Forum Wierni Ojczyźnie

Między nami, Polakami! => Polityka => Wątek zaczęty przez: Tech w Grudzień 10, 2010, 02:29:02 am

Tytuł: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Grudzień 10, 2010, 02:29:02 am
Jest deklaracja ideowa partii Polska Jest Najważniejsza.

Cytuj
PJN, czyli obyczajowi konserwatyści i gospodarczy liberałowie (http://www.rp.pl/artykul/576106.html)

Polska Jest Najważniejsza ogłosiła w Katowicach swoją deklarację ideową. Odwołuje się do chrześcijańskich korzeni i do „Solidarności”

– Chcemy Polski bezpiecznej, zasobnej, sprawiedliwej, cieszącej się szacunkiem na świecie – wymieniała podczas spotkania w Katowicach posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska, szefowa stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza. Założyli go m.in. posłowie, którzy w ostatnich tygodniach opuścili PiS.

Była szefowa sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego wspólnie z eurodeputowanym Markiem Migalskim oraz posłami Pawłem Poncyljuszem i Elżbietą Jakubiak przedstawili deklarację ideową ich ruchu.

O tym, co znajduje się w dokumencie, „Rz” informowała już w środę. – Deklaracja ideowa jest wstępem do tworzonego programu – podkreślała Kluzik-Rostkowska. Działacze PJN odnieśli się w niej do chrześcijańskich korzeni swojego ruchu i zaznaczyli, że nawiązują do republikańskiej tradycji. Opowiedzieli się za wolnością: w sferze gospodarczej i prywatnej (słowa, przekonań i wyznania). Nawiązali też do idei „Solidarności”.

– Nasze ugrupowanie opowiada się za polityką zagraniczną roztropną w formie i stanowczą w treści, dla której głównym wyznacznikiem jest polska racja stanu – przekonywał Paweł Poncyljusz. Zaznaczył, że międzynarodowa pozycja państwa polskiego zależy od sposobu, w jaki zostanie wyjaśniana katastrofa smoleńska.

Potwierdziły się też informacje „Rz”, że na przełomie grudnia i stycznia byli działacze PiS skupieni obecnie w PJN będą chcieli przekształcić stowarzyszenie w partię polityczną. Kluzik-Rostkowska zadeklarowała chęć utworzenia partii podczas katowickiego spotkania. Według naszych informatorów działacze stowarzyszenia będą chcieli przeciągnąć do nowego ugrupowania posłów i działaczy PiS niezadowolonych z kształtu wstępnych list wyborczych partii Kaczyńskiego.

Zanim powstanie partia, działacze stowarzyszenia chcą przygotować program wyborczy. Migalski zapowiedział wczoraj, że będzie przy nim współpracować m.in. były wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński oraz sympatycy ugrupowania, którzy zarejestrowali się na stronie internetowej stowarzyszenia. – Nie mam zamiaru się ani wyśmiewać, ani krytykować. Nie boimy się konkurencji PJN – mówił wiceszef PO Waldy Dzikowski. Dodał, że Platformie łatwiej będzie rozmawiać z PJN niż PiS, bo „dyskusja z nimi jest o klasę wyżej”.

Mariusz Błaszczak (PiS) uważa, że PJN to „klub naśladowców PiS”: – Wyborcy już wielokrotnie udowodnili, że wolą oryginał od kopii, więc jesteśmy spokojni.

– Budowali ciemnogród, który był pośmiewiskiem całego świata. Dzisiaj mówią o tolerancji, kiedy wcześniej łazili pod pachę z Rydzykiem – komentował dla Tokfm. pl. Jerzy Wenderlich z SLD.

Choć ładnie mówią, to umie też PO, mam trochę wątpliwości o wiarygodności członków założycieli. Np Kamiński mówił na Ukrainie, że antysemityzm w Polsce jest większy niż tam - taki mały oszczerczy donos. Bielan z Kamińskim byli głównymi intrygantami w PIS.
Natomiast dobrze, że jako pierwsza partia w debacie publicznej podjęła problem narastającego kryzysu demograficznego.

Mam nadzieję, że wykonanie tego punktu nie będzie wyglądać, jak "jedno okienko" pana Tuska ;)

Cytuj
Jaki macie pomysł na politykę prorodzinną? (http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&art=1291323525&dzi=1207812935&idnumeru=1291201507)
– Chcemy zająć się rodziną kompleksowo, ale przede wszystkim przez podatki uwzględniające liczbę osób. Pochodzę z rodziny wielodzietnej, sama mam trójkę dzieci, wielu moich przyjaciół ma ich jeszcze więcej. Tymczasem polski system podatkowy zupełnie od tego abstrahuje. Mój kolega z pracy w urzędzie miasta, który ma ósemkę dzieci, zwrócił mi kiedyś uwagę, że dochód na osobę w jego rodzinie jest niższy niż w rodzinach, którym on przyznawał pomoc socjalną, mimo że zarabia 6 tys. zł. Przez fakt posiadania dzieci żył w ubóstwie, co jest niesprawiedliwe. Dlatego chcemy wprowadzić prorodzinny system podatkowy zbliżony do francuskiego. Jesteśmy jedynym państwem na świecie, które nie stosuje takich rozwiązań.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Grudzień 10, 2010, 09:45:19 am
Jak to są liberałowie jeżeli chodzi o gospodarkę to ja jestem święty.:O
 
Wszystko to jest robione na pokaz. Kaczyński liczy, że PJN zdobędzie głosy tych dla któych PiS jest zbyt radykalny aby potem zrobić koalicję.
 
Mam już dość tych głupich gierek i udawania, że jedni są obrażeni na drugich po czym łączą się, przechodzą do tych samych partii bądź tworza koalicje. Banda chamów którzy Polskę i Polaków mają gdzieś.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Crux w Grudzień 11, 2010, 10:16:26 am
Kluzik-Rostowska mówi o chrześcijańskich korzeniach, a popiera legalną aborcję i in-vitro. Solidaryzm społeczny łączony z rzekomym liberalizmem. Postęp, demokracja i konserwatyzm. Wnioski? Populistyczne, centrolewicowe badziewie, które ma tylko jedną zaletę - osłabia PiS.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Grudzień 11, 2010, 12:25:43 pm
Populistyczne, centrolewicowe badziewie, które ma tylko jedną zaletę - osłabia PiS.

Chyba PO też osłabiają, bo ludzie często głosują na PO, tylko po to aby zagłosować przeciw nielubianemu Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Crux w Grudzień 11, 2010, 13:31:42 pm
Chyba PO też osłabiają, bo ludzie często głosują na PO, tylko po to aby zagłosować przeciw nielubianemu Jarosławowi Kaczyńskiemu.


Osłabić wszystko. UPR do boju! :)
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Grudzień 11, 2010, 19:47:38 pm

Osłabić wszystko. UPR do boju! :)

Co za agitka.

Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Ahaj w Grudzień 12, 2010, 22:32:52 pm
Przeciwstawili się dyktatowi ale wartości moralne faktycznie wątpliwe. Szkoda że Marek Jurek nie może się przebić.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: TenebrosuS w Grudzień 14, 2010, 01:02:10 am
Ci ludzie mieli dobrą strategię marketingową do tej chwili. Zniszczyli wszystko nad czym pracowali tak długo, decyzją o agitowaniu za komisją w sprawie Katastrofy Smoleńskiej.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: BombelzOksywia w Grudzień 14, 2010, 06:05:41 am
Nie wydaje mi się aby cokolwiek zniszczyli chęcią powołania komisji. Obecnie każda ze stron ma jakieś zdanie odnośnie Smoleńska czy prowadzonego dochodzenia. Dlaczego PJN miałoby tę sprawę przemilczeć? Zwróć uwagę, że ta partia mocno zalatuje PiS więc i nie dziwi mnie takie stanowisko Kluzik Rostkowskiej i jej muppetów. Może to im przysporzyć dodatkowych wyborców bo to obecnie "jedyni normalni", a do tego chcą wyjaśnić przyczyny katastrofy bez politycznych gierek (co oczywiście jest bzdurą).

Z tego co widzę to PJN stara się na siłę pokazać, że odcina się od reszty świata polityki. Nie są ani za bardzo prawicą, lewicą też nie, niby liberalni ale nie do końca, trochę z tego i trochę z tamtego i wychodzi taki śmieszny twór. Rzucają hasłami które tylko pięknie brzmią i nie różnią się niczym od innych partii politycznych. Ja już teraz wiem, że swojego głosu na nich nie oddam. Nowa jakość polskiej polityki, bez konfliktów, bez chamstwa, a Polska jest najważniejsza. Hasło to się im udało bardziej niż "zgoda buduje".
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: TenebrosuS w Grudzień 14, 2010, 14:44:49 pm
Cytuj
Nie wydaje mi się aby cokolwiek zniszczyli chęcią powołania komisji. Obecnie każda ze stron ma jakieś zdanie odnośnie Smoleńska czy prowadzonego dochodzenia. Dlaczego PJN miałoby tę sprawę przemilczeć? Zwróć uwagę, że ta partia mocno zalatuje PiS więc i nie dziwi mnie takie stanowisko Kluzik Rostkowskiej i jej muppetów.
Ci, których awantury Sejmowe w tej sprawie obchodzą, są za PiSem i orientacji nie zmienią w wielkim stopniu. Natomiast Ci, którzy byli potencjalnie skłonni poprzeć, na pewno teraz się zastanowią, czy warto.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Grudzień 14, 2010, 14:48:07 pm
@Bombel, ja patrzyłem z zainteresowaniem na PJN, jako na coś nowego i świeżego. Partię, która by zajmowała się czymś dla odmiany ważnym dla nas wszystkim, a nie głośnym. Jestem zmęczony krzyżami, komisjami, czy dzieciakami co najadły się sromotników. Chciałbym, aby ktoś zajął się rozwiązaniem problemu długów, propozycjami reform ZUSu, sposobami obniżenia podatków, oszczędnościami budżetowymi. Takich tematów spodziewam się po nowych graczach.
W chwili, gdy Kluzik-Rostkowska i jej muppety zaczęli ględzić na temat, który od 8 miesięcy stanowi znakomity materiał na omijanie trudnych problemów - straciłem jakiekolwiek złudzenia, że będą czymś nowym, czy lepszym.

Podejrzewam, że potencjalni wyborcy PJN byliby podobni do mnie - skąd wniosek, że nie tylko ja nie będę na nich głosował.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Zaglowiec36rok w Grudzień 14, 2010, 15:01:52 pm
Chłopaki, zakładamy własną partię. Będzie wspaniaaaaaaaała. Rozwiąże wszelkie problemy. Zamiast polityki zbudujemy mosty. A Smoleńsk? To w Aryce czy Afyce? Jak to się pisze? Zapytam Sławka  Nowaka - on jest wykształcony, skończyl podobno Wyszszą Szkołem w Kafarni.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Grudzień 14, 2010, 20:07:15 pm
Fascynujące rzeczy mówisz. <ziew>
W każdym razie partia, której priorytetem jest co innego niż gospodarka w naszym biedniejącym, dążącym do bankructwa folwarku, nie zyska mojego poparcia. Wszystko, w tym i partie polityczne, ma ograniczone możliwości ogarniania problemów. Nie można jednocześnie tworzyć ustaw we wszystkich dziedzinach i jeszcze do tego zabawiać się w pięciu komisjach wyjaśniających <tu podaj aktualny ściemniacz, odwracający uwagę od gospodarki>. A na pewno nie zdoła tego zrobić mikro partia, składająca się z kilku dysydentów.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Grudzień 14, 2010, 22:08:47 pm
Kluzik-Rostowska mówi o chrześcijańskich korzeniach, a popiera legalną aborcję i in-vitro. Solidaryzm społeczny łączony z rzekomym liberalizmem. Postęp, demokracja i konserwatyzm. Wnioski? Populistyczne, centrolewicowe badziewie, które ma tylko jedną zaletę - osłabia PiS.

Jeśli in vitro to dobra metoda to też jestem za. Ten nowy twór nic nie zdziała raczej,no chyba że będzie promowane przez media,ale pamiętajmy że ci ludzie byli już w PIS.
 

Osłabić wszystko. UPR do boju! :)

Propsuję,tylko prawica! :)
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: TenebrosuS w Grudzień 14, 2010, 22:14:50 pm
Cytuj
Jeśli in vitro to dobra metoda to też jestem za. Ten nowy twór nic nie zdziała raczej,no chyba że będzie promowane przez media,ale pamiętajmy że ci ludzie byli już w PIS.
To co robią w tej chwili, to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych metod marketingu politycznego. Oni żyją medialne od eventu, do eventu. Pytanie tylko, czy się nie wystrzelają przed wyborami następnymi...
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Lucas207 w Styczeń 31, 2011, 23:56:32 pm
Chłopaki, zakładamy własną partię. Będzie wspaniaaaaaaaała. Rozwiąże wszelkie problemy. Zamiast polityki zbudujemy mosty. A Smoleńsk? To w Aryce czy Afyce? Jak to się pisze? Zapytam Sławka  Nowaka - on jest wykształcony, skończyl podobno Wyszszą Szkołem w Kafarni.


Kiedyś czekając z kolegą na autobus wdaliśmy się w ciekawą rozmowę z innym czekającym o polityce. I wiecie, moi mili jaki z tej rozmowy wniosek?
-Sami dojdźmy do władzy, z pewnością nie porządzimy gorzej od polityków;]

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Luty 01, 2011, 00:01:05 am.

Tak na prawdę czepianie się nowej partii za to że zajęła się jedynym chwytliwym tematem publicznej debaty w mediach jest moim zdaniem zbyt szybkim zaszufladkowaniem i oceną, wszak, kto wie, czym mogą nas jeszcze zaskoczyć...
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Luty 02, 2011, 00:00:20 am
Wyrzutki z PIS, obecnie forowane przez media, chociaż mieli dobre pomysły jak np. zaprzestanie finansowania partii czy ograniczenie reklam w TV, poza tym raczej bezideowi ludzie...
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Luty 16, 2011, 19:45:49 pm
Pomysł Marka Migalskiego na większą rolę referendów wydaje się być dobrym. Ale jak zobaczyłem ostatnie inne propozycje PJN to mam wątpliwości, czy przyczyniają się do wzmocnienia państwa polskiego, m.in. wybory marszałka województwa . Jeszcze liberalność w podejściu do spraw gospodarczych i światopoglądowych mnie tak nie razi, ale dalsze osłabianie państwa już i tak pozbawionego realnej siły wojskowej, własnej ekonomicznej,  administracyjnej i wymiaru sprawiedliwości prowadzić będzie do likwidacji państwa Polskiego.
http://fakty.interia.pl/polska/news/pjn-postuluje-zmniejszyc-liczbe-poslow-o-polowe,1596319 (http://fakty.interia.pl/polska/news/pjn-postuluje-zmniejszyc-liczbe-poslow-o-polowe,1596319)
http://polskajestnajwazniejsza.pl/program.php (http://polskajestnajwazniejsza.pl/program.php)
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Gawsi w Luty 17, 2011, 20:02:32 pm
Tak na prawdę czepianie się nowej partii za to że zajęła się jedynym chwytliwym tematem publicznej debaty w mediach jest moim zdaniem zbyt szybkim zaszufladkowaniem i oceną, wszak, kto wie, czym mogą nas jeszcze zaskoczyć...
Powiem Ci czym- niczym! Robią wszystko, żeby utrzymać się przy korycie i to jest ich najważniejszy cel. Póki u sterów władzy nie zasiądą ludzie, którzy jeszcze nie mieli się okazji wykazać- będziemy marnieć w oczach. Podatki rosną, płace maleją, a co zarobisz to Ci zabiorą- ot cała polska polityka.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Luty 17, 2011, 22:52:33 pm

Mam już dość tych głupich gierek i udawania, że jedni są obrażeni na drugich po czym łączą się, przechodzą do tych samych partii bądź tworza koalicje. Banda chamów którzy Polskę i Polaków mają gdzieś.

Nic dodać, nic ująć. Dziś mówią tak,a jutro inaczej a ludzie dalej naiwnie im wierzą.
Tytuł: Odp: Piotr Wołowicz "Pytasz mnie"
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Marzec 21, 2011, 16:27:54 pm
Odświeżam odnośnik do filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=CY-LOOryHhM# (http://www.youtube.com/watch?v=CY-LOOryHhM#)

Jakość słaba, ale wszystkie inne zostały usunięte przez UBeckie macki.

Jestem w szoku, brawa dla Piotra! Brawa za odwagę, ciesze się, że wreszcie budzi się młodzież.
Łzy w oku miałem jak słyszałem brawa na widowni, coś niesamowitego. Ojczyzna jest dla tego młodego człowieka najważniejsza!

Jestem z Piotrkiem, zobaczcie jak te macki Wybiórczej go od razu próbowały zdyskredytować. Zobaczcie jak wpisali mu usta hasło wyborcze! Tak to jest właśnie manipulacja "Polska jest najważniejsza" powielając oczywiście przyjazną dla bolszewickich złodziei formację centro-prawicową, która z prawicą nie ma nic wspólnego. Piotr powiedział, Ojczyzna jest najważniejsza, zwłaszcza dzisiaj kiedy wielu ludzi emigruje. Piękne, jestem z Piotrkiem.


/// - wydzielone z tematu http://wierni-ojczyznie.pl/index.php?topic=3280.msg34991#msg34991 - Tech
Tytuł: Odp: Odp: Piotr Wołowicz "Pytasz mnie"
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Marzec 21, 2011, 19:10:15 pm
Tak to jest właśnie manipulacja "Polska jest najważniejsza" powielając oczywiście przyjazną dla bolszewickich złodziei formację centro-prawicową, która z prawicą nie ma nic wspólnego. Piotr powiedział, Ojczyzna jest najważniejsza, zwłaszcza dzisiaj kiedy wielu ludzi emigruje. Piękne, jestem z Piotrkiem.
Sam jesteś przyjazną dla bolszewickich złodziei formacją centro-prawicową. PiS był najbliżej ze wszystkich jeśli chodzi o pozbawienie nomenklatury przywilejów ;).
Tytuł: Odp: Odp: Piotr Wołowicz "Pytasz mnie"
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Marzec 21, 2011, 19:25:27 pm
Cytuj
Sam jesteś przyjazną dla bolszewickich złodziei formacją centro-prawicową.

Dzięki. Dzięki tej bolszewickiej formacji złodziei możesz pisać za darmo, a nawet poznać ciekawych ludzi. Taki szczegół.

Cytuj
PiS był najbliżej ze wszystkich jeśli chodzi o pozbawienie nomenklatury przywilejów ;).

Oj, oj. Zapędziłeś się panie kolego. Mówiłem o tym badziewiu: http://polskajestnajwazniejsza.pl
Tytuł: Odp: Odp: Piotr Wołowicz "Pytasz mnie"
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Marzec 21, 2011, 22:06:27 pm
Sam jesteś przyjazną dla bolszewickich złodziei formacją centro-prawicową.

Żart nie dla każdego żartem jest.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Marzec 21, 2011, 22:46:21 pm
Podobnie, jak Paweł prosiłbym o pohamowanie się.. Spokojnie @czizjuszplay - bez ataków ad personam.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: TenebrosuS w Marzec 21, 2011, 22:49:25 pm
Ostatnia sytuacja w PJN związana z wyrzuceniem Bielana i jego "samodzierżawiem" nad stroną internetową przypomina mi kłótnię w przedszkolu. Szkoda, bo wiązałem z nimi pewne nadzieje.
Tytuł: Odp: Odp: Piotr Wołowicz "Pytasz mnie"
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Marzec 21, 2011, 22:49:50 pm
Oj, oj. Zapędziłeś się panie kolego. Mówiłem o tym badziewiu: http://polskajestnajwazniejsza.pl


aaa, to przepraszam :). Źle Cię zrozumiałem ;p. W takim razie się zgadzam ;p. I jeszcze raz bardzo przepraszam. Kajam się.
Tytuł: Odp: Odp: Piotr Wołowicz "Pytasz mnie"
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Marzec 22, 2011, 13:09:13 pm

aaa, to przepraszam :). Źle Cię zrozumiałem ;p. W takim razie się zgadzam ;p. I jeszcze raz bardzo przepraszam. Kajam się.

Nie ma sprawy, ja także przepraszam za niedomówienie. Często zdarza mi się pisać skrótami myślowymi.

A co do PJN nie chce mi się tracić czasu na coś co nie ma praktycznie żadnej wartości.
Tytuł: Odp: Odp: Piotr Wołowicz "Pytasz mnie"
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Marzec 22, 2011, 18:10:10 pm
A co do PJN nie chce mi się tracić czasu na coś co nie ma praktycznie żadnej wartości.
Doskonale Cię rozumiem. Ta 'secesja' właściwie wyszła PiSowie na dobre.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Marzec 22, 2011, 18:37:35 pm
Czizjusz, nie zgadzam się. Odeszli wartościowi ludzie, pozostawiając partię satrapów i jednowładców. Ponieważ przywódca PiS wszystkich rozumów nie pozjadał, a nikogo nie słucha, to wniosek się nasuwa sam. ;)

Oczywiście PJN nie stanowi samotnie konkurencji dla bandy czworga, a kilka razy udowodniło, że w sumie się nie różni niczym od reszty łajz na Wiejskiej.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Marzec 23, 2011, 08:06:16 am
Można nie zgadzać się z PJN w kwestiach obyczajowych, czyli stopniowego wprowadzania związków homoseksualnych do polskiego prawa, dalszego osłabiania Polski przez wspieranie ruchów odśrodkowych z równoczesnym osłabianiem wspólnej władzy (co ja im zarzucam). To w kwestiach sposobu dyskusji nad najlepszymi rozwiązaniami dla Polski, to wg mnie mają rację.

Teraz nie dyskutuje się nad bardzo dobrymi propozycjami dla Polaków, tylko dla tego że wnioskowała to PIS, SLD, czy PO. Partyjność przenoszona powoduje wybór złych rozwiązań. Uczciwie trzeba zgodzić się z poniższym zdaniem Joanny Kluzik-Rostowskiej:

Cytuj
Nie czarujmy się, dzisiaj w parlamencie króluje reguła - "Dobre, pod warunkiem że nasze". Propozycje opozycji, nawet najbardziej oczywiste (np. obniżenie prowizji dla OFE), nie mają szans, bo są z nieprawego łoża. Żelazna reguła zmusza do myślenia w określonych kierunkach.
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Marzec 23, 2011, 15:56:11 pm
Teraz nie dyskutuje się nad bardzo dobrymi propozycjami dla Polaków, tylko dla tego że wnioskowała to PIS, SLD, czy PO. Partyjność przenoszona powoduje wybór złych rozwiązań. Uczciwie trzeba zgodzić się z poniższym zdaniem Joanny Kluzik-Rostowskiej:
Zapewne tak jest, jednak moim zdaniem ma to związek z niedojrzałością polskiej demokracji. Miejmy nadzieję, że te ułomności stopniowo będą zanikać razem z dojrzewaniem społeczeństwa (módlmy się o progres).
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Marzec 23, 2011, 20:56:49 pm
Zastanawia mnie dlaczego ludzie jak mają dość PO i PIS chcą popierać coś pomiędzy składające się przecież z byłych Pisowców?  =)

A teraz jeden uciekł i zabrał hasło, jak małe dzieci. ;D
Tytuł: Odp: Co z PJN?
Wiadomość wysłana przez: Lucas207 w Październik 28, 2011, 23:40:22 pm
PIS składa się, jak wiemy, z Prezesa przez duże "P"(w 70%), dworu, praetorian, Ziobry, Spin-doktorów, Macierewiczów, i garstki intelektualistów, którym wisi, że PIS to obciach, etc. ale najważniejszy był podział na gołębie i jastrzębie. Gołębie, bardziej pojednawczy, wyciągają dłoń przyjaźnie w stronę centrum, ich ideałem był poniekąd POPIS. Mażą o szerokim ruchu obywatelskim, o lekko konserwatywnym profilu, wolnej gospodarce, wreszcie o młodzieży(co było widać podczas kampanii w 2010r.)i pluralizmu w samej partii. Jastrzębie, to kwintesencja silnego, etatycznego państwa prawa, z wartościami chrześcijańskimi i propozycjami wyciągnięcia za jaja brudów PRL-u(za bluzgi przepraszam), ostrego zamiatania i wreszcie rozmontowania układów salonowych-przenikających gospodarkę, świat mediów, politykę, rozmaite grupy nacisku i beneficjentów transformacji. To także  słuchacze(słuchaczki) Rozgłośni, weterani PC. Musiało kiedyś zgrzytnąć. Przyszedł Smoleńsk, i część opozycji wewnątrzpartyjnej po raz kolejny zdiagnozowała główne problemy partii i przyczyny wyborczej porażki. Tego było za wiele dla Prezesa(nie pierwszy raz, zresztą), poleciały głowy. Prezes był w trudnej sytuacji, jak by nie patrzeć, wybrał żelazną pięść, zamiast dłoni porozumienia, sam łamiąc wyborcze obietnice zamknął się w oblężonej twierdzy, budując państwo na uchodźtwie.

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Październik 28, 2011, 23:53:04 pm.

Wielki Lew ryczący, ugodzony przez los pożarł własne lwiątka. Reszta, zaczęła się gryźć, jak dzieci, robiąc farsę, z niezłego otwarcia gry aż w końcu, niektóre poszły na usługi niedawnych wrogów, do reszty kalając własne gniazdo. Zostały jednak resztki,margines, ale jednak. Być może, jeśli przetrwają ten dom wariatów który jest teraz, pokażą pazurki.