Autor Wątek: 2 maja  (Przeczytany 20097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cichociemny

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 134
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2 maja
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 04, 2012, 22:45:39 pm »
Odnośnie święta flagi jak mi się przypomni to że prezes PZPN nie wie jak powinien wyglądać Polskie Godło to jest to kolejny dowód że święto takie jest potrzebne. A odnośnie wiszenia flagi przez cały rok to jest to szczególnie wskazane przed siedzibą tego związku bo stary partyjny beton ma sklerozę..

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: 2 maja
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 05, 2012, 21:19:54 pm »
1go ma być blokada palikotowców, a przynajmniej takie plotki chodzą.

Najlepiej pod hasłem: "Ludobójczy komunizm w Polsce nie przejdzie" :)
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Ahaj

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 453
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2 maja
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 05, 2012, 21:30:55 pm »
Jeszcze kupa czasu do 2-go maja zobaczymy jak będzie.
TYLKO SZANUJĄC INNYCH, STAJEMY SIĘ GODNYMI SZACUNKU
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

ZX_W1

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 390
Odp: 2 maja
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 14, 2012, 20:40:03 pm »

Jest inicjatywa żeby właśnie 2 maja zrobić manifę w stylu 11 listopada z banerami "precz UE" itp.

Props, o ile UE jeszcze będzie, może sama się rozleci.

Najlepiej pod hasłem: "Ludobójczy komunizm w Polsce nie przejdzie" :)

Eurosocjalizm
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 20:40:54 pm wysłana przez ZX_W1 »

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: 2 maja
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 02, 2012, 19:26:43 pm »
Dobrze, że choć od święta pokazują się takie deklaracje, oby więcej.

Cytuj
Dzień Polonii i Dzień Flagi - apel prezydenta o jedność

02.05. Warszawa (PAP) - W środę w Polsce obchodzono Dzień Polonii i Polaków za granicą oraz Dzień Flagi RP. Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z Polonią, apelował też do Polaków o jedność.

Wciągnięcie flagi państwowej na maszt na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego było punktem kulminacyjnym środowych obchodów Dnia Flagi RP. Komorowski podkreślił podczas uroczystości, że zarówno w codziennym życiu, jak i od święta wszyscy potrzebujemy symboli, które łączą i jednoczą. Jak zaznaczył, "na tym polega wielkość symboli narodowych, że one łączą, skupiają naród wokół siebie". "Uczyńmy wszystko, aby Dzień Flagi był dniem łączącym Polaków, którzy z natury swojej są różni, mają różne poglądy, różne temperamenty, różne emocje, ale jest cząstka wspólna" - zaapelował Komorowski.

 

Podczas spotkania Bronisław Komorowski uroczyście wręczył flagi państwowe m.in. przedstawicielom organizacji polonijnych oraz harcerskich, jednostek wojskowych, a także sportowcom, podróżnikom, naukowcom i młodzieży.

 

Jeszcze przed środowymi uroczystościami prezydent podpisał nowelizację wprowadzającą obowiązek umieszczania godła narodowego na strojach sportowców - reprezentantów kraju. Nowela to pokłosie ubiegłorocznego sporu wokół koszulek piłkarskiej reprezentacji Polski, z których PZPN usunął tradycyjnego orzełka, zastępując go naszywką z logo związku.

 

W środę Komorowski spotkał się też z Polonią. W swym wystąpieniu zwrócił m.in. uwagę na różnorodność środowisk, które określa się wspólnym mianem Polonii. "Polonia to jest w zasadzie inna nazwa Polski. To jest Polska" - mówił Komorowski zaznaczając, że to pojęcie obejmuje zarówno dawną, jak i obecną emigrację zarobkową, emigrantów z czasu wojny; tych, którzy wyjeżdżali z komunistycznego kraju i "liczne środowiska, które zostały na terenach, skąd Polska odeszła".

 

Komorowski uhonorował orderami i odznaczeniami siedmiu aktywistów polonijnych. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał działacz polskiej misji katolickiej w Niemczech prof. Piotr Małoszewski, a Krzyże Kawalerskie tego samego orderu działacze Wspólnoty Polskiej - Anna Kosicka, Czesław Rybicki i Tomir Sołtan. Krzyż Oficerski Orderu Zasługi RP dostał poseł do litewskiego Sejmu Jarosław Narkiewicz, zaś Stefan Adamski, nauczyciel i działacz harcerski z Ukrainy, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim tego orderu. Złoty Krzyż Zasługi, przyznany pośmiertnie harcerzowi i działaczowi Wspólnoty Polskiej Kamilowi Kulczyckiemu, odebrali jego rodzice.

 

W warszawskiej archikatedrze św. Jana prymas Polski, abp. Józef Kowalczyk przewodniczył nabożeństwu w intencji Polaków rozsianych po świecie. "Nie możemy zapominać o tych, którzy mają prawo do poczucia ścisłej więzi ze swoją ojczyzną i jedności z Polakami" – powiedział w homilii prymas. Podkreślił, że ojczyzna jest dla Polaków z zagranicy otwarta, jeśli tylko zapragną wrócić. "Pamiętajcie, że drzwi Polski są otwarte przed wami, a serca Polaków jeszcze bardziej" – zapewnił abp Kowalczyk.

 

Polonii poświecone było też wtorkowe, wieczorne orędzie telewizyjne marszałka sprawującego opiekę nad Polonią Senatu Bogdana Borusewicza. "Z okazji Dnia Polonii życzę wszystkim Rodakom przebywającym z różnych przyczyn za granicą, aby byli zawsze przekonani, że Ojczyzna o nich pamięta. Pragnę Was zapewnić, że w dalszym ciągu Polska będzie Was wspierać" - zwrócił się do Polonii marszałek.

Dzień flagi uczcił też w środę rząd. Premier Donald Tusk i ministrowie jego gabinetu tuż przed posiedzeniem rządu wzięli udział w uroczystym podniesieniu flagi państwowej przy asyście wojskowej na dziedzińcu KPRM. Członkowie rządu mieli wpięte w klapy biało-czerwone kotyliony.

 

Dzień Flagi obchodzono też w kilku innych miastach Polski. W Łodzi z rozwiniętą, 123-metrową flagą Polski przemaszerowali ul. Piotrkowską miejscowi harcerze. Pochód przeszedł pod budynek łódzkiego magistratu.

 

Blisko 2,5-metrowa futbolówka w biało-czerwonych barwach była z kolei atrakcją Flagowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wojewody Wielkopolskiego, zorganizowanego w Poznaniu przy okazji Dnia Flagi.

Uroczystym podniesieniem flagi przed urzędem wojewódzkim i hymnem rozpoczęły się obchody Dnia Flagi na Opolszczyźnie. Podczas uroczystości wojewoda uhonorował zasłużonych dla państwa mieszkańców regionu srebrnymi i brązowymi Krzyżami Zasługi przyznanymi przez prezydenta RP oraz Medalami za Długoletnią Służbę. (PAP)
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II