabrania mordowania kobiet i dzieci, oraz niszczenia mienia niewiernych.

Interesują mnie twoje wymysły w kwestii "rzekomego WTC". Czyżbyś zaprzeczał temu wydarzeniu (:D)? Albo może jesteś zwolennikiem teorii spiskowych, wg. których to CIA wysadziło te wieżowce? Albo, że to żydowskie 'lobby' to zrobiło? :)

Jeżeli chodzi o "rewolucyjny islam", w którym rewolucyjność zakończyła się lata temu, to szczerze mówiąc - wolę amerykański konsumpcjonizm, niż islamski szariat.
A "bajki o Iranie" tyczą się i jasno i ciemnogrodzian. :)
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Październik 20, 2009, 14:06:56 pm
Teraz Izrael próbuje nas wpuścić w swój konflikt z Iranem. Kto wie, czy Izrael nie wywoła III wojny światowej. A tak swoją drogą, to pokazuje, że to państwo pierwsze chce zrzucać bomby. Będzie to 2 już Izraelskie bombardowanie Iranu poprzednie przeprowadzili 20 lat wcześniej. Zresztą mało kto ma wątpliwości, że ostatni zamach bombowy w którym zginęło 25 wysokiej ranki wojskowych irańskich był inspirowany przez służby specjalne UK, USA i Izraela (taka parodia wojny z terroryzmem, w której płaci się terrorystom za zamachy ;) )

Chwała ministrowi Sikorskiemu, który odmówił poparcia dla izraelskich bombardowań, za które mielibyśmy płacić odwetem na naszych żołnierzach w Afganistanie i innych misjach.

Cytuj
Polska nie chce wojny izraelsko-irańskiej
Na pewno nie poprzemy ataku na Iran. To zaszkodziłoby interesom Polski ? mówią nasi dyplomaci
Sprawa ewentualnej interwencji wojskowej w Iranie była głównym tematem rozmów szefa MSZ Radosława Sikorskiego w Izraelu.
http://www.rp.pl/artykul/380074_Polska_nie_chce_wojny_izraelsko_iranskiej.html

Cytuj
Wojna wisi na włosku - Izrael gotowy do ataku na Iran
"Nowa wojna wisi na włosku. Izrael już jest gotowy do uderzenia na irańskie instalacje nuklearne" - pisze w dzienniku "Polska The Times" korespondent z Izraela, Jakub Mielnik. Według autora artykułu, w Izraelu niemal nikt nie wierzy już w możliwość dyplomatycznego rozwiązania sporu z Iranem.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wojna-wisi-na-wlosku---Izrael-gotowy-do-ataku-na-Iran,wid,11610857,wiadomosc_prasa.html
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 20, 2009, 15:23:18 pm
Techu, jesteś pewien, że Izrael zbombardował Iran? A może masz na myśli reaktor Osirak w Iraku? :>

Ja jestem zdania, że Polska powinna odciąć się od jakichkolwiek operacji na bliskim wschodzie. Nie wolno nam dać się wciągnąć w żadne przepychanki pomiędzy Izraelczykami a Arabami. Mam tylko nadzieję, że administracja Obamy też nie będzie mieszać się w nowy konflikt - wszak brak sprzymierzeńców to największy wróg. :) Tym bardziej, że ktoś władny ostatnio pokojową nagrodę nobla dostał...

A jeżeli chodzi o zamach w Iranie - jestem nim zachwycony. Po prostu ucieszyło mnie niezmiernie, gdy jedni muzułmanie robią innym muzułmanom kuku na terrorystyczny sposób. I wcale nie uważam, żeby za tym miały stać siły zachodnie.
Za to wydaje mi się, że Ty - Techu, taki odporny na "manipulacje" GW, dajesz się manipulować gadaniem mediów kontrolowanych i cenzurowanych przez reżim Ahmadineżada. :)

Iran jest szyicki. Większość muzułmanów na świecie jest sunnitami, a w samym Iranie jest solidna mniejszość - 10-procentowa piąta kolumna. ;) Skoro islam lubi sobie popsocić, to czemu tylko w krajach cywilizowanych? :]
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Październik 20, 2009, 15:46:54 pm
Ja jestem zdania, że Polska powinna odciąć się od jakichkolwiek operacji na bliskim wschodzie. Nie wolno nam dać się wciągnąć w żadne przepychanki pomiędzy Izraelczykami a Arabami. Mam tylko nadzieję, że administracja Obamy też nie będzie mieszać się w nowy konflikt - wszak brak sprzymierzeńców to największy wróg. :) Tym bardziej, że ktoś władny ostatnio pokojową nagrodę nobla dostał...

I tego się trzymajmy Twisty :)
Tym bardziej, że żadnego interesu na tej nowej wojnie Izraelskiej nie ubijemy, tak jak straciliśmy tylko na wojnie w Iraku, która była sprowokowana "pomyłką" służb specjalnych na temat broni Iraku. Mnie tam żaden terroryzm nie cieszy, tak jak i ten wcześniej sponsorowany przez USA w Afganistanie.
A prawda o działaniach tajnych służb woku sprowokowania wojny w Iranie też pewno wyjdzie na jaw z opóźnieniem.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 20, 2009, 16:34:41 pm
Moim zdaniem Ameryka nie jest zainteresowana toczeniem nowych wojen - więc tajne służby (a chyba tylko Amerykanie mogliby prowadzić takie akcje) nie są winne.
Obama jest ze stronnictwa gołębi, nie ma poparcia społecznego dla nowego konfliktu, a wojny w Afganistanie i Iraku satysfakcjonują lobby zbrojeniowe. W połączeniu z niebezpieczeństwem sabotowania tranzytu przez cieśninę Ormuz - nie wydaje mi się, by USA miało znów deptać jakiś kraik. :)

Z całą pewności w razie zagrożenia interesów amerykańskich w trakcie ewentualnego konfliktu Izraela z Iranem, to mogą interweniować. Ale raczej na skalę lokalną - na przykład na morzu, czy w powietrzu przy brzegu.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Październik 22, 2009, 09:49:42 am
Wczoraj mieliśmy wizytę Bidena w Polsce. Gdzie nie złożył kwiatów pod pomnikiem Powstania Warszawskiego, wywiezionych na Sybir, ani pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza, za to złożył tylko pod pomnikiem Getta Warszawskiego.

My Polacy finansujemy z naszych podatków największe w historii Polski muzeum za przeszło 200 mln zł - Muzeum Żydów Polskich, człowiek nr 2 widzi tylko ich poświecenie na Ziemiach Polskich.
To przesadne i zauważalne dbanie jedynie o lobby żydowskie w USA. A Obama i jego otoczenie są i tak najmniej pro izraelską ekipą z ostatnich wyborów.

http://www.dziennik.pl/polityka/article462277/Biden_oddal_hold_Bohaterom_Getta.html
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Ferenz Hilo w Październik 22, 2009, 14:58:17 pm
Tech masz zupełną rację. Najsmutniejsze, ze te niby obiektywne media, TVNy i GWcze, nic na ten temat nie powiedziały/napisały.  Bez polskich mediów nigdy nasz interes nie będzie zauważalny. A polskich mediów nie będzie, dopóki nie odrodzi się polska inteligencja. A czy się odrodzi, to tego nie wiadomo.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Listopad 23, 2009, 20:14:16 pm
Tech masz zupełną rację. Najsmutniejsze, ze te niby obiektywne media, TVNy i GWcze, nic na ten temat nie powiedziały/napisały.  Bez polskich mediów nigdy nasz interes nie będzie zauważalny.

Ta informacja też została pominięta przez media w Polsce. Choć do Polaków zgłaszane są absurdalne zarzuty, to tu cisza mimo, że wypowiedział się Amerykański Departament Stanu:

Cytuj
Izrael oskarżony o dyskryminowanie mniejszości (http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,Izrael-oskarzony-o-dyskryminowanie-mniejszosci,wid,11664507,wiadomosc.html?ticaid=19285&_ticrsn=3)
Izrael dyskryminuje mniejszości religijne i narodowe oraz inne, niż ortodoksyjny, nurty judaizmu - wynika z corocznego raportu o wolności religijnej na świecie. Dokument opublikował amerykański Departament Stanu.

Izrael dyskryminuje muzułmanów, chrześcijan, świadków Jehowy, Żydów reformowanych, Beduinów i kobiety - czytamy w raporcie. Jako dowód autorzy przytaczają fakt, że ponad 300 tysięcy imigrantów, którzy według prawa rabinicznego nie są Żydami, nie może zawrzeć w Izraelu związków małżeńskich i się rozwieść. Nie mogą oni także zostać pochowani na żydowskich cmentarzach.

Według Departamentu Stanu, Izrael nie zapewnia ochrony miejscom świętym dla chrześcijan i muzułmanów. Prawo z 1967 roku przewiduje, że państwo powinno zadbać o wszystkie takie miejsca, tymczasem chroni tylko żydowskie, gdyż tylko te uznaje za święte. Pozostałe często są zaniedbane, a dostęp do nich jest utrudniony. Amerykański Departament Stanu uznał te działania za niedopuszczalne i zalecił izraelskiemu rządowi ich zmianę.

Cytuj
Izrael jest nietolerancyjny (http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2666&Itemid=1)
Tytuł: Odp: Artykułu, który skłócił Szwecję z Izraelem
Wiadomość wysłana przez: Tech w Grudzień 21, 2009, 13:58:36 pm
Kolejna afera z udziałem Izraela, tym razem władze domagają się zakazu wolności słowa w Szwecji i zakazu zadawania pytań przez dziennikarzy ze Szwecji. Dziennikarzowi grożono nawet śmiercią. Warto tu przypomnieć, że ostatnio w Nowym Yorku aresztowano rabinów zamieszanych w nielegalny handel organami ludzkimi z Bliskiego Wschodu.

Cytuj
Izrael potrzebuje zewnętrznego wroga (http://www.rp.pl/artykul/356163.html)

- Nie spodziewałem się takich reakcji - mówi Donald Boström, szwedzki dziennikarz, autor artykułu, który skłócił Szwecję z Izraelem

Artykuł Donalda Boströma w "Aftonbladet", o prowadzonym przez izraelskich wojskowych handlu organami zabitych Palestyńczyków, wywołał międzynarodowy konflikt. Izrael żąda, by Szwecja potępiła tekst. Szwedzki rząd, który poparli Reporterzy bez Granic, odmawia, powołując się na wolność słowa. Z kolei zdaniem Centrum Wiesentala "wielkie kłamstwo na temat organów jest godne Goebbelsa".

Pamiętacie te zamieszanie z sierpnia tego roku, jak Izraelczycy domagali się cenzury prasy w Szwecji?

Cytuj
Izraelscy lekarze przyznali się do pobierania organów od zabitych Palestyńczyków bez zgody i wiedzy ich rodzin ( "Guardian")
Sprawa opisana na wakacjach przez szwedzkie gazety wzbudziła wściekłość wielu Żydów. Teraz została potwierdzona przez izraelskich patologów.

Były dyrektor głównego zakładu medycyny sądowej dr Jehuda Hiss przyznał, że w latach 90. pobierał m.in. rogówki oka od Palestyńczyków, którzy zostali przewiezieni do jego ośrodka. O pobieraniu organów nie informowano rodzin. Oprócz fragmentów oka pobierano również fragmenty skóry, a także zastawki serca.

Wywiad z dr Hissem, przeprowadzony w roku 2000 przez amerykańską antropolożkę Nancy Sheppard-Hugher, wyemitował wczoraj program drugi izraelskiej telewizji. Amerykańska badaczka nagrała rozmowę niemal dziesięć lat temu, nigdy wcześniej jej jednak nie prezentowała. Dopiero po ujawnieniu sprawy przez szwedzki "Aftonbladet" i gwałtownej reakcji władz Izraela zdecydowała, że wywiad trzeba upublicznić.

Kiedy szwedzki dziennik opublikował artykuł o tej praktyce latem bieżącego roku, premier Izraela zażądał od szwedzkiego rządu interwencji. Minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman oskarżył Szwedów o antysemityzm.

Po opublikowaniu wywiadu z dr. Hissem armia izraelska potwierdziła, że takie praktyki miały miejsce...

Źródło:
Israel admits harvesting Palestinian organs (http://www.guardian.co.uk/world/2009/dec/20/israel-admits-harvesting-palestinian-organs)

No więc izraelska dyplomacja się ośmieszyła, bo informacje o wycinaniu organów ze zwłok zabitych Palestyńczyków okazały się prawdą.


Takie łamanie praw człowieka nie mieści się w głowie.
Tytuł: Akcja komandosów Izraela; Polka na pokładzie. Są zabici
Wiadomość wysłana przez: Tech w Czerwiec 01, 2010, 00:46:35 am
Atak na konwój - 19 zabitych, na statku Ewa Jasiewicz - Polka (http://wiadomosci.wp.pl/kat,12291,page,2,title,Atak-na-konwoj-19-zabitych-na-statku-Ewa-Jasiewicz,wid,12320927,wiadomosc.html)

Cytuj
19 osób zginęło na skutek ataku izraelskich okrętów wojennych na konwój sześciu statków z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy - poinformowała agencja Reutera. Na jednym ze statków znajdowała się Ewa Jasiewicz z Ruchu Wolna Gaza i redakcji polskiej "Le Monde diplomatique" - poinformował redaktor naczelny miesięcznika, Przemysław Wielgosz. Określił on izraelską operację "aktem barbarzyństwa i piractwa". Unia Europejska wezwał do przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie.

Ciekawe, czy przeżyła ta Polka?
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Czerwiec 01, 2010, 09:35:58 am
Marzy mi się Polska która będzie dbać o swoje interesy tak jak Izrael.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Zaglowiec36rok w Czerwiec 01, 2010, 10:08:44 am
Ja nie popieram tu Izraela. To sié nazywa hipokryzja. O sobie nawet zlego slowa powiedziec nie pozwola, zycie innych nic dla nich nie znaczy.
 
Ale generalnie jako panstwo i wspólnota powinni byc przykladem do nasladowania dla nas. Tu sie z Bartqiem zgadzam.
 
Gdyby Polka zginela - to powinnismy natychmiast wezwac ambasadora Irzaela na dywanik i wyciagnac wszystkie mozliwe prawnie konsekwencje. Wtedy pastwo pokazaloby, ze istnieje naprawde.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Czerwiec 01, 2010, 10:39:37 am
Izrael nigdy się z nikim nie liczy i twardo broni swoich racji, nawet jak nie ma ku temu podstaw. Jest to coś godnego szacunku, ale w tej sytuacji przesadzili. Nie mogą robić sobie wrogów z całego świata, bo ostatnio okazało się, że życzliwa Izraelowi Turcja życzliwa być przestała... ;)
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Izraelczyk w Czerwiec 09, 2010, 05:10:46 am
wasze opinie na temat Izraela są dość ciekawe ,trochę mnie śmieszą ,troche są naiwne i krzywdzące ,jednym słowem nieznacie tego państwa.Żeby zrozumieć politykę Izraela i jego stosunki międzynarodowe to musieli byście pojechać tam i chociaż kilka lat pomieszkać i żyć z izraelczykami ,być może wtedy zmienicie zdanie, zapraszam serdecznie
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Czerwiec 09, 2010, 10:10:32 am
wasze opinie na temat Izraela są dość ciekawe ,trochę mnie śmieszą ,troche są naiwne i krzywdzące ,jednym słowem nieznacie tego państwa.Żeby zrozumieć politykę Izraela i jego stosunki międzynarodowe to musieli byście pojechać tam i chociaż kilka lat pomieszkać i żyć z izraelczykami ,być może wtedy zmienicie zdanie, zapraszam serdecznie

Mnie zniechęca tunel, który trzeba przejść podczas odprawy w Izraelu.
Zakładając z góry, że mogę być terrorystą mnie totalnie zniechęca. A sam tunel wygląda jak droga do ubojni.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Zaglowiec36rok w Czerwiec 09, 2010, 12:10:52 pm
wasze opinie na temat Izraela są dość ciekawe ,trochę mnie śmieszą ,troche są naiwne i krzywdzące ,jednym słowem nieznacie tego państwa.Żeby zrozumieć politykę Izraela i jego stosunki międzynarodowe to musieli byście pojechać tam i chociaż kilka lat pomieszkać i żyć z izraelczykami ,być może wtedy zmienicie zdanie, zapraszam serdecznie

Na pewno inaczej wygląda ocena i ogląd Izraela od wewnątrz. Jednak istotnie osoby z polskimi paszporty na wejściu granicznym są tam traktowane jak osoby z arabskimi paszportami. Inaczej się traktuje pozostałych Europejczyków.

Poza tym współpraca Polski z Izraelem jest trochę jednostronna. Młodzież z Izraela przyjeżdżająca na wycieczki do Polski jest utwierdzana w tym, że Polska to kraj żydożerców - co nie ułatwia komunikacji.

Jednak, gdyby znieść wzajemne uprzedzenia i niechęć, to z tej mąki mógłby być jakiś chleb (a nawet maca) jak mówiła moja babcia.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Izraelczyk w Czerwiec 09, 2010, 14:30:30 pm
środki bezpieczeństwa są naprawdę nieprzyjemne i utrudniaja życie ale ludzie godzą się na to bo jednak gwarantują bezpieczeństwo ,Polska postrzegana jest nie jako żydożerca ale jako największy cmentarz żydów i nie dziwcie się temu bo wymordowano tutaj w przeciągu kilku lat więcej żydów niż obecnie liczy obywateli państwo Izrael ,a potomkowie tych co ocaleli chcą odwiedzić miejsce spoczynku swoich bliskich, nikt naprawde nie wie gdzie zostali zgładzeni jego bliscy ,więc najczęściej odwiedza się Oświęcim. Stereotypy i żłe opinie o Polsce są raczej marginalne i nie ma co się nimi przejmować ,sporo nieprawdy jest w zachodnioeuropejskiej prasie,np.;historia o polskich obozach śmierci .Dziękuje że na tym forum nie ma wystąpień antysemickich ,bo niedawno polemizowałem z sympatykami PO i pana Komorowskiego i wysyłano mnie do komory gazowej. Pozdrawiam wszystkich
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Zaglowiec36rok w Czerwiec 09, 2010, 14:39:12 pm
Robert, co do marginalność antypolonizmu w Izraelu, to nie jestem pewien. Polska tez jest cmentarzem dla nie-Żydów, a te ofiary są często marginalizowane.

Jasne, że nie tolerujemy tu nienawiści do Żydów, co nie znaczy, że o Żydach nie piszemy, skoro są częścią naszej historii i współcześnie interesują się Polską i to nie tylko z powodów kulturowo-martyrologicznych.

 Chcielibyśmy jednak wierzyć, że są w Izraelu fora, gdzie nie toleruje się antypolonizmu. Bo to bardzo nas boli. W czasie wojny byliśmy traktowani jak podludzie (untermenschen) i wiele z tego traktowania pozostało.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Czerwiec 09, 2010, 15:12:25 pm
Cytuj
środki bezpieczeństwa są naprawdę nieprzyjemne i utrudniaja życie ale ludzie godzą się na to bo jednak gwarantują bezpieczeństwo ,Polska postrzegana jest nie jako żydożerca ale jako największy cmentarz żydów i nie dziwcie się temu bo wymordowano tutaj w przeciągu kilku lat więcej żydów niż obecnie liczy obywateli państwo Izrael

Nikt Żydów do Polski nie zapraszał, nie rozumiem takiego argumentu.

Cytuj
Stereotypy i żłe opinie o Polsce są raczej marginalne i nie ma co się nimi przejmować

Każdym stereotypem i informacją, która mówi nieprawdę o Polsce należy się przejmować.

Akurat powinieneś zdawać sobie z tego sprawę, że nawet niewielka i negatywna wzmianka o Żydach potrafi uruchomić machinę-krucjatę. Byłem kiedyś świadkiem, na jednym z forów internetowych, gdzie w porównaniu autor użył słowa Żyd i uwierzcie, że nie miało negatywnej konotacji, istotne jest jednak to że w przeciągu jednego dnia zleciało się tam kilkudziesięciu autorów gotowych obedrzeć go ze skóry, bo miał czelność wspomnieć o Żydzie, bez zgody Żyda.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Redi w Czerwiec 09, 2010, 17:00:03 pm

Polacy narażali się na śmierć, pomagając Żydom w okupowanej Polsce!. >tutaj< (http://www.zyciezazycie.pl/strona-glowna)
I jak się oni nam odwdzięczyli za to?(http://www.zyciezazycie.pl/images/stories/banner_zwiastuna.jpg)
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Ritter w Czerwiec 10, 2010, 08:06:17 am
wasze opinie na temat Izraela są dość ciekawe ,trochę mnie śmieszą ,troche są naiwne i krzywdzące ,jednym słowem nieznacie tego państwa.Żeby zrozumieć politykę Izraela i jego stosunki międzynarodowe to musieli byście pojechać tam i chociaż kilka lat pomieszkać i żyć z izraelczykami ,być może wtedy zmienicie zdanie, zapraszam serdecznie

Masz rację, być może ;) Ja się już niestety nie wybiorę, nie po tym jak mnie zawrócili z lotniska bo miałem w paszporcie wizy z krajów arabskich ;)
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Czerwiec 10, 2010, 15:18:44 pm
Konradzie mógłbyś opisać dokładniej całą sytuację? Bardzo mnie ciekawi jak to wszystko wyglądało.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Czerwiec 10, 2010, 17:05:08 pm
Hm, widzę, że to modne u nich. Zawracać podróżnych. Znam już 3 w takim razie osobę tak miło potraktowaną.

Moim zdaniem to jest jak faszyzm. Zawrócić kogoś, bo "może jest wrogiem". Barbarzyński kraj, w którym jeszcze nie wymyślono domniemania niewinności...

Jeszcze może bym zrozumiał zawróconego Araba. Ale Europejczyków? Doigrają się, mam nadzieję...
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Izraelczyk w Czerwiec 10, 2010, 17:44:54 pm
Polacy narażali się na śmierć, pomagając Żydom w okupowanej Polsce!. >tutaj< (http://www.zyciezazycie.pl/strona-glowna)
I jak się oni nam odwdzięczyli za to?(http://www.zyciezazycie.pl/images/stories/banner_zwiastuna.jpg)
  no dobrze to powiedz mi jaka forma zadośćuczynienia by cię zadowalała?                                                                                                   
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Czerwiec 10, 2010, 17:58:07 pm
Ci którzy najgłośniej krzyczą niech zastanowią się teraz czy sami byliby gotowi narazić życie swoje i całej rodziny dla uratowania Żyda. Radzę również pomyśleć nad tym czy Polacy pomagali bo liczyli na jakieś korzyści.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Czerwiec 10, 2010, 18:37:32 pm
@Izraelczyk - na początek zaprzestanie dyskryminacji (np. to co Ritter pisał wyżej - odnieś się proszę do tego) i jakaś forma działania przeciw idiotycznym teoriom o Polakach - mordercach Żydów. Trochę prawdy - powiedzianej głośno, że Polska była jedynym okupowanym krajem, gdzie za denuncjację Żyda podziemie skazywało na śmierć?
Prawdy o liczbie uratowanych, a nie trąbienie o pojedynczym epizodzie w Jedwabnem?

To niewiele, tylko trochę uczciwości...
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Ritter w Czerwiec 10, 2010, 21:40:42 pm
Konradzie mógłbyś opisać dokładniej całą sytuację? Bardzo mnie ciekawi jak to wszystko wyglądało.

Generalnie dużo podróżuje, taka praca, w paszporcie mam różne stemple i wizy, m.in. wizę wielokrotnego wjazdu do USA. Słyszałem oczywiście o zawracaniu polskich podróżnych bez powodu, ale przecież leciałem na spotkanie do klienta, jednej z izraelskich firm konsultingowych. Jakież było moje zdziwienie kiedy na lotnisku zostałem poproszony do oddzielnego pokoju, mój bagaż zabrano na "przeszukanie", swoją drogą zastanawiam się co chcieli znaleźć. Na przesłuchaniu zostałem potraktowany jak jakiś cholerny terrorysta, do tej pory mnie szlag trafia, a potem się okazało, że "nie mogę wjechać do kraju bo ja tu przyjechałem pracować", swoją drogą nie wiem skąd taki wniosek, no i dobrze, że nie uznali że coś chciałem wysadzać. Nie pomógł telefon z lotniska do klienta, który potwierdził, że ja do nich. Ostatecznie wszystkie szczegóły ustaliliśmy na telekonferencji, z której co najmniej 5 minut zajęło klientowi przepraszanie za to co mnie spotkało. Przynajmniej jedna osoba, która się poczuła żeby przeprosić, bo funkcjonariusze państwa Izrael o tym nie pomyśleli.

btw. Gdzieś na forum jest opowieść Michaela o jego wizycie w Izraelu, zgoła odmiennej, bo z francuskim paszportem w łapce ;)
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Czerwiec 10, 2010, 23:08:11 pm
Staram się zrozumieć Izrael bo w końcu otoczeni są państwami które za cel postawiły sobie zniszczenie tego kraju. Dlaczego jednak u nas trąbi się o wielkiej przyjaźni polsko-żydowskiej, buduje się muzea itd. skoro obywatele naszego kraju są traktowani jak terroryści? Wychodzi na to, że po raz kolejny ktoś nas oszukuje a prawdę znają tylko Ci których taka dyskryminacja spotkała osobiście.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Ritter w Czerwiec 11, 2010, 10:59:58 am
Najgorsze jest to, że z lotniska nie można zadzwonić do konsulatu ani nigdzie, mi się udało dopiero jak wyszedłem z przesłuchania zadzwonić z komórki do klienta, którego i tak musiałem poinformować, że niestety nie dotrę.

A najśmieszniejsze było to, że klient prawie na serce zszedł jak usłyszał ode mnie, że niestety warunki umowy nie zostały dotrzymane (zapisaliśmy w umowie to spotkanie i konieczność konsultacji F2F) i zarząd mojej firmy podejmie decyzję co dalej będzie z kontraktem. Podejrzewam, że tylko dlatego zadzwonił na lotnisko.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Czerwiec 11, 2010, 16:27:42 pm
... Dlaczego jednak u nas trąbi się o wielkiej przyjaźni polsko-żydowskiej, buduje się muzea itd. skoro obywatele naszego kraju są traktowani jak terroryści? Wychodzi na to, że po raz kolejny ktoś nas oszukuje a prawdę znają tylko Ci których taka dyskryminacja spotkała osobiście.

Dziwne, tym bardziej w kontekście traktowania Polaków w Izraelu (nie mówiąc o braku utrzymywania polskich ośrodków kulturalnych w Izraelu), nie tylko doświadczenia @Rittera, ja też zostałem potraktowany jak bydło, ale u nich to chyba standard. @Izraelczykowi radzę nie bawić się w Hasbarę, tylko zaapelować do swoich władz o traktowanie przyjezdnych i mniejszości jak ludzi.

Jest wypowiedź aresztowanej, zwyzywanej i okradzionej Polki, która usłyszała - "Wy jesteście zwierzętami!". Można się nie zgadzać z organizacjami lewicowymi, ale to nie powód do zaprzestania ludzkich odruchów:

Cytuj
Dla izraelskich żołnierzy byłam "zwierzęciem" (http://www.rp.pl/artykul/491247_Dla_izraelskich_zolnierzy_bylam__zwierzeciem_.html)

Ewa Jasiewicz, Polka urodzona i mieszkająca w Wielkiej Brytanii, jest aktywistką Ruchu na rzecz Wolnej Gazy. Była na pokładzie jednego ze statków Flotylli Wolności, która próbowała przełamać izraelską blokadę Strefy Gazy

Widziała pani, co działo się na pokładzie tureckiej jednostki ?Mavi Marmara??

Ewa Jasiewicz: Tak, płynęłam na amerykańskim ?Challengerze?, który w momencie ataku znajdował się obok ?Marmary?. Najpierw Izraelczycy próbowali się dostać na nią z łodzi, ale aktywiści polewali ich wodą ze szlauchów i zrzucali na nich śmieci. Wkurzeni komandosi zaczęli strzelać w górę. Wtedy to były jeszcze gumowe kule.

Jaka była reakcja na "Challengerze"?

Byliśmy oburzeni! Krzyczeliśmy do nich, żeby się uspokoili, że strzelają do nieuzbrojonych ludzi. Oni jednak nie słuchali. My płynęliśmy szybciej, ale zobaczyliśmy jeszcze, jak komandosi zeskakują na "Marmarę" ze śmig- łowców. Usłyszeliśmy strzały, tym razem nie było wątpliwości, że to ostra amunicja. O tym, że zginęło tam dziewięć osób, dowiedziałam się jednak dopiero następnego dnia w izraelskim więzieniu.

Jak wyglądało zatrzymanie "Challengera"?

Najpierw zrzucono na pokład granaty hukowe i dymne. Potem komandosi wtargnęli na pokład. Zachowywali się niezwykle brutalnie i chamsko. Moja koleżanka została trafiona gumową kulą w twarz, cała zalała się krwią. Mnie tylko szarpali i wyzywali: "You fucking bitch", "We will kill you", "Shut the fuck up!". Potem porwali nasz statek do Aszdod. Gdy odmówiłam zejścia na izraelskie terytorium, wynieśli mnie siłą. A jeden "dzielny komandos" nastąpił mi buciorem na twarz. Uszkodził mi okulary.

Co było potem?

Przesłuchanie, więzienie i deportacja do Turcji. Przez cały czas czuliśmy straszliwą nienawiść izraelskich żołnierzy. Na lotnisku żołnierki szydziły ze mnie i mnie wyzywały. "Won z naszego kraju!" ? krzyczały. Zapytałam jedną z nich, dlaczego traktują nas jak zwierzęta. "Wy jesteście zwierzętami!" ? krzyknęła. Wszystko to było bardzo nieprzyjemne. Niestety zostałam również okradziona. Odebrano mi telefony i inne rzeczy osobiste. Izraelczycy traktowali nas tak jak od 60 lat traktują Palestyńczyków! Dla nas to trwało kilka dni, dla Palestyńczyków to koszmarna codzienność. Upokorzenia, pobicia i zabójstwa.

Pani i pani koledzy z zachodnich organizacji praw człowieka nie stawialiście Izraelczykom oporu i nic poważnego wam się nie stało. Tureccy aktywiści, którzy zginęli, zaatakowali izraelskich komandosów kijami i nożami!

Byliśmy jedną flotyllą, całością. I jako całość należy nas traktować. Nie wolno nas dzielić na "dobrych aktywistów" z Zachodu i "złych akty- wistów" z Turcji i innych krajów muzułmańskich. To myślenie naznaczone islamofobią i rasizmem. ?Mavi Marmara? została brutalnie zaatakowana przez uzbrojonych po zęby Izraelczyków. Jej pasażerowie mieli pełne prawo, żeby się bronić, żeby walczyć o zagrożone życie. Ci ludzie działali w obronie własnej.

Podobno za kilka tygodni ruszy do Gazy Flotylla Wolności II. Weźmie pani w niej udział?

Oczywiście!

Dlaczego pani to robi? Tydzień temu znalazła się pani w wielkim niebezpieczeństwie, trafiła do więzienia. Po co narażać się po raz drugi na takie nieprzyjemności?

Czuję, że to mój obowiązek. Marzę bowiem o świecie, w którym nie ma niesprawiedliwości i przemocy, w którym jedni ludzie nie uciskają drugich. Chcę się do tego celu ? w miarę moich skromnych możliwości ? przyczynić. Uważam, że my Europejczycy mamy wobec Palestyńczyków pewien dług do spłacenia. Na przykład mój ojciec był w armii generała Andersa i podczas II wojny światowej okupował Palestynę. Do dziś, choć minęło tyle lat, ten biedny, uciśniony naród znajduje się pod okupacją, tym razem izraelską. Ci ludzie potrzebują naszej pomocy. - rozmawiał Piotr Zychowicz
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Izraelczyk w Czerwiec 11, 2010, 19:13:20 pm
straż graniczna Izraela ma rzeczywiście duże uprawnienia i jeśli ma jakieś podejrzenia co do przyjezdnych to zakazuje wjazdu , z drugiej strony dużo ludzi nie dopilnowało obowiązku wizowego ,ani nie potrafi wytlumaczyć dlaczego chce wjechać,ja np nie jestem obywatelem izraela ,ale nigdy nie odmówiono mi wjazdu ,chociaż wielokrotnie byłem rewidowany i zadawano mi czasami bardzo dziwne pytania. Nie bawię się w Hasbarę i nie twierdzę że wszystko co robi izrael jest cacy a wszystko inne złe ,próbuje żyć normalnie mam wielu przyjaciół również wśród obywateli państw arabskich . Nie wyrabiajcie sobie opinii o izraelczykach na podstawie kilku incydentów , oraz głupich wypowiedzi nieprzychylnych Polsce , bo to są naprawdę sprawy marginalne ,a stosunki między Izraelem a Polską są bardzo poprawne, oczywiście wszędzie będą zadowoleni i mniej zadowoleni. Co do zaszłości historycznych to ja uważam że historia jest  historią i powinna pozostać jako przedmiot w szkole a życie życiem i powinno toczyć się dalej .
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Czerwiec 11, 2010, 19:49:15 pm
Cytuj
straż graniczna Izraela ma rzeczywiście duże uprawnienia i jeśli ma jakieś podejrzenia co do przyjezdnych to zakazuje wjazdu , z drugiej strony dużo ludzi nie dopilnowało obowiązku wizowego ,ani nie potrafi wytlumaczyć dlaczego chce wjechać,ja np nie jestem obywatelem izraela ,ale nigdy nie odmówiono mi wjazdu ,chociaż wielokrotnie byłem rewidowany i zadawano mi czasami bardzo dziwne pytania. Nie bawię się w Hasbarę i nie twierdzę że wszystko co robi izrael jest cacy a wszystko inne złe ,próbuje żyć normalnie mam wielu przyjaciół również wśród obywateli państw arabskich . Nie wyrabiajcie sobie opinii o izraelczykach na podstawie kilku incydentów , oraz głupich wypowiedzi nieprzychylnych Polsce , bo to są naprawdę sprawy marginalne ,a stosunki między Izraelem a Polską są bardzo poprawne, oczywiście wszędzie będą zadowoleni i mniej zadowoleni. Co do zaszłości historycznych

A słowa, słowami. Ładne słowa nie zmienią rzeczywistości.

Wspominasz o przypadkach, a ja mówię że to nie przypadki. Zdecydowana większość moich znajomych nie otrzymała pozwolenia na wjazd, bo w paszporcie były pieczątki innych państw. Sama sprawa nadużyć straży granicznej jest bardzo niewygodna dyplomatycznie. Jak mam szanować naród, którego władze traktują mnie jako terrorystę? Przecież to nonsens. Klepanie o przyjaźni, kiedy dominuje się polskie muzea, muzeami żydowskimi. Gdzie tu współpraca?

Cytuj
ja uważam że historia jest  historią i powinna pozostać jako przedmiot w szkole a życie życiem i powinno toczyć się dalej .

A ja uważam, że o wydarzeniach z przeszłości należy pamiętać. Nie każę nikomu kierować się przeświadczeniami, ale uważam że pamięć osób zamordowanych powinna trwać. Ich ofiara nie może iść na marne. Dziwne, że naród, który w większości uchował się dzięki między innymi poświęceniu Polaków potrafi dzisiaj bawić się w takie słowotwórstwo i mydlenie oczu ładnymi hasłami. Zmieni się rzeczywistość, zmienia się fakty, to zmieni się także moje nastawienie do tego narodu.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Czerwiec 11, 2010, 20:10:14 pm
Proponuję zabronić wjazdu do Polski komuś kto wcześniej odwiedził Izrael do czasu aż nastawienie Żydów nie zmieni się.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Czerwiec 11, 2010, 20:12:09 pm
Proponuję zabronić wjazdu do Polski komuś kto wcześniej odwiedził Izrael do czasu aż nastawienie Żydów nie zmieni się.

Zgadzam się, w myśl zasady kodeksu Hammurabiego: "Oko za oko, ząb za ząb".
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Czerwiec 11, 2010, 21:05:20 pm
... nie jestem obywatelem izraela ,ale nigdy nie odmówiono mi wjazdu ,chociaż wielokrotnie byłem rewidowany i zadawano mi czasami bardzo dziwne pytania. Nie bawię się w Hasbarę i nie twierdzę że wszystko co robi izrael jest cacy a wszystko inne złe ,próbuje żyć normalnie mam wielu przyjaciół również wśród obywateli państw arabskich . ...

To cieszę się, że nie bawisz się w Hasbarę i nie masz bezkrytycznego stosunku do państwa Izrael. Wiem, że w Izraelu jest wielu przyzwoitych ludzi choć marginalizowanych, zwłaszcza po ostatnich wyborach, gdzie wygrała skrajna prawica.
@Izraelczyk skoro masz dużo przyjaciół na Bliskim Wschodzie to warto, abyś upominał się od czasu do czasu o korygowanie niesprawiedliwych opinii o Polakach.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Czerwiec 11, 2010, 21:12:04 pm
Izraelczyk, nie ma usprawiedliwienia dla tych tak zwanych pograniczników. O ile się nie mylę, nie było nigdy zamachów ze strony obywateli Polski, a i trudno podejrzewać niebieskookiego blondyna (takiego znajomego wywalili ze swojej enklawy) o terroryzm.

To nie jest przypadek, jak widzę, że większość z nas zna ludzi, których tam wpuścić nie chcieli.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Redi w Czerwiec 12, 2010, 03:07:04 am
Cytuj
Radzę również pomyśleć nad tym czy Polacy pomagali bo liczyli na jakieś korzyści.
Sugerujesz, że Polacy pomagali Żydom dla korzyści, a nie z powodu zwykłej moralności?
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Izraelczyk w Czerwiec 12, 2010, 07:43:49 am
To cieszę się, że nie bawisz się w Hasbarę i nie masz bezkrytycznego stosunku do państwa Izrael. Wiem, że w Izraelu jest wielu przyzwoitych ludzi choć marginalizowanych, zwłaszcza po ostatnich wyborach, gdzie wygrała skrajna prawica.
@Izraelczyk skoro masz dużo przyjaciół na Bliskim Wschodzie to warto, abyś upominał się od czasu do czasu o korygowanie niesprawiedliwych opinii o Polakach.
Oczywiście że nie wszystko mi się podoba co się dzieje w Izraelu ,czy ja mam wpływ na to że straż graniczna tego państwa ma tak duże uprawnienia i może bez podania przyczyny odmówić wjazdu? na pocieszenie powiem wam że prawo to stosowane również do obywateli innych państw.Prawdopodobnie ciągłe zagrożenie teroryzmem wymusza środki zapobiegawcze, być może nadużywane przez niektórych urzędników.Kto wie jakie środki bezpieczeństwa zostały by zastosowane przez Polski rząd po ataku terorystycznym ,być może jeszcze bardziej niezrozumiałe i bardziej drakońskie.Prawdą tez jest że sporo polaków przyjeżdża szukać pracy bez przygotowania i pieniędzy ,wracaja z niczym rozgoryczeni na cały świat i snują opowieści jak to zostali okropnie potraktowani.Mam sporo przyjaciół z bliskiego wschodu nawet moimi sąsiadami są dwie palestyńskie rodziny z którymi mam bardzo dobre stosunki ,a nasze dzieci chodzą do jednej szkoły ,byście się zdziwili jakie oni mają opinie o władzach autonomii palestyńskiej i samych arabach.Staram się jak tylko mogę prostować wszelkie kłamstwa i bzdury opowiadane tak i przez żydów jak i innych .Dam wam przykład w zeszłym roku byłem w stanach i wdałem się w spór z kilkoma żydami którzy twierdzili że Polska powinna dać rekompensaty za mienie żydowskie pozostawione w Polsce,ja osobiście uważam że jeżeli ktoś ma za to płacić to niech płacą ci którzy tę wojnę rozpętali a nie polacy którzy byli ofiarą ,kuzyn który mnie zaprosił powiedział żebym się nie przejmowal idiotami ,ci żydzi pytali się mnie ,z kim ja trzymam?,a niektórzy z was chcą zabronić mi wjazdu do polski tylko dlatego że odwiedziłem izrael, troche mi przykro i czuje się jak między młotem i kowadłem
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: bzyk w Czerwiec 12, 2010, 09:16:02 am
,a niektórzy z was chcą zabronić mi wjazdu do polski tylko dlatego że odwiedziłem izrael, troche mi przykro i czuje się jak między młotem i kowadłem

Nikt tutaj ani nigdzie indziej nie zabroni Ci wjazdu do Polski.
Podziękowania za pomoc w Polskiej sprawie.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Izraelczyk w Czerwiec 12, 2010, 11:58:28 am
Proponuję zabronić wjazdu do Polski komuś kto wcześniej odwiedził Izrael do czasu aż nastawienie Żydów nie zmieni się.
Chciałbym Ci wierzyć @Bzyku. @p1tereQ zgadza się z zasadą[ oko za oko ,ząb za ząb], ja natomiast wolę [ myśl za myśl ,słowo za słowo] , bo od mojej zasady może najwyżej rozboleć głowa, a od Twojej można stracić nawet życie
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: bzyk w Czerwiec 12, 2010, 12:06:52 pm
Proponuję zabronić wjazdu do Polski komuś kto wcześniej odwiedził Izrael do czasu aż nastawienie Żydów nie zmieni się.

Tym kimś również mógłby być Polak jadący za chlebem?
Zakazałbyś mu wrócić do kraju tylko dlatego, że pojechał pracować? Bo co - zdradził nas, że "uciekł do Żyda"?

Tekst połączony został dnia Czerwiec 12, 2010, 12:08:23 pm
Zgadzam się, w myśl zasady kodeksu Hammurabiego: "Oko za oko, ząb za ząb".

I wydaje mi się, że w tym przypadku przykładem tej zasady byłoby nie wpuszczenie obywatela Izraela na teren Rzeczpospolitej w przypadku posiadania przez niego wiz wschodnich, np. Rosji.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Czerwiec 12, 2010, 15:53:50 pm
Cytuj
I wydaje mi się, że w tym przypadku przykładem tej zasady byłoby nie wpuszczenie obywatela Izraela na teren Rzeczpospolitej w przypadku posiadania przez niego wiz wschodnich, np. Rosji.

Z jakiegokolwiek powodu, równie bezsensowne jak procedury izraelskich celników.

Cytuj
Prawdopodobnie ciągłe zagrożenie teroryzmem wymusza środki zapobiegawcze, być może nadużywane przez niektórych urzędników.

Pewnie zostanę zniszczony, ale śmiem twierdzić że ataki nie odbywają się bez przyczyny.

Sprawnie operujesz słowami "być może", "przypadek", "prawdopodobne" w stosunku do nadużyć.
Ja natomiast wolę fakt, zdarzenia, reguła. Nie boję się mówić, że w nadużyciach przypadków nie ma.

Cytuj
Dam wam przykład w zeszłym roku byłem w stanach i wdałem się w spór z kilkoma żydami którzy twierdzili że Polska powinna dać rekompensaty za mienie żydowskie pozostawione w Polsce,ja osobiście uważam że jeżeli ktoś ma za to płacić to niech płacą ci którzy tę wojnę rozpętali a nie polacy którzy byli ofiarą ,kuzyn który mnie zaprosił powiedział żebym się nie przejmowal idiotami ,ci żydzi pytali się mnie ,z kim ja trzymam?

To jest przykład przypadku, wyobraź sobie że takich przypadków dopuszczam się regularnie.
Postąpiłeś właściwie, to nie powód do dumy. To spełnienie obowiązku Polaka-patrioty.

Cytuj
a niektórzy z was chcą zabronić mi wjazdu do polski tylko dlatego że odwiedziłem izrael, troche mi przykro i czuje się jak między młotem i kowadłem

Kto Ci zabronił? Mnie się akurat tam dostać nie udało, bo paszport nie ten. Z resztą dziwnym trafem prawie połowa wycieczki została odesłana z powrotem, a byliśmy razem z żydowskim rabinem na pokładzie autobusu. Miało to być uzupełnienie teorii, którą przekazywano nam w czasie prezentacji jednego z seminariów teologicznych. Notabene rabina też nie wpuścili, a jest Polakiem z urodzenia - ciekawostka? No cóż, jak na jeden przypadek nadużyć było bardzo wiele.

Nie wiem, w którym miejscu udało się Tobie doczytać frazę, że jakoby niektórzy Ci zabraniają wracać do Polski. Nie bardzo rozumiem też, dlaczego sugerujesz się opiniami ludzi-widm z internetu. Mogę Ciebie o tyle pocieszyć, że nie jest to forum nacjonalistyczne. Powinieneś czuć się tutaj komfortowo, a każda dyskusja prowadzi do wyciągnięcia określonych wniosków. Ja się do tego kraju nie przekonuje, bo robi nas w balona. Wychodzimy na manowce, jesteśmy wykorzystywani przez lobby żydowskie jako narzędzie do ich ekspansji. Mnie się to wcale nie podoba.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Czerwiec 13, 2010, 17:19:04 pm
Stalinowskich morderców władze Izraela nie chcą wydać, Gąsiorowskiego złodzieja też chronią przed ekstradycją, a teraz mówią coś o międzynarodowych standardach. Czy władze Izraela oczekują od Polaków, że przeciwstawią się Europejskiemu Nakazowi Aresztowania i będą pochwalać podrabianie paszportów oraz dokumentów UE?

Cytuj
Izraelska ambasada ostro protestuje

Polska zatrzymała agenta Mosadu? (http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article625780/Polska_zatrzymala_agenta_Mosadu_.html)

Polska policja zatrzymała mężczyznę, którego Niemcy oskarżają o udział w zamachu na lidera Hamasu. Uri Brodsky, według niemieckich mediów, miał pracować dla Mosadu. Przeciw zatrzymaniu protestuje ambasada Izraela, która chce powstrzymać ekstradycję mężczyzny do Niemiec.Polska policja zatrzymała poszukiwanego w Niemczech domniemanego agenta izraelskiego Mosadu, podejrzanego o udział w przygotowaniach styczniowego zamachu na lidera Hamasu Mahmuda al-Mabhuha w Dubaju - poinformował "Der Spiegel".

Niemiecka Prokuratura Federalna potwierdziła, że w Warszawie doszło do zatrzymania na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. Zatrzymany mężczyzna jest oficjalnie poszukiwany w Niemczech za pomoc w zdobyciu niemieckiego paszportu nieuprawnionej do tego osobie, która - według "Spiegla" - brała udział w zamachu na lidera Hamasu.

"My nie prowadzimy dochodzenia w sprawie zamachu w Dubaju" - powiedział rzecznik Prokuratury Federalnej. Dodał, że zwrócono się do polskich władz o wydanie podejrzanego do Niemiec.

Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że wie o aresztowaniu, ale nie podało żadnych szczegółów. "W tej chwili sprawa jest traktowana jak każde inne aresztowanie Izraelczyka; (zatrzymany) ma opiekę konsularną" - powiedział rzecznik resortu.

Według tygodnika "Der Spiegel" pod koniec ubiegłego tygodnia polska służba graniczna na warszawskim lotnisku zatrzymała mężczyznę, który chciał wjechać do Polski z paszportem na nazwisko Uri Brodsky.

Osoba o tym nazwisku, mająca obywatelstwo izraelskie, podejrzana jest o współudział w logistycznych przygotowaniach zamachu na lidera radykalnego ugrupowania palestyńskiego Hamasu - Mahmuda al-Mabhuha.

"Spiegel" pisze, że Brodsky miał pracować dla Mosadu w Niemczech, dlatego poszukiwany jest przez niemieckich śledczych, którzy zwrócili się do Interpolu. Prokuratura federalna wydała nakaz aresztowania. Według ustaleń niemieckich władz wiosną 2009 r. Brodsky miał też towarzyszyć drugiemu domniemanemu agentowi Mosadu, który składał wniosek o paszport w urzędzie meldunkowym w Kolonii.

Jeden z domniemanych morderców działacza Hamasu miał krótko przed zamachem przybyć do Dubaju, posługując się niemieckim paszportem na nazwisko Michael Bodenheimer. Niedługo potem wyjechał.

19 stycznia 2010 r. Mabhuh, jeden z założycieli Brygad Ezedina al-Kasama, wojskowego skrzydła Hamasu, został zamordowany w hotelu w Dubaju. O dokonanie zabójstwa policja emiratu oskarża izraelskie służby wywiadowcze Mosad. Zabójcy posługiwali się paszportami państw Zachodu. Interpol poszukuje w związku z zamachem 27 osób.

Jak pisze "Spiegel", zatrzymanie podejrzanego w Polsce doprowadziło do dyplomatycznych komplikacji. Izraelska ambasada w Warszawie interweniowała w tej sprawie u polskiego rządu, sprzeciwiając się ekstradycji domniemanego agenta do Niemiec.

Cytuj
http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/268195,izrael-domaga-sie-od-polski-wydania-swego-obywatela,id,t.html
Dwaj izraelscy ministrowie zażądali w niedzielę od Polski przekazania ich krajowi obywatela izraelskiego, zatrzymanego w Warszawie na prośbę Niemiec, a podejrzanego o udział w styczniowym zamachu na lidera Hamasu w Dubaju.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Izraelczyk w Czerwiec 13, 2010, 17:52:36 pm
niech będzie ze żle zrozumiałem wypowiedż @barteq_g ,ale spróbujcie mnie zrozumieć jestem żydem wyznaniowym, ale nie ortodyksyjnym nigdy nie starałem się o obywatelstwo izraelskie poprostu nie mam takiej potrzeby .Mieszkam w Wielkiej Brytanii i mam obywatelstwo brytyjskie ,zachowałem jednak polskie bo ciągle pamiętam gdzie się urodziłem i skąd pochodze, często odwiedzam Polskę w zeszłym roku kupiłem domek letniskowy nad gopłem na Kujawach gdzie jeżdżę wędkować z przyjaciółmi prawie każdy urlop ,uwielbiam ten region polski bardzo ładny jest tęż Ciechocinek jestem żywo zainteresowany dalszym zakupem nieruchomości myślę też o otwarciu jakiegoś interesu związanego z turystyką.Swoje dzieci uczę tolerancji i chcę żeby budowały swoją przyszłość bez uprzedzeń i historycznych naleciałości .Otworzyłem się przed wami bo wasze wypowiedzi są najbardziej tolerancyjne jakie spotkałem na forach, nie mam również najmniejszego zamiaru promować tutaj państwa Izrael ,bo nie mam żadnego wpływu na to jakie przepisy i prawo obowiązuje w tym kraju, tak jak i wy nie możecie odpowiadać za wszystko złe co dzieje się w Polsce bo chyba nie powiecie mi że zgadzacie się ze wszystkim co robi rząd polski. Pozdrawiam wszystkich
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Czerwiec 13, 2010, 18:11:47 pm
jestem żydem wyznaniowym, ale nie ortodyksyjnym  [...] zachowałem jednak polskie bo ciągle pamiętam gdzie się urodziłem i skąd pochodze,

A pozwolę sobie spytać, jeśli pytanie nie jest zbyt intymne, jak to się stało, że rodowity Polak stał się judaistą (dobrze odmieniam?).
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Czerwiec 13, 2010, 18:15:32 pm
@Izraelczyk, oczywiście, że nie zgadzamy się z większością działań naszego rządu. :P

Tutaj bardzo ostro najeżdżamy na faszyzujące kryteria "selekcji" przeprowadzanej przez pograniczników. To nie jest działanie rządu, a umyślne działania ludzi, umotywowane nie wiadomo czym. Ponadto, nie podoba nam się mentalność Kalego - jak Izrael bierze w pryz nieuzbrojony statek, to jest dobrze, ale jak jakieś państwo chwyta ich terrorystę - zamachowca, to jest źle. ;)
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Izraelczyk w Czerwiec 13, 2010, 19:23:39 pm
A pozwolę sobie spytać, jeśli pytanie nie jest zbyt intymne, jak to się stało, że rodowity Polak stał się judaistą (dobrze odmieniam?).
Pytanie istotnie zbyt osobiste ,ale odpowiem Ci ,ojciec mój pozostał w Polsce po 1968 roku i dopiero krótko przed stanem wojennym wyjechał do UK na zaproszenie rodziny i tam już pozostaliśmy .Ojciec prowadzał mnie do synagogi i sam pielęgnował sprawy wiary ale zawsze powtarzał że wiarę trzeba trzymać w sercu i nigdy nie mieszać jej do stosunków między ludzkich .Nie lubję rozmawiać na tematy wiary i nigdy nikogo nie pytam jakiego jest wyznania ,mnie np. ;nie interesuje czy jesteś katolikiem, prawosławnym ,protestantem ,muslim bo uważam to za sprawę Twojego sumienia i zabardzo osobistą żeby poruszać ją publicznie. A jakiego wyznania powinien być rodowity Polak?
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Czerwiec 13, 2010, 19:59:37 pm
Ja jestem agnostykiem, na ten przykład. ;)

Myślę, że koledzy z forum sądzili, iż wiarę zmieniłeś, stąd pytanie.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Czerwiec 13, 2010, 20:15:08 pm
A jakiego wyznania powinien być rodowity Polak?

Nie powiem, że powinien, ale z reguły Polak = katolik ze względu na przeszłość i wiele innych czynników.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Lipiec 07, 2010, 15:43:19 pm
Polska przekaże agenta Mossadu do Niemiec. I mamy go z głowy.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Lipiec 07, 2010, 18:56:14 pm
Nie powiem, że powinien, ale z reguły Polak = katolik ze względu na przeszłość i wiele innych czynników.

no wlasnie ze wzgledu na przeszlosc w mysl konfederacji warszawskiej, ktora stanowila o wolnosci wyznania, wszystkie religie byly nasze :)
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Lipiec 22, 2010, 17:50:46 pm
To jest srogie:
Cytat za wp.pl (http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,Szokujacy-wyrok-nie-byl-Zydem-wiec-skazali-go-za-gwalt,wid,12499353,wiadomosc.html?ticaid=1a919&_ticrsn=5)
Cytuj
Sąd w Jerozolimie skazał za ?gwałt przez oszustwo? 30-letniego Palestyńczyka, który? udawał Żyda przed izraelską kobietą. Mimo że do stosunku doszło za obopólną zgodą, kobieta zgodziła się na seks, bo myślała, że jej partner to ?Żyd, który szuka romantycznego związku?.

Jak donosi brytyjska gazeta ?The Daily Telegraph?, Sabbar Kashur spotkał swoją partnerkę w 2008 roku na ulicy w centrum Jerozolimy. Kashur miał się przedstawić tradycyjnym izraelskim imieniem i powiedzieć kobiecie, że jest Żydem. Wkrótce po poznaniu para uprawiała seks na ostatnim piętrze pobliskiego biurowca - donosi dziennik. Kashur wyszedł, zanim kobieta zdążyła się ubrać. Dopiero po fakcie dowiedziała się, że mężczyzna jest Arabem i zawiadomiła policję.


Izraelski sąd skazał Kashura na 18 miesięcy więzienia za gwałt, mimo że do stosunku doszło za zgodą kobiety. Jak podkreśliła sędzia Tzvi Segal, prawo musi chronić kobiety przed ?wygadanymi kryminalistami, którzy nieprzyzwoicie łatwo mogą oszukiwać niewinne ofiary?.

- Gdyby ona wiedziała, że oskarżony nie jest Żydem ze stopniem licencjata, który jest zainteresowany romantycznym związkiem, nie współpracowałaby ? powiedziała sędzia po odczytaniu wyroku.

- Gdybym był Żydem, nawet by mnie nie przesłuchali. To nie był gwałt. Ona zgodziła się na wszystko, co się wydarzyło ? tłumaczył się 30-letni Palestyńczyk, którego cytuje portal Al Arabiya.

Wyrok wywołał dyskusję w Izraelu, gdzie relacje między wspólnotą żydowską i arabską są bardzo napięte. Kashura bronił m.in. izraelski liberalny dziennik ?Haaretz?. Komentator gazety napisał: ?Chciałbym zadać sądowi jedno pytanie. Gdyby ten chłopak był Żydem, który udaje muzułmanina, by uprawiać seks z muzułmanką, zostałby skazany za gwałt? Odpowiedź oczywiście brzmi nie?.

Cóż za barbarzyński kraj. Przypomina mi to Niemcy przed wojną. Czy też RPA apartheidu. Albo ostatecznie USA przed Martinem Lutrem. Faszyści... ;)
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 04, 2010, 13:52:58 pm
To przesada z tymi planowanymi wywłaszczeniami Polaków tylko dla tego, aby zrobić atrakcję turystyczną:

Cytuj
Łódź wywłaszczy mieszkańców Okopowej (http://www.dzienniklodzki.pl/stronaglowna/303151,lodz-wywlaszczy-mieszkancow-okopowej,id,t.html)

Nie wyrzucili ich hitlerowcy, nie wyrzuciła komuna, a zrobi to nowa władza. Białkowscy będą musieli opuścić swój dom. I to w imię czego? Bo ktoś wymyślił aleję dla turystów przy murze Cmentarza Żydowskiego - denerwuje się Elżbieta Kruzerowska z ul. Okopowej.
Jej zdenerwowanie łatwo zrozumieć. Z planu wybudowania drogi wynika, że ona także straci część swojej działki. I to niemałą, bo aż 700 mkw.

O tym, że droga ma powstać, mieszkańcy Okopowej dowiedzieli się przypadkiem. - Sąsiad, który chciał budować tu dom, nie dostał pozwolenia na budowę. Powiedzieli mu, że przez jego działkę ma biec droga. Gdy się o tym dowiedzieliśmy, zostało ledwie siedem
dni na złożenie uwag do miejscowego planu zagospodarowania - opowiada Konrad Białkowski, który ma stracić prawie całą ziemię. - Zdążyliśmy złożyć protesty, ale nie zostały uwzględnione.

Mieszkańcy Okopowej nie zamierzali odpuścić. W poniedziałek spotkali się z Krzysztofem Bednarkiem, szefem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, która opracowała plan oraz wiceprezydentem Łukaszem Maginem. - Najpierw przekonywano nas, że droga ma umożliwić dojazd do posesji sąsiada. Ale sąsiad zaprotestował. Przekonywał, że ma dwie inne możliwości dojazdu do działki. Wtedy usłyszeliśmy, że droga ma być aleją przy cmentarnych murach - opowiada Elżbieta Kruzerowska. - To nas dobiło. Nie mogliśmy uwierzyć, że chcą nas wywłaszczyć, by urządzić promenadę dla zagranicznych turystów!

Co dokładnie przewiduje projekt? Utworzenie przestrzeni publicznej w okolicach Cmentarza Żydowskiego i stacji Radegast, mającej służyć celom usługowym, turystycznym, kulturalnym i dydaktycznym.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Wrzesień 05, 2010, 10:24:26 am
Hm, bardzo ciekawa teoria - ale wiesz na pewno, że właścicielami cmentarza są Żydzi, a nie miasto? Czy tylko Ci się tak wydaje i wydaje "logiczne"? ;)
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 06, 2010, 01:21:19 am
Na stronie urzędu miasta Łodzi wymieniona jest fundacja żydowska "Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense" - szef Marek Szukalak - opiekująca się tym cmentarzem, inicjatorzy zmian i to w ich interesie jest wywłaszczenie Polaków.

Ze strony fundacji zydowskiej:
Cytuj
CELE FUNDACJI

Jej główne cele, to ratowanie cmentarza żydowskiego przy ul. Brackiej ...więcej oraz przywracanie i utrwalanie pamięci o łódzkiej społeczności żydowskiej i jej znaczącym udziale w rozwoju miasta ...więcej . Równie ważnym zadaniem jest popularyzacja wiedzy o Holocauście i dziejach Lodzkiego getta oraz przypominanie o losach jego mieszkańców - więźniów ...więcej . Zadania te realizowane są m.in. poprzez prowadzone na cmentarzu żydowskim prace renowacyjno-porządkowe, badawcze, gromadzenie dokumentacji dotyczącej osób na nim pochowanych.

Cytuj
Dzięki subwencji rządowej wybudowano ogrodzenie w części cmentarza zniszczonej w latach 50. w wyniku rozbudowy ul. Zagajnikowej. Istotnej pomocy udzielają Fundacji łódzkie władze samorządowe.

Ze strony urzędu miasta Łodzi:
Cytuj
Zmiany zaczęły się w latach 80. Jednak dopiero po 1993 r., kiedy w Gminie Żydowskiej Łódzkiej zaczął działać zgrany duet w osobach ówczesnego prezesa Michała Nadla i jego młodego zastępcy Symchy Kellera, gmina powoli zaczęła podnosić się do stanu dzisiejszej świetności. Mecenas Nadel, mimo podeszłego wieku, nadal – jako członek Zarządu i mentor – wspomaga radą aktualnego przewodniczącego Symchę Kellera. Drugie
i trzecie pokolenie młodych Żydów, do którego należy także Symcha Keller, wraca do tradycji żydowskiej, bez lęku i wstydu. Obecnie w Gminie Żydowskiej zarejestrowanych jest 300 osób, w większości młodych. W budynku przy Pomorskiej mieszczą się biura, synagoga, Centrum Kultury Żydowskiej, stołówka charytatywna, Dom Dziennego Pobytu dla seniorów, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Stowarzyszenie Żydów Kombatantów
i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej, Fundacja Monumentum Judaicum Lodzense oraz przychodnia lekarska dostępna także dla okolicznych mieszkańców.
W 2005 roku Gmina powołała Fundację Ochrony Dziedzictwa Kultury Żydów. Działają bractwa “Chewra Kadisza” i “Bikur Cholim”... Gmina opiekuje się cmentarzem przy ul. Brackiej, który jest największym w Europie cmentarzem żydowskim, a także cmentarzami żydowskimi w Łasku, Zduńskiej Woli, Radomsku, Aleksandrowie Łódzkim, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim i Szadku. Trwa  normalna działalność religijna, do której zalicza się prowadzenie szkoły talmudycznej – Jesziwy “Shomrei HaDat”, w której studiuje 20 osób.
Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi współpracuje ze wszystkimi organizacjami żydowskimi działającymi w Polsce. Rok temu przy Pomorskiej 18 otwarto dom gościnny “Linat Orchim” (“Odpoczynek Gości”) i koszerną kawiarnię-restaurację “Cafe Tuwim”
cieszące się wielkim powodzeniem wśród turystów coraz liczniej odwiedzających Łódź.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Wrzesień 06, 2010, 09:53:51 am
A i od razu lepiej to wygląda i nikt nie może Ciebie, czy wręcz nas jako społeczności o nic oskarżać. ;)
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 06, 2010, 16:20:33 pm
A i od razu lepiej to wygląda i nikt nie może Ciebie, czy wręcz nas jako społeczności o nic oskarżać. ;)
Dzięki @Twisterro.

Aby zmienić trochę temat i pokazać jak trudno jest odróżnić nieuzasadnioną niechęć od zwykłej prawdy zacytuje kontrowersje jakie powstają po wypowiedzi unijnego komisarza ds. handlu Karela De Goucht. Oceńcie sami.

Tekst Wildsteina z zseszłego roku:
Cytuj
Instynkt plemienny (http://www.rp.pl/artykul/9157,337605_Jak_sie_rodzi_antysemityzm.html)

Mówi Agnieszka Holland, że przy „moim” (czytaj: żydowskim) pochodzeniu „tolerowanie kogoś takiego (Farfała) było czymś monstrualnym”. Sugeruje więc wprost, że żydowskie pochodzenie powinno zasadniczo skrzywiać podejście do spraw publicznych.

Dla kogoś o pochodzeniu żydowskim antysemityzm (nawet potencjalny) musi być grzechem głównym, podczas gdy inne zbrodnicze ideologie, a nawet czyny, winny go zajmować znacznie mniej. Jako Żyd (człowiek takiego pochodzenia) – rzecze Holland – mam obowiązek zajmować się przede wszystkim, jeśli nie wyłącznie, swoimi.


Cytuj
Antysemityzm w Komisji Europejskiej? (http://fronda.pl/news/czytaj/antysemityzm_w_komisji_europejskiej)
Unijny komisarz ds. handlu Karel De Goucht stwierdził, że „nie należy nie doceniać wagi żydowskiego lobby na Kapitolu, w parlamencie amerykańskim. To najlepiej zorganizowana grupa nacisku, jaka tam istnieje”. Zdaniem Bronisława Wildsteina to typowy wyraz antyizraelskiej postawy wielu Europejczyków.

- Nie należy także nie doceniać przekonań - poza lobby - przeciętnego Żyda, który nie żyje w Izraelu. W rzeczywistości wśród większości Żydów panuje przekonanie, że mają rację. A wiara jest czymś trudnym do obalenia racjonalnymi argumentami - mówił Belg w jednym z wywiadów. - Nawet laiccy Żydzi podzielają tę wiarę, że mają rzeczywiście rację. Nie jest więc łatwo nawet z umiarkowanym Żydem prowadzić dyskusję na temat tego, co dzieje się na Bliskim Wschodzie. To kwestia bardzo emocjonalna – dodał.

Wypowiedź ta wywołała kontrowersje w Zachodniej Europie. - Najwyraźniej oszczerstwa o żydowskim władztwie są akceptowane na najwyższym poziomie UE – komentował sprawę przewodniczący Europejskiego Kongresu Żydów, Mosze Kantor. Komisja Europejska odmówiła skomentowania słów De Gouchta. Sam polityk po pewnym czasie zdecydował się przeprosić za słowa, „które zostały źle zinterpretowane”.

Publicysta „Rzeczpospolitej” Bronisław Wildstein nie widzi w słowach dygnitarza wyrazu antysemityzmu. - Antyizraelska postawa w Unii Europejskiej jest dość oczywista. Lewica zakłada, że Żydzi nie mają racji w konflikcie na Bliskim Wschodzie, bez względu na argumenty, jakimi się posługują – mówi portalowi Fronda.pl.

Twierdzi, że wskazywanie na istnienie lobby żydowskiego w Waszyngtonie jest bardzo częste w Europie. - Nie sądzę, by było ono silniejsze, niż na przykład lobby irlandzkie. A w UE istnieje bardzo silne lobby antyizraelskie – mówi Wildstein. I dodaje, że krytyka Izraela jest na rękę środowiskom arabskim. – Te bardziej ortodoksyjne nie krytykują istnienia państwa Izrael dlatego, że jest to kraj żydowski, ale dlatego, że widzą w nim przyczółek Zachodu. A lewica wspiera wszystko, co atakuje cywilizację, w której funkcjonuje – uważa publicysta.
Tytuł: Żydzi na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: BombelzOksywia w Wrzesień 14, 2010, 11:23:02 am
http://www.rp.pl/artykul/535410-Chuligani-z-pejsami-terroryzuja-Human.html (http://www.rp.pl/artykul/535410-Chuligani-z-pejsami-terroryzuja-Human.html)

cała sytuacja jest dla mnie niezwykle komiczna  ;D Ech Ci biedny Żydzi... Przecież to naród wybrany, niech robią co chcą, a Ukraińscy obywatele to oczywiście antysemici  ;) Chuligani z pejsami!
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Wrzesień 14, 2010, 12:45:24 pm
Widzisz, że nawet izraelskie miśki przyznają, że to łobuzy. To jak kibole, wypiją i dokazują, tylko że z ekscytacji swoim bogiem widać... ;)

Ale moim zdaniem dobrze, że wyskakują z tym antysemityzmem - ludzie zauważą, że pojęcie jest nadużywane i zaczną je ignorować w sytuacjach nieadekwatnych.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Listopad 20, 2010, 13:53:33 pm
Ale moim zdaniem dobrze, że wyskakują z tym antysemityzmem - ludzie zauważą, że pojęcie jest nadużywane i zaczną je ignorować w sytuacjach nieadekwatnych.

Nie liczyłbym, że redaktorzy GW przeproszą Michalkiewicza za wyzywanie go od antysemitów, za to że cytował profesora Finkelsteina z jego słowami o wyłudzaniu pieniędzy przy użyciu hasła Holocaust.
Niestety słowa profesora mają potwierdzenie w zarzutach.

Dziwi mnie, że nie słyszałem po stronie prawicowej, żadnego Izraelczyka, który piętnowałby takie oszustwa, czy tylko po lewej stronie potrafią znaleźć się przyzwoici Żydzi (jak Finkelstein).

Cytuj
Kradli miliony za szoah (http://www.rp.pl/artykul/562885.html)

FBI aresztowało żydowskich działaczy za wyłudzanie funduszy od Niemiec

Amerykańskie władze mówią o całej sieci oszustów powiązanej z Claims Conference (CC), najważniejszą żydowską organizacją zajmującą się pozyskiwaniem odszkodowań za Holokaust. Spośród 17 zatrzymanych sześcioro pracowało w tej nowojorskiej instytucji. Przez dziesięć lat wyłudzili od Niemiec 42,5 mln dolarów.

Jak powiedział prokurator Preet Bharara, pieniądze zostały skradzione w “perwersyjny sposób”. Przestępcy powoływali się bowiem na rzekome ofiary Holokaustu. Żydów, którzy przetrwali na okupowanych przez Niemcy terytoriach Związku Sowieckiego i innych krajów Europy Wschodniej, a teraz znajdują się w trudnej sytuacji finansowej.

Pod presją środowisk żydowskich Niemcy zdecydowali się wypłacić takim osobom po 3,6 tysiąca dolarów. Nieuczciwi żydowscy działacze przedstawiali jednak władzom w Berlinie sfałszowane papiery. W ten sposób wyłudzili co najmniej 5,6 tys. jednorazowych wypłat i rent. Pieniądze zamiast do znajdujących się w potrzebie ocalałych z Zagłady trafiły do ich kieszeni.

Fałszywe dokumenty były produkowane w Brighton Beach w Brooklynie, okolicy, która ze względu na mieszkającą tam dużą populację sowieckich Żydów nazywana jest Małą Odessą. Przestępcy wynajmowali jej mieszkańców, którym następnie zmieniali daty urodzenia. Pisali im także nowe życiorysy, które zawierały całkowicie zmyślone dramatyczne przeżycia wojenne.

"Aferzyści z Nowego Jorku wyłudzili co najmniej 5,6 tys. jednorazowych wypłat i rent"

Jak zwracają uwagę media, również aresztowani wywodzą się ze społeczności sowieckich Żydów, o czym świadczą ich słowiańskie imiona i nazwiska. Na przykład Semen Domnitser (przywódca szajki), Valentina Romashova, Polina Staroseletsky, Liliya Ukrainsky, Raisa Belgorodskaya czy Galina Trutina-Demchuk. Aferzyści wpadli, gdy stali się nieostrożni. W aplikacjach rzekomych ocalałych zamieszczali te same “archiwalne zdjęcia” i wpisywali powojenne daty urodzenia.

– Mieszkam w Brighton Beach i znakomicie znam tutejszą społeczność – powiedział “Rz” prof. Norman Finkelstein, znany przeciwnik żydowskich organizacji z USA, autor książek “Przedsiębiorstwo Holokaust” i “Wielka hucpa”. – Codziennie mijam nieprzyzwoicie drogie restauracje, których szyldy napisane są cyrylicą i których stoliki obsadzone są przez rozmaitych aferzystów i kombinatorów. Przekręt w CC nikogo tu nie zdziwił.

Claims Conference zdecydowanie odcięła się od nieuczciwych pracowników. “Jesteśmy oburzeni, że znaleźli się ludzie, którzy chcieli się wzbogacić, kradnąc pieniądze przeznaczone dla osób, które przetrwały najgorszą zbrodnię w historii – powiedział cytowany przez “Haarec” szef CC Julius Berman. – To afront wobec ludzkiej przyzwoitości”.

To właśnie organizacja w listopadzie 2009 roku zawiadomiła FBI, gdy się zorientowała, że w jej strukturach działa gang oszustów. Przedstawiciele CC deklarują, że dalej będą współpracować z władzami, aby ukarać winnych. Zapewniają również, że w wyniku afery żadna ofiara Holokaustu nie została pozbawiona należnych jej pieniędzy.

Argumenty te nie przekonują profesora Finkelsteina. – To rzeczywiście bardzo nieprzyjemna afera, ale cała działalność Claims Conference to jeden wielki przekręt. Ta organizacja wydobyła od Niemców i ze szwajcarskich banków gigantyczne pieniądze. Do ocalałych z Holokaustu dotarły jednak tylko grosze. Reszta gdzieś zniknęła – podkreślił w rozmowie z “Rz”.

Finkelstein przypomniał, że w CC doszło już do wielu skandali. W 2007 roku jeden z czołowych działaczy organizacji (jednocześnie sekretarz Światowego Kongresu Żydów) Israel Singer został usunięty z zajmowanych stanowisk. Defraudował bowiem pieniądze przeznaczone na wypłaty dla ofiar Holokaustu i przelewał je na prywatne konta w Szwajcarii.
Tytuł: Odp: Zbrodnie Żydo-komunistów
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Maj 08, 2011, 12:14:56 pm
Witam wszystkich użytkowników tego szanownego portalu dzisiaj w dniu święta Flagi Narodowej Napotkałem w portalu interia następująca informację odnośnie ,,restytucji mienia żydowskiego wklejam link do strony która o tym temacie wszystko podaje Zapraszam do podjęcia tego tematu i dyskusji - na nasz rząd nie ma co liczyć. Organizacja ma także swoją siedzibę w Warszawie HOLOCAUST ERA ASSET RESTITUTION TASKFORCE Po wpisaniu w google pokaże się oficjalna strona-całość to ohyda.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Gawsi w Maj 08, 2011, 16:00:32 pm
Tak wygląda link! >>>   http://www.heartwebsite.org/default.aspx?cc=pl-PL (http://www.heartwebsite.org/default.aspx?cc=pl-PL)   <<< Tak wygląda link!
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Maj 20, 2011, 13:25:58 pm
Jest szansa na pokój na Bliskim Wschodzie i zlikwidowanie źródła światowego terroryzmu, czyli zażegnanie konfliktu Izraelsko-Palestyńskiego. Bardzo dobrze, że polski MSZ też popiera propozycję amerykańską granic Izraela z 1967r, jest to też w interesie Polski. Nie będą to granice z uchwały ONZ z 1947r, ale pozwoli to wielu cywilom na powrót do swoich domów.

Cytuj
MSZ popiera "odważny komunikat Obamy" (http://www.tvn24.pl/0,1703746,0,1,msz-popiera-odwazny-komunikat-obamy,wiadomosc.html)
SIKORSKI O STANOWISKU PREZYDENTA USA WS. IZRAELA

Popieramy odważny komunikat prezydenta Stanów Zjednoczonych, dotyczący potrzeby pilnych działań na rzecz rozwiązania konfliktu bliskowschodniego - powiedział w Bydgoszczy szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, komentując wczorajsze wystąpienie Baracka Obamy. Prezydent USA stwierdził m.in., że trwały pokój na Bliskim Wschodzie wymaga "dwóch państw dla dwóch narodów", zaś "granice Izraela i Palestyny powinny być oparte na tych z 1967 roku, z możliwością zamiany terenów uzgodnioną przez obie strony".
Radosław Sikorski podczas konferencji prasowej ministrów spraw zagranicznych Trójkąta Weimarskiego w Bydgoszczy powiedział także, że "Barack Obama zrobił to, do czego Europa go namawiała". - Teraz, gdy to zrobił, wyrażamy mu swoje poparcie - kontynuował minister spraw zagranicznych.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Maj 21, 2011, 13:44:17 pm
Tak wygląda link! >>>   http://www.heartwebsite.org/default.aspx?cc=pl-PL (http://www.heartwebsite.org/default.aspx?cc=pl-PL)   <<< Tak wygląda link!
Nie miałem możliwości do tej pory przyjrzeć się dokładniej  tej stronie .Dzisiaj tam zajrzałem i dochodzę do wniosku że jest to materiał wstępny do podjęcia działań przez prokuraturę ,Być może jest uczestnikiem tego forum jakiś prawnik może by pomógł  w sformułowaniu odpowiedniego wniosku wraz z umotywowaniem.Jeśli nie chce tego robić we własnym imieniu może przekazać tą wiadomość na prywatne moje wiadomości jestem zdecydowany podać pod własnym szyldem takie zawiadomienie.

Hm, bardzo ciekawa teoria - ale wiesz na pewno, że właścicielami cmentarza są Żydzi, a nie miasto? Czy tylko Ci się tak wydaje i wydaje "logiczne"? ;)
A jakie znaczenie ma prawo własności w tym i tysiącach podobnych przypadków

//Nie krzyczymy na forum. /T
Tytuł: Filmik o Izraelu
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Wrzesień 11, 2011, 10:28:30 am
http://www.youtube.com/watch?v=fdwaTDkBlFE# (http://www.youtube.com/watch?v=fdwaTDkBlFE#)

Co o tym myślicie? Czy uważacie że Palestyna powinna być wolna?
Tytuł: Odp: Filmik o Izraelu
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Wrzesień 11, 2011, 12:02:15 pm
http://www.youtube.com/watch?v=fdwaTDkBlFE# (http://www.youtube.com/watch?v=fdwaTDkBlFE#)

Co o tym myślicie? Czy uważacie że Palestyna powinna być wolna?
Czemu nie niech otrzyma wolność .Ale tak się rozmarzyłem oglądając ten filmik, żeby tak w przyszłości powstał podobny filmik o POLSCE.Wtedy nasza młodzież nie musiała by emigrować za chlebem.
Tytuł: Odp: Filmik o Izraelu
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Wrzesień 11, 2011, 13:05:19 pm
http://www.youtube.com/watch?v=GR-jHPtBAjc# (http://www.youtube.com/watch?v=GR-jHPtBAjc#)

Świetnie ujął to Andrzej Kołakowski..
Tytuł: Odp: Filmik o Izraelu
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Wrzesień 11, 2011, 16:54:21 pm
Uważam, że niepodległości Palestyny trzeba powiedzieć NIE.

W interesie Polski nie leży wspieranie świata arabskiego i muzułmanów, a właśnie Izraela, który w sprawie Palestyny ma z nami wspólny interes - nie dopuszczenie do rozprzestrzeniania się wpływów arabskich oraz islamskich.

Polityka to interesy, a nie uprzedzenia i przyjaźnie. W jednych sprawach z Żydami nam po drodze (jak np. mamy wspólnego wroga - świat arabski), a w innych sie spieramy (np. sprawa Grossa i majątków żydowskich).

Nie można wszystkiego postrzegać w kategorii "nie lubię Żydów, więc będę im szkodził nawet jeśli to oznacza, że szkodzę sam sobie".


TO NIE IZRAEL, A ROZROST WPŁYWÓW ŚWIATA ARABSKIEGO ORAZ ISLAMU JEST DLA NAS ZAGROŻENIEM!

Edit na pogrupowanie tekstu :).
Tytuł: Odp: Filmik o Izraelu
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Wrzesień 11, 2011, 17:26:15 pm
@cziz: Nie zapominaj proszę, że w Palestynie mieszka (i ginie z rąk Izraela) też trochę 'naszych', czyli Chrześcijan.

Druga sprawa, że nie mówię tu o ekspansji państwa Palestyńskiego, ale utworzenie suwerennego państewka, gdzie Palestyńczycy, mogliby bez obaw żyć. Zabijania bezbronnych dzieci i kobiet, ze strony potęgi militarnej, jaką jest Izrael - nie pochwalam.
Tytuł: Odp: Filmik o Izraelu
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Wrzesień 11, 2011, 18:53:30 pm
Nie można wszystkiego postrzegać w kategorii "nie lubię Żydów, więc będę im szkodził nawet jeśli to oznacza, że szkodzę sam sobie".
Jakoś nie widzę nawet Pośredniego zagrożenia dla naszych interesów Mam takie głupie przeczucie że POLSKA nie leży na Afrykańskim Kontynencie ,a w naszym kraju też nie widzę dużej ilości osobników w prześcieradłach.uregulowanie sprawy izraela przez Arabów załatwia kwestię ich roszczeń w stosunku do Polski(65 mliardów dolarów)

"Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Swiatowym Kongresie Żydów.A za ta wspólną drogę mają dla nas gotową zapłatę.

/Edit - Dida
Tytuł: Odp: Filmik o Izraelu
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Wrzesień 11, 2011, 19:27:00 pm
Pamiętajmy też że to świat arabski bywa prowokowany przez Izrael i USA, poza tym obecna polityka Unii prowadzi do zalewu emigrantów z krajów arabskich, muzułmańskich. A także ortodoksyjni Żydzi nie uznają obecnego państwa Izrael.
Ja jestem za niepodległością Palestyny.
Tytuł: Odp: Filmik o Izraelu
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 11, 2011, 19:53:43 pm
W interesie Polski jest istnienie państwa Izraelskiego (mogą tam pokazać jak tolerują mniejszości narodowe i prowadzą pokojową politykę, o której tak dużo mówią w innych krajach) i istnienie państwa Palestyńskiego zgodnie z podjętą rezolucją ONZ. Brak państwa Palestyńskiego jest przeszkodą w pokojowym sąsiedztwie Izraela, jest źródłem terroryzmu na świecie i pretekstem do zbierania politycznego poparcia dla ekstremizmów muzułmańskich. Bez uregulowania tej kwestii to będą setki następnych Bin Laden-ów, na unieszkodliwienie, których nie będzie już środków finansowych.
Tytuł: Odp: Filmik o Izraelu
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Wrzesień 11, 2011, 20:52:40 pm
W interesie Polski jest istnienie państwa Izraelskiego (mogą tam pokazać jak tolerują mniejszości narodowe i prowadzą pokojową politykę, o której tak dużo mówią w innych krajach) i istnienie państwa Palestyńskiego zgodnie z podjętą rezolucją ONZ. Brak państwa Palestyńskiego jest przeszkodą w pokojowym sąsiedztwie Izraela, jest źródłem terroryzmu na świecie i pretekstem do zbierania politycznego poparcia dla ekstremizmów muzułmańskich. Bez uregulowania tej kwestii to będą setki następnych Bin Laden-ów, na unieszkodliwienie, których nie będzie już środków finansowych.
Walka o własna niepodległość bez względu jak jest ona postrzegana przez innych jest walką o niepodległość a nie teroryzmem .Stanowisko izraela nie różni sie od stanowiska II rzeszy Faszystowskiej ,mury ,tworzenie getta ,itp
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 11, 2011, 21:43:40 pm
Nie szedłbym tak daleko, ale polski żyd pan prof. Zygmunt Bauman porównał izraelskie mury z murami wzniesionymi przez hitlerowców w warszawskim getcie, czym wywołał oburzenie generałów i nie tylko w Izraelu. Doradza Polsce zagłosować w tym miesiącu za rezolucją ONZ powołującą państwo palestyńskie, zgodziłbym się z profesorem.

Cytuj
Gaszenie pożaru benzyną
Prof. Zygmunt Bauman o bezecności polityki Izraela wobec Palestyny i demokratycznej zgodzie na zamordyzm (http://www.polityka.pl/swiat/rozmowy/1518590,1,rozmowa-artura-domoslawskiego-z-prof-zygmuntem-baumanem.read)

Świat z coraz bardziej napiętą uwagą przygląda się relacjom izraelsko-palestyńskim. We wrześniu w ONZ ma się odbyć głosowanie nad uznaniem państwa palestyńskiego (które do tej pory nie istnieje). Poparcie zadeklarowało ponad 120 państw, swój sprzeciw zgłasza jednak Waszyngton, twierdząc, że taka forma uznania Palestyny byłaby „aktem jednostronnym”, a zdaniem Izraela akt ten utrudniałby negocjacje pokojowe. Tyle że proces pokojowy trwa od dokładnie 20 lat, nie zapobiegł tysiącom ofiar ani ekspansji izraelskich osiedli.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Wrzesień 11, 2011, 22:32:49 pm
Popieram Czizjusza. Polska zbyt często kieruje się uprzedzeniami, honorem i "uczciwością". Zawsze przez to dostajemy w dupę.

Polityka i dyplomacja to nieraz nieczysta gra, gdzie wygrywa się korzystając z brzydkich zagrywek, ciosów w kostkę, strzałów w plecy. Wszystkie odnoszące sukces kraje tak robią. Nie jest to ładne, ale postępować tak trzeba.

Lwów, jesteś krótkowzroczny. Dziś muzułmanów praktycznie u nas nie ma, bo jesteśmy biednym krajem i mało u nas imigrantów. Jednak już teraz Unia się szykuje by "uczciwie" rozdzielać po krajach członkowskich nierobów z Afryki. Izrael stanowi zadrę w islamskim świecie, która skupia uwagę dużej części muzułmanów, którzy po jej usunięciu mogliby widząc brak perspektyw wyemigrować tutaj. My ich nie chcemy, ale "niepoprawne politycznie" byłoby powiedzenie im tego, więc cała Europa trzęsąc się ze strachu przed posądzeniem o rasizm - sprowadzi nam miliony nietolerancyjnych i nieasymilujących się fanatyków.

Palestyńczycy mieli swoją szansę. Zaraz po II WŚ miała powstać Palestyna obok Izraela. Żydzi nie mieli żadnych obiekcji, ale Arabowie byli pazerni i chcieli również tereny zamieszkane głównie przez Żydów. Okazało się, że Żydzi tą i dwie kolejne wojny wygrali - a zwycięzca bierze wszystko. Zresztą, jak już wspominałem, nie istniał nigdy taki byt jak "Palestyna". Jest to, podobnie jak Izrael był kiedyś, byt ideologiczny. Nie mają więcej praw do istnienia niż Izrael.
Wspominam to w kontekście tego, że Lwów kiedyś pisał, jakoby Ukraińcy nie byli narodem. Gdzie widzisz naród w Palestyńczykach? :)
Co do roszczeń, to idiotyczna idea jest nierealna i wiedzą to wszyscy sensownie myślący politycy obu stron. Żaden rząd izraelski nie będzie z tego robił polityki, bo takie warcholstwo nie przejdzie na arenie międzynarodowej, a i żaden trzeźwo myślący rząd polski nie zgodzi się na zaspokojenie takich roszczeń osób prywatnych. W innym przypadku - nasza wina, że takich kretynów dopuścilibyśmy do władzy.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Wrzesień 12, 2011, 00:00:37 am
To co tam wcześniej było, nic? Jeśli jest tak opisane, że te tereny zostały zbrojnie zajęte, to jest to okupacja.
I dlaczego mój temat został przeniesiony?


[Edit: Przeniosłem temat, bo wątek o polityce Izraela był już wcześniej -Tech]
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 12, 2011, 00:16:17 am
Cytuj
Nie mają więcej praw do istnienia niż Izrael.

Czyli prawo do swojego państwa Palestyńczycy maja takie samo, jak Żydzi.
Albo powstanie państwo Palestyna, albo jak postuluje prof. Bauman będzie państwo dwóch narodów z poszanowanie mniejszości narodowych w stylu europejskim (co jest najlepsze, bo eliminuje wszelkie mury i da prawo powrotu przymusowym wysiedleńcom arabskim), ale do tego nie dopuszczą izraelscy generałowie, którzy dostają swoje wysokie pensje jedynie gdy jest konflikt i niekończąca się wojna jak teraz.

Przynajmniej znamy z nazwiska lobby pro izraelskie w Polsce, sprzeciwiające się powstaniu państwa Palestyna:
Europosłowie PO: Bogusław Sonik, Róża Thun, Tadeusz Zwiefka, Krzysztof Lisek, Jan Kozłowski, Filip Kaczmarek, Jolanta Hibner, Paweł Zalewski;
z grupy europejskich socjaldemokratów, oprócz Marka Siwca, Wojciech Olejniczak i Ryszard Zemke,
a z grupy konserwatystów: Tadeusz Cymański, Michał Kamiński, Ryszard Czarnecki, Jacek Włosowicz i Janusz Wojciechowski.

Na szczęście istnieją posłowie, którzy chcą zakończenia konfliktu będącego źródłem terroryzmu od co najmniej 60 lat.
Na stronie Jolanty Szczypińskiej można pobrać poniższy apel:

Cytuj
Szanowny Panie Pośle! / Szanowna Pani Poseł! (http://www.szczypinska.pl/?p=3697)

Zwracam się do Pana/Pani jako obywatel, którego [obywatelka, którą] reprezentuje Pan/Pani w Parlamencie Europejskim. Pragnę wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie faktem poparcia przez Pana/Panią inicjatywy sprzeciwiającej się uznaniu niepodległej Palestyny. Inicjatywa ta równoznaczna jest z odmową uznania niezbywalnych praw indywidualnych i zbiorowych Palestyńczyków. Od blisko dwóch dziesięcioleci Izrael uprawia politykę systematycznego przeciągania negocjacji, a jednocześnie prowadzi politykę faktów dokonanych rugując Palestyńczyków z ziemi, wyburzając ich domy, zakładając i rozbudowując nielegalne osiedla izraelskie (liczba mieszkających w nich osadników podwoiła się od początku lat 90.) i eksterytorialne autostrady, otaczając skupiska ludności palestyńskiej barierami bezpieczeństwa , murem rozdzielającym, punktami kontrolnymi, strefami buforowymi i zamykając je w ten sposób w odizolowanych od świata i siebie nawzajem gettach/ bantustanach, paraliżując życie gospodarcze na Palestyńskich Terytoriach Okupowanych (PTO) i nieustannie dokonując aneksji coraz nowych obszarów położonych na PTO. Działaniom tym towarzyszą przestępcze represje wobec okupowanej ludności, które obejmują m.in. stosowanie zasady odpowiedzialności zbiorowej (karą zbiorową jest trwająca od 4 lat blokada wymierzona w 1,5 miliona mieszkańców Strefy Gazy), pozasądowe egzekucje, bezprawne uwięzienia, tortury. W tej sytuacji akt uznania niepodległego państwa palestyńskiego na forum Narodów Zjednoczonych nie byłby pustym gestem, ale najskuteczniejszym sposobem w jaki społeczność międzynarodowa może powstrzymać izraelską politykę faktów dokonanych. Polityka ta jest obecnie głównym zagrożeniem dla procesu pokojowego i praktycznie uniemożliwia zawarcie sprawiedliwego pokoju w przyszłości.

Zasady prawa międzynarodowego i oparte na nich rezolucje Zgromadzenia Ogólnego i Rady Bezpieczeństwa ONZ obligują społeczność międzynarodową do działania na rzecz natychmiastowego zakończenia okupacji, kolonizacji i aneksji terytoriów palestyńskich. W obecnej sytuacji uznanie państwa palestyńskiego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ jest najlepszym sposobem wyegzekwowania tych zasad i praw, których poszanowania ONZ bezskutecznie domaga się od kilku dziesięcioleci, a zarazem stworzenia takich warunków prawnych i politycznych, które umożliwią zawarcie sprawiedliwego pokoju w Izraelu/Palestynie.

W świetle wymienionych poniżej pogwałceń prawa międzynarodowego domagam się od Pana posła/Pani poseł jako swojego przedstawiciela w PE poparcia deklaracji utworzenia niepodległego państwa palestyńskiego. Czy ma Pan/Pani zamiar podtrzymać swoje bezwarunkowe wsparcie dla nielegalnej izraelskiej okupacji ziem palestyńskich i brutalnego łamania praw człowieka na okupowanych terytoriach?

Poniżej znajduje się tylko częściowa lista łamanych przez Izrael zasad prawa międzynarodowego:

 
Pogwałcona zasada prawa
międzynardowego    Gwarancje międzynarodowe pogwałconego
prawa
-Grabież ziemi w drodze podboju    - Karta ONZ Art. 2., pkt. 4
- Deklaracja Zasad Prawa
Międzynarodowego, uchwalona przez ZO
ONZ w 1970, zasada 1.
-Aneksja ziem przez okupację    – IV Konwencja Genewska, art.54
- Konwencja Haska, art. 43, art. 55
-Uniemożliwienie powrotu do domów ludności cywilnej po zakończeniu działań
militarnych    – IV Konwencja Genewska, art. 45, 46, 49
I Protokół do Konwencji Genewskich,
art. 85, pkt. 4d
Rezolucja ZO ONZ nr 194, 1948 r.
Rezolucja RB ONZ nr 237, 1967 r.
-Transfer ludności cywilnej na okupowane terytoria    -IV Konwencja Genewska, art.49, pkt. 6
I Protokół do Konwencji Genewskiej, art.
85, pkt. 4a
-Stosowanie zasady zbiorowej odpowiedzialności    IV Konwencja Genewska, art. 33
I Protokół do Konwencji Genewskiej, art.
75, pkt. 2d
-Zmiana prawa na okupowanych terytoriach    -Konwencja Haska, art. 43

Lista rezolucji ONZ

Przyjęte przez Zgromadzenie Ogólne (pełniące funkcję organu decyzyjnego)

Rezolucja 181 (z 29 listopada 1947 r.). Przyjęcie planu podziału: Palestyna zostaje podzielona na dwa
niezależne państwa, arabskie i żydowskie, zaś Jerozolima ma pozostać strefą międzynarodową pod kontrolą ONZ.

Rezolucja 194 (z 11 grudnia 1948 r.). Uchodźcy którzy tego pragną powinni móc „powrócić do swoich
domów najszybciej, jak będzie to możliwe i żyć w pokoju obok swoich sąsiadów”, pozostałym należy
wypłacić odszkodowania „w ramach rekompensaty”. Utworzenie Komisji Narodów Zjednoczonych do
Spraw Pojednania w Palestynie.

Rezolucja 302 (z 8 grudnia 1949 r.). Utworzenie Agencji Narodów Zjednoczonych dla Pomocy
Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA) .

Przyjęte przez Radę Bezpieczeństwa

Rezolucja 236 (z 11 czerwca 1967 r.). [W przeddzień Wojny Sześciodniowej] Rada Bezpieczeństwa
żąda zawieszenia broni i natychmiastowego zaprzestania wszelkich akcji zbrojnych w ramach
konfliktu między Izraelem a Egiptem, Jordanią i Syrią.

Rezolucja 237 (z 14 czerwca 1967 r.). Rada Bezpieczeństwa wzywa Izrael, by zapewnił „gwarancje,
dostatek i bezpieczeństwo mieszkańcom stref, w których prowadzone były operacje wojskowe” oraz
umożliwił powrót uchodźcom.

Rezolucja 242 (z 22 listopada 1967 r.). Rada Bezpieczeństwa potępia „zajmowanie terytorium
drogą działań wojennych” i żąda „wycofania izraelskich sił zbrojnych z terytoriów okupowanych”.
Potwierdza „nienaruszalność granic i polityczną suwerenność” wszystkich państw w regionie.

Rezolucja 250 (z 27 kwietnia 1968 r.). Rada Bezpieczeństwa sugeruje Izraelowi, by zrezygnował z
organizacji defilady wojskowej planowanej na 2 maja 1968 r. w Jerozolimie, uznając, że zwiększy
ona „napięcie w regionie”.

Rezolucja 251 (z 2 maja 1968 r.). Rada Bezpieczeństwa wyraża ubolewanie nad faktem
przeprowadzenia defilady wojskowej w Jerozolimie „wbrew” rezolucji 250.

Rezolucja 250 (z 27 kwiecień 1968 r.). Rada Bezpieczeństwa uznaje za „nieważne” wszystkie
podejmowane przez Izrael krok, w tym „wywłaszczenie ziemi i nieruchomości”, których celem
jest „zmiana statusu Jerozolimy” i wzywa Izrael, by powstrzymał się przed podejmowaniem takich
kroków.

Rezolucja 267 (z 3 czerwca 1969 roku). Rada Bezpieczeństwa potępia „wszelkie podejmowane [przez Izrael] kroki mające zmienić status Jerozolimy”.

Rezolucja 340 (z 25 października 1973 r.). [W następstwie wojny Jom Kipur]utworzenie
Drugich Doraźnych Sił Narodów Zjednoczonych (UNEF-II), których zadaniem będzie „czuwanie
nad przestrzeganiem zawieszenia broni między siłami egipskimi a izraelskimi” oraz
zapewnienie „przegrupowania” tychże wojsk.

Rezolucja 446 (z 22 marca 1979 r.). Rada Bezpieczeństwa żąda zaprzestania „izraelskich praktyk
mających na celu utworzenie osiedli żydowskich na terytoriach palestyńskich oraz innych terytoriach
arabskich okupowanych od 1967 r.”, uznaje, że owe praktyki „w świetle prawa są nieważne” oraz
domaga się od Izraela przestrzegania Konwencji Genewskiej dotyczącej ochrony ludności cywilnej w
czasie wojny.

Rezolucja 468 (z 8 maja 1980 r.). Rada Bezpieczeństwa uznaje za „nielegalne” wysiedlenie
palestyńskich notabli z miast Hebron i Halhul przez izraelskie władze wojskowe oraz wzywa do
cofnięcia tej decyzji.

Rezolucja 592 (z 8 grudnia 1986 r.). Rada Bezpieczeństwa zwraca uwagę, że Konwencja Genewska
dotycząca ochrony ludności cywilnej w czasie wojny „ma zastosowanie również na palestyńskich i
innych arabskich terytoriach okupowanych przez Izrael od 1967 r.”. Potępia „wojsko izraelskie, które
otworzyło ogień do studentów” [Uniwersytetu Bir Zejt], zabijając i raniąc.

Rezolucja 605 (z 22 grudnia 1987 r.). Rada Bezpieczeństwa potępia poczynania Izraela,
które „stanowią pogwałcenie praw człowieka wobec ludności palestyńskiej na terytoriach
okupowanych, a w szczególności używanie ostrej broni, zabijanie i zadawanie ran palestyńskim
cywilom”.

Rezolucja 607 (z 5 stycznia 1988 r.). Rada Bezpieczeństwa wzywa Izrael, by „zaprzestał wysiedlania
palestyńskiej ludności cywilnej na terytoriach okupowanych” i przypomina mu, że zobowiązany jest
do przestrzegania zasad ustalonych w Konwencji Genewskiej.

Rezolucja 608 (z 14 stycznia 1988 r.). Rada Bezpieczeństwa wzywa Izrael do „unieważnienia nakazów
wysiedlenia wydanych wobec palestyńskiej ludności cywilnej oraz umożliwienia natychmiastowego i
bezpiecznego powrotu” wszystkim osobom dotychczas wysiedlonym.

Rezolucja 636 (z 6 lipca 1989 r.). Rada Bezpieczeństwa wzywa Izrael, by zgodnie z jej wcześniejszymi
rezolucjami oraz ustaleniami Konwencji Genewskiej „natychmiast wstrzymał wysiedlanie kolejnych
palestyńskich cywilów” oraz umożliwił powrót osobom dotychczas wysiedlonym.

Rezolucja 641 (z 30 sierpnia 1989 r.). Rada Bezpieczeństwa wyraża „ubolewanie z powodu faktu, że
Izrael, jako państwo okupujące, dokonuje nieprzerwanie wysiedleń palestyńskiej ludności cywilnej” i
wzywa go, by umożliwił powrót wszystkim wysiedlonym.

Rezolucja 672 (z 12 października 1990 r.). [Po zakłóceniu spokoju Wzgórza Świątynnego] Rada
Bezpieczeństwa potępia „akty przemocy dokonane przez wojsko izraelskie” [na terenie Haram asz-
Szarif i w innych świętych miejscach Jerozolimy] i wzywa Izrael do „skrupulatnego wywiązywania się
ze spadających nań obowiązków prawnych i odpowiedzialności” wobec ludności cywilnej terytoriów
okupowanych.

Rezolucja 673 (z 24 października 1990 r.). Rada Bezpieczeństwa potępia fakt, że Izrael odmówił
zastosowania się do rezolucji 672.

Rezolucja 681 (z 20 grudnia 1990 r.). Rada Bezpieczeństwa wzywa Izrael dorespektowania Konwencji
Genewskiej.

Rezolucja 694 (z 24 maja 1991 r.). Rada Bezpieczeństwa uznaje, że cztery kolejne przypadki
wysiedlenia palestyńskich cywilów w maju 1991 r. dokonane przez wojsko izraelskie stanowią
pogwałcenie Konwencji Genewskiej.

Rezolucja 799 (z 18 grudnia 1992 r.). Rada Bezpieczeństwa potępia kolejną falę wysiedleń w grudniu
1992 r., podkreślając, że praktyki te są sprzeczne ze zobowiązaniami międzynarodowymi, jakie
nakłada na Izrael Konwencja Genewska. Rada potwierdza niezależność i integralność terytorialną
Libanu.

Rezolucja 904 (z 18 marca 1994 r.). [W następstwie masakry w Hebronie] Rada Bezpieczeństwa
wzywa Izrael do zastosowania niezbędnych środków „w celu zapobieżenia sprzecznym z prawem
aktom przemocy dokonywanych przez żydowskich osadników” wobec palestyńskiej ludności cywilnej.

Rezolucja 1322 (z 7 października 2000 r.) [W następstwie wybuchu drugiej intifady] Rada Bezpieczeństwa wyraża ubolewanie z powodu eskalacji przemocy i potępia „używanieniewspółmiernej siły przeciwko Palestyńczykom”. Domaga się, by Izrael wypełnił zobowiązania, jakie nakłada nań Konwencja Genewska.

Rezolucja 1397 (z 12 marca 2002 r.). Rada Bezpieczeństwa żąda „natychmiastowego wstrzymania
wszelkich aktów przemocy, w tym aktów terroru, prowokacji, podburzania i niszczenia” i wzywa
Izraelczyków i Palestyńczyków do współdziałania, celem ponownego podjęcia negocjacji.

Rezolucja 1402 (z 30 marca 2002 r.). Rada Bezpieczeństwa wzywa do natychmiastowego zawieszenia
broni oraz „wycofania oddziałów izraelskich z palestyńskich miast”.

Rezolucja 1405 (z 19 kwietnia 2002 r.). Rada Bezpieczeństwa oświadcza, że „istnieje pilna potrzeba,
by organizacje medyczne i humanitarne miały swobodny dostęp do palestyńskiej ludności cywilnej”.

Rezolucja 1435 (z 24 września 2002 r.). Rada Bezpieczeństwa domaga się „jak najszybszego wycofania
izraelskich wojsk okupacyjnych z palestyńskich miast” oraz żąda, by Izrael niezwłocznie wstrzymał
operacje mające na celu „niszczenie palestyńskiej infrastruktury cywilnej”. Domaga się również, by
władze Autonomii Palestyńskiej „pociągnęły do odpowiedzialności karnej osoby zaangażowane w
organizowanie aktów terrorystycznych”.

Rezolucja 1515 (z 19 listopada 2003 r.). Rada Bezpieczeństwa potwierdza swoje „poparcie dla wizji
regionu, w którym oba państwa, Izrael i Palestyna, będą istniały obok siebie w ramach bezpiecznych
i uznanych granic”, a co za tym idzie domaga się, aby obie strony konfliktu przyjęły na siebie
zobowiązania wynikające z „mapy drogowej”.

Rezolucja 1544 (z 19 maja 2004 r.). Rada Bezpieczeństwa domaga się od Izraela
przestrzegania „zobowiązań, które nakłada nań międzynarodowe prawo humanitarne”, a w
szczególności „nałożonych na niego zobowiązań, by powstrzymał się od niszczenia domów
mieszkalnych”.

Rezolucja 1850 (z 16 grudnia 2008 r.). Rada Bezpieczeństwa wyraża poparcie dla negocjacji
zapoczątkowanych w Annapolis i zobowiązuje strony konfliktu do „powstrzymania się od
podejmowania jakichkolwiek kroków, które mogłyby podważyć zaufanie” oraz do „niepoddawania w
wątpliwość kwestii wchodzących w zakres negocjacji”.

Rezolucja 1860 (z 8 stycznia 2009 r.). [Po rozpoczęciu ofensywy armii izraelskiej w Strefie Gazy]
Rada Bezpieczeństwa żąda „natychmiastowego ogłoszenia trwałego i w całości respektowanego
zawieszenia broni, którego następstwem będzie całkowite wycofanie wojsk izraelskich ze Strefy Gazy.
Domaga się umożliwienia organizacjom medycznym i humanitarnym swobodnego dostępu do Strefy
Gazy.

Z poważaniem

Jolanta Szczypińska

List proszę wysyłać na poniższe adresy mejlowe:
POSŁOWIE:

tadeusz.cymanski@europarl.europa.eu,

ryszard.czarnecki@europarl.europa.eu,

filip.kaczmarek@europarl.europa.eu,

krzysztof.lisek@europarl.europa.e

wojciech.olejniczak@europarl.europa.eu,

marek.siwiec@europarl.europa.eu,

boguslaw.sonik@europarl.europa.eu,

jacekwladyslaw.wlosowicz@europarl.europa.eu,

janusz.wojciechowski@europarl.europa.eu,

pawel.zalewski@europarl.europa.eu,

janusz.zemke@europarl.europa.eu,

tadeusz.zwiefka@europarl.europa.eu

POSŁANKI:

jolantaemilia.hibner@europarl.europa.eu,

roza.thun@europarl.europa.eu
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Wrzesień 12, 2011, 01:23:20 am
Napisałem jaka jest moja opinia co do państwa Palestyna. Mogło powstać, ale zamiast tego Arabowie wybrali drogę wojny. Niech się liczą z konsekwencjami.

Nie dziwię się Izraelczykom, że nie zaufają Arabom. Dzisiejsze granice, choć dla Arabów niesprawiedliwe, zapewniają bezpieczeństwo Żydom. Gdyby je przesunąć na pozycje planowane po II WŚ, to Żydzi byliby bezbronni. Nikt nie chce być bezbronny.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Wrzesień 12, 2011, 01:28:42 am
Jak widzimy, sprawa Palestyny dzieli także polityków wewnątrz danego ugrupowania.

Żeby się nie powtarzać; nie wydaje mi się by był sens wspierania Palestyńczyków w budowie ich państwa, bowiem to zagraża naszym interesom. Koniec i kropka; nikt w polityce się nie patyczkuje.

"Państwa nie mają przyjaźni/wrogów, mają interesy" jak mawia lider wielu z was, Janusz Korwin-Mikke.

Za to wydaje mi się, iż dałoby się uzyskać ze strony Żydów ustępstwa w sprawach, które nas z nimi dzielą, między innymi w sprawach związanych z prywatnymi pozwami o majątek w Polsce, w zamian za zaoferowanie ze strony Polski aktywniejszego stanięcia po stronie Izraela w sprawie Palestyny.


Rozumiem, że wielu z Was Żydów po prostu nie lubi z różnych przyczyn. Ale bezrefleksyjne wspieranie każdego ich wroga oraz ślepe szkodzenie Żydom, nawet gdy mamy z nimi wspólne interesy, jest po prostu głupie. W polityce nie wolno kierować się emocjami, tylko interesami!
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Wrzesień 12, 2011, 11:03:10 am
Popieram Czizjusza. Polska zbyt często kieruje się uprzedzeniami, honorem i "uczciwością". Zawsze przez to dostajemy w dupę.

Polityka i dyplomacja to nieraz nieczysta gra, gdzie wygrywa się korzystając z brzydkich zagrywek, ciosów w kostkę, strzałów w plecy. Wszystkie odnoszące sukces kraje tak robią. Nie jest to ładne, ale postępować tak trzeba.

Lwów, jesteś krótkowzroczny. Dziś muzułmanów praktycznie u nas nie ma, bo jesteśmy biednym krajem i mało u nas imigrantów. Jednak już teraz Unia się szykuje by "uczciwie" rozdzielać po krajach członkowskich nierobów z Afryki. Izrael stanowi zadrę w islamskim świecie, która skupia uwagę dużej części muzułmanów, którzy po jej usunięciu mogliby widząc brak perspektyw wyemigrować tutaj. My ich nie chcemy, ale "niepoprawne politycznie" byłoby powiedzenie im tego, więc cała Europa trzęsąc się ze strachu przed posądzeniem o rasizm - sprowadzi nam miliony nietolerancyjnych i nieasymilujących się fanatyków.

Palestyńczycy mieli swoją szansę. Zaraz po II WŚ miała powstać Palestyna obok Izraela. Żydzi nie mieli żadnych obiekcji, ale Arabowie byli pazerni i chcieli również tereny zamieszkane głównie przez Żydów. Okazało się, że Żydzi tą i dwie kolejne wojny wygrali - a zwycięzca bierze wszystko. Zresztą, jak już wspominałem, nie istniał nigdy taki byt jak "Palestyna". Jest to, podobnie jak Izrael był kiedyś, byt ideologiczny. Nie mają więcej praw do istnienia niż Izrael.
Wspominam to w kontekście tego, że Lwów kiedyś pisał, jakoby Ukraińcy nie byli narodem. Gdzie widzisz naród w Palestyńczykach? :)
Co do roszczeń, to idiotyczna idea jest nierealna i wiedzą to wszyscy sensownie myślący politycy obu stron. Żaden rząd izraelski nie będzie z tego robił polityki, bo takie warcholstwo nie przejdzie na arenie międzynarodowej, a i żaden trzeźwo myślący rząd polski nie zgodzi się na zaspokojenie takich roszczeń osób prywatnych. W innym przypadku - nasza wina, że takich kretynów dopuścilibyśmy do władzy.
Rozumiem Twistero że jestęś przemęczony i masz problemy z postrzeganiem rzeczywistości,nie ulega kwestii że Palestyńczycy występowali na tych terenach jako samodzielna nacja i to od wieków , nie myl tego z samodzielnym bytem państwowym ,co do państwowości to na długo przed żydowskim osadnictwem na tych terenach to jeśli dobrze pamiętam był tam protektorat Angielski .Co do państwa izrael poczytaj sobie jak doszło do jego utworzenia ,głównie w wyniku terrorystycznych zamachów na administrację lokalną i ludność arabską.Zresztą najwięksi terroryści i mordercy z tego czasu zostali największymi dostojnikami w państwie izrael.Więc nie przykładaj jednej miary do Palestyńczyków i ukraińców .Na zakończenie sprawa żydowskich roszczeń,rozejrzyj się w Krakowie Rzeszowie ,i innych miastach na ścianie wschodnie j a nawet w Warszawie . Kwestia zwrotu majątków żydowskich jest załatwiana po cichu ale sprawnie i nikt nie sprawdza zsadności ich roszczeń . Poczytaj informacje ze spotkań z organizacjami żydowskimi Tuska w czasie wizyty w USA i izraelu.Jeszcze parę lat i spełni się ich powiedzenie Nasze Kamienice wasze ulice.A nasi europosłowie są po to żeby głośno i wyrażnie powiedzieć że jest granica tolerancji w napływie pseudo uchodżców z Afryki.zresztą pierwszu krok zeobił Berluskoni.

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Wrzesień 12, 2011, 11:04:42 am.

Jak widzimy, sprawa Palestyny dzieli także polityków wewnątrz danego ugrupowania.

Żeby się nie powtarzać; nie wydaje mi się by był sens wspierania Palestyńczyków w budowie ich państwa, bowiem to zagraża naszym interesom. Koniec i kropka; nikt w polityce się nie patyczkuje.

"Państwa nie mają przyjaźni/wrogów, mają interesy" jak mawia lider wielu z was, Janusz Korwin-Mikke.

Za to wydaje mi się, iż dałoby się uzyskać ze strony Żydów ustępstwa w sprawach, które nas z nimi dzielą, między innymi w sprawach związanych z prywatnymi pozwami o majątek w Polsce, w zamian za zaoferowanie ze strony Polski aktywniejszego stanięcia po stronie Izraela w sprawie Palestyny.
A jaki to wspólny interes mamy z żydami???

Rozumiem, że wielu z Was Żydów po prostu nie lubi z różnych przyczyn. Ale bezrefleksyjne wspieranie każdego ich wroga oraz ślepe szkodzenie Żydom, nawet gdy mamy z nimi wspólne interesy, jest po prostu głupie. W polityce nie wolno kierować się emocjami, tylko interesami!
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 12, 2011, 15:26:03 pm
Mogło powstać, ale zamiast tego Arabowie wybrali drogę wojny. Niech się liczą z konsekwencjami.

Nie pisz nie prawdy. Państwo Izrael powstało w wyniku aktów terrorystycznych i wojny jaką prowadzi jego mieszkańcy. Wysiedlenia Arabów z ich domów były przeprowadzane siłą

Cytuj
Dzisiejsze granice, choć dla Arabów niesprawiedliwe, zapewniają bezpieczeństwo Żydom.

Fałszywa argumentacja. Żydzi też wybrali wojnę, przeprowadzali akty terrorystyczne i przesiedlenia Arabów siłą, jeszcze przed wojną arabsko-izraelską, więc można powiedzieć jak to nazwałeś "niech liczą z konsekwencjami", czyli po polsku "kto sieje wiatr, ten zbiera burzę".

Odrzucam też fałszywe założenie, że bezpieczeństwo Żydów ma być cenniejsze od bezpieczeństwa Palestyńczyków, obydwa narody mają prawo do życia.

Obecnie jest propozycja Obamy powrotu do granic z 1967r.

Żeby się nie powtarzać; nie wydaje mi się by był sens wspierania Palestyńczyków w budowie ich państwa, bowiem to zagraża naszym interesom.

Interes Polski w powstaniu państwa Palestyny:
- odcięcie ekstremistów bazujących na krzywdzie cywilów z Palestyny
- zmniejszenie napięcia na świecie i zlikwidowanie głównego źródła terroryzmu na świecie
- możliwość wywierania na Palestyńczykach presji pańswowej w walce z terroryzmem,
- wypełnienie wyżej wymienionych rezolucji ONZ, Konwencji Genewskiej, Konwencji Haskiej, Przestrzeganie Praw Człowieka (http://www.szczypinska.pl/?p=3697)
- zmniejszenie liczby imigrantów z palestyńskich obozów dla uchodźców
- zmniejszenie wydatków na misje wojskowe do Iraku i Afganistanu, gdzie walczący muzułmanie powołują się niejednokrotnie na pozbawianie Palestyńczyków praw człowieka,
- brak konieczności finansowania zapowiadanej przez Izrael wojny z Iranem

Gdy oponenci używają nieprawdziwych argumentów w stylu Hasbary,  że jedno życie jest cenniejsze od drugiego lub podnosi się zarzut że jak się argumentuje za swoim interesem, to znaczy iż kogoś innego rzekomo się nie lubi, to widzę, że temat się wyczerpał :)
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Wrzesień 12, 2011, 18:06:29 pm


Rozumiem, że wielu z Was Żydów po prostu nie lubi z różnych przyczyn. Ale bezrefleksyjne wspieranie każdego ich wroga oraz ślepe szkodzenie Żydom, nawet gdy mamy z nimi wspólne interesy, jest po prostu głupie. W polityce nie wolno kierować się emocjami, tylko interesami!

Co to ma do tego? Czym innym jest nielubienie Żydów jako rasy czy narodu, a czym innym jest krytyka wobec państwa Izrael. Może dlatego że powstało narodziło konflikty z państwami arabskimi?
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 07, 2011, 13:25:09 pm
A tak w kwestii co Polacy mają za interes w istnieniu Izraela.

http://polish.ruvr.ru/2011/10/05/58216077.html (http://polish.ruvr.ru/2011/10/05/58216077.html)

Już teraz muzułmanie próbują zmieniać nasze prawo. Jakie wpływy będą mieli, gdy usuną wroga ze swojego otoczenia? Nawet wolę nie zgadywać.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Październik 07, 2011, 16:36:23 pm
A tak w kwestii co Polacy mają za interes w istnieniu Izraela.

http://polish.ruvr.ru/2011/10/05/58216077.html (http://polish.ruvr.ru/2011/10/05/58216077.html)

Już teraz muzułmanie próbują zmieniać nasze prawo. Jakie wpływy będą mieli, gdy usuną wroga ze swojego otoczenia? Nawet wolę nie zgadywać.
Brak jakiegokolwiek interesu , no chyba że mamy na zbyciu 67 miliardów dolarów na pokrycie rzekomych roszczeń za holokaust i odszkodowań za majątki żydowskie.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Październik 07, 2011, 16:55:46 pm
Już teraz muzułmanie próbują zmieniać nasze prawo. Jakie wpływy będą mieli, gdy usuną wroga ze swojego otoczenia? Nawet wolę nie zgadywać.

Łączysz dwie nie związane ze sobą sprawy, bo teraz jest Izrael i jakoś to nie przeszkodziło we wprowadzeniu prawa szariatu w Wielkiej Brytanii, któremu podlegają już muzułmanie.

http://www.euroislam.pl/index.php/2011/09/wielka-brytania-po-akceptacji-szariatu-czas-na-poligamie/ (http://www.euroislam.pl/index.php/2011/09/wielka-brytania-po-akceptacji-szariatu-czas-na-poligamie/)

Czy będzie istniał Izrael, czy nie to muzułmanie będę próbowali narzucać swoją religię Europie przeżywającej kryzys demograficzny i cywilizacyjny przez zwalczanie swoich chrześcijańskich korzeni przez nietolerancyjnych ateistów. Istnienie Izraela nie powstrzymuje Europy w samozniszczeniu swojej cywilizacji. Zresztą polska przyszłością też jest islamizacja i narzucenie Polakom prawa szariatu, jeżeli dalej będzie prowadzona taka antyrodzinna polityka PO/PSL/SLD, jak przez ostatnie 20 lat.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 08, 2011, 19:40:39 pm
Wzrost potęgi mahometan zaowocowałby ich większym wpływem na politykę Europy. Wyobraźcie sobie świat arabski zjednoczony, który wyeliminowałby państwo Izrael. Prawdopodobnie zamordowaliby oni każdego Żyda jakiego by tylko udało im się dorwać, co byłoby kryzysem Narodów Zjednoczonych, ale to nawiasem mówiąc.
Co taka potężna masa ludzi, o nadzwyczajnej dynamice - demograficznej i szowinistycznej - była by w stanie zrobić? Żądać przywilejów, nakazywać ustawienia praw, które stawiałyby ich ponad innymi obywatelami zaludniających zamieszkane przez siebie kraje.

Czy chcecie, czy nie, to teokratyczne kraje muzułmańskie są największym wrogiem europy. Każdy, kto ogranicza ich ekspansję, choćby i stanowiąc cierń, nam mimochodem pomaga. A spójrzmy prawdzie w oczy - Izrael nam w niczym nie jest w stanie zaszkodzić. Tak zwane "lobby żydowskie" nie ma w UE większych wpływów, gdyż niechętne im działania naszych niemieckich sąsiadów wyeliminowały większość Żydów europejskich. Ameryka nie ma w Polsce większych wpływów, a nam USA nie są do szczęścia potrzebne. Tak więc te dziwaczne żądania są kompletnie niegroźne.

Nikt nie każe Izraelczyków uwielbiać - ja na przykład ich nie lubię (nie jako Żydów, ale właśnie obywateli Izraela) za hipokryzję, choć podziwiam zdecydowanie w walce o własne interesy. Chciałbym, by polskie władze choć w kilku procentach tak intensywnie walczyły o dobro Polski.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Październik 08, 2011, 20:22:03 pm
Wzrost potęgi mahometan zaowocowałby ich większym wpływem na politykę Europy. Wyobraźcie sobie świat arabski zjednoczony, który wyeliminowałby państwo Izrael. Prawdopodobnie zamordowaliby oni każdego Żyda jakiego by tylko udało im się dorwać, co byłoby kryzysem Narodów Zjednoczonych, ale to nawiasem mówiąc.
Co taka potężna masa ludzi, o nadzwyczajnej dynamice - demograficznej i szowinistycznej - była by w stanie zrobić? Żądać przywilejów, nakazywać ustawienia praw, które stawiałyby ich ponad innymi obywatelami zaludniających zamieszkane przez siebie kraje.

Czy chcecie, czy nie, to teokratyczne kraje muzułmańskie są największym wrogiem europy. Każdy, kto ogranicza ich ekspansję, choćby i stanowiąc cierń, nam mimochodem pomaga. A spójrzmy prawdzie w oczy - Izrael nam w niczym nie jest w stanie zaszkodzić. Tak zwane "lobby żydowskie" nie ma w UE większych wpływów, gdyż niechętne im działania naszych niemieckich sąsiadów wyeliminowały większość Żydów europejskich. Ameryka nie ma w Polsce większych wpływów, a nam USA nie są do szczęścia potrzebne. Tak więc te dziwaczne żądania są kompletnie niegroźne. Miałeś piękny ale nierealny sen.

Nikt nie każe Izraelczyków uwielbiać - ja na przykład ich nie lubię (nie jako Żydów, ale właśnie obywateli Izraela) za hipokryzję, choć podziwiam zdecydowanie w walce o własne interesy. Chciałbym, by polskie władze choć w kilku procentach tak intensywnie walczyły o dobro Polski.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Październik 08, 2011, 22:18:43 pm
@Lwow po co cytujesz innych jak nie dodajesz komentarza?

Co do muzulmanow - to koniec ich swiata - a nazywa sie "demokracja"...jak domino obala teokracje, dyktatury - za tym stoi kasa zachodu = czyt. koncernow, a pragnienie wolnosci? coz...sami sie przekonaja czym jest wolnosc w MacSwiecie...
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Październik 08, 2011, 22:38:15 pm
Nikt nie każe Izraelczyków uwielbiać - ja na przykład ich nie lubię (nie jako Żydów, ale właśnie obywateli Izraela) za hipokryzję....

Mógłbyś rozwinąć o jaką hipokryzję chodzi, abym lepiej Cię zrozumiał?
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Październik 09, 2011, 09:56:43 am
Wzrost potęgi mahometan zaowocowałby ich większym wpływem na politykę Europy. Wyobraźcie sobie świat arabski zjednoczony, który wyeliminowałby państwo Izrael. Prawdopodobnie zamordowaliby oni każdego Żyda jakiego by tylko udało im się dorwać, co byłoby kryzysem Narodów Zjednoczonych, ale to nawiasem mówiąc.
Co taka potężna masa ludzi, o nadzwyczajnej dynamice - demograficznej i szowinistycznej - była by w stanie zrobić? Żądać przywilejów, nakazywać ustawienia praw, które stawiałyby ich ponad innymi obywatelami zaludniających zamieszkane przez siebie kraje.

Czy chcecie, czy nie, to teokratyczne kraje muzułmańskie są największym wrogiem europy. Każdy, kto ogranicza ich ekspansję, choćby i stanowiąc cierń, nam mimochodem pomaga. A spójrzmy prawdzie w oczy - Izrael nam w niczym nie jest w stanie zaszkodzić. Tak zwane "lobby żydowskie" nie ma w UE większych wpływów, gdyż niechętne im działania naszych niemieckich sąsiadów wyeliminowały większość Żydów europejskich. Ameryka nie ma w Polsce większych wpływów, a nam USA nie są do szczęścia potrzebne. Tak więc te dziwaczne żądania są kompletnie niegroźne.

Nikt nie każe Izraelczyków uwielbiać - ja na przykład ich nie lubię (nie jako Żydów, ale właśnie obywateli Izraela) za hipokryzję, choć podziwiam zdecydowanie w walce o własne interesy. Chciałbym, by polskie władze choć w kilku procentach tak intensywnie walczyły o dobro Polski.

Cóż dodać? W pełni się zgadzam.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Październik 09, 2011, 10:56:32 am
@Lwow po co cytujesz innych jak nie dodajesz komentarza?

Co do muzulmanow - to koniec ich swiata - a nazywa sie "demokracja"...jak domino obala teokracje, dyktatury - za tym stoi kasa zachodu = czyt. koncernow, a pragnienie wolnosci? coz...sami sie przekonaja czym jest wolnosc w MacSwiecie...
(Miałeś piękny ale nierealny sen.) Przepraszam nie wiem jak się to stało że ten komentarz znalazł się w treści cytatu
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 09, 2011, 14:35:01 pm
Techu, chodzi mi o odwoływanie się do tragedii holokaustu i budowaniu na tym swojej polityki, przy czym konsekwentne prowadzenie polityki wyniszczającej względem Arabów.
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Listopad 07, 2011, 23:41:12 pm
Kolejny filmik do tematu:
http://www.youtube.com/watch?v=H-CLOlCwVR4#ws (http://www.youtube.com/watch?v=H-CLOlCwVR4#ws)
Tytuł: Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
Wiadomość wysłana przez: Tech w Listopad 08, 2011, 07:10:31 am
http://notatnikmieszczucha.salon24.pl/361290,dorn-chce-by-polske-uwiklac-w-konflikt-z-iranem (http://notatnikmieszczucha.salon24.pl/361290,dorn-chce-by-polske-uwiklac-w-konflikt-z-iranem)

Dorn chce, aby Polska znów była mięsem armatnim w kolejnej wojnie wywołanej w interesie Izraela, bądź jak teraz przez sam Izreal.