Autor Wątek: Katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku  (Przeczytany 229600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Powstanie_44

• Gość
Odp: Katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:46:40 am »
Witaj Robek,
Dodam jeszcze, zachowanie Federacji Rosyjskiej jest wzorcowe. W Moskwie czeka 450 miejsc hotelowych dla rodzin ofiar, czekają na nich również pomoc medyczna, w tym pomoc psychologów, oczywiście Rosja mobilizuje również swoich tłumaczy i transport w postaci z tego co pamiętam 3 autokarów i 10 samochodów osobowych. To w zasadzie gotowe jest na teraz.

Masz rację, ta postawa jest godna podziwu - pytanie tylko, czy to jest ściema i mydlenie oczu (co historia wiele razy nam pokazywała), czy taka postawa utrzyma sie dłuzej (szczególnie patrząc na to, ze rurociag po Bałtyku już się buduje).

Tekst połączony został dnia [time]Kwiecień 11, 2010, 01:49:00 [/time]

prawda jest taka, że jakieś 15-20 minut przed lądowaniem rządowego samolotu, Rosyjskim pilotom nie udało się wylądować tupolewem (mniejszym niż ten co leciała polska delegacja) na tym lotnisku i zawrócili do Moskwy.

hm a to ciekawe, bo media mówiły takze o tym, ze niby 2 godziny nasz samolot krazył nad lotniskiem robiąc w sumie cztery podejścia, a inne mówiły, że lądował za pierwszym podejsciem
aha i dodam, ze niedługo wcześniej lądowali polscy dziennikarze i nie mieli żadnych problemów
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 01:50:42 am wysłana przez Powstanie_44 »

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:56:09 am »
hm a to ciekawe, bo media mówiły takze o tym, ze niby 2 godziny nasz samolot krazył nad lotniskiem robiąc w sumie cztery podejścia, a inne mówiły, że lądował za pierwszym podejsciem
Prawdę o ilości prób dowiemy się pewnie za kilka dni. Puki co pewne jest to, że pierwszy wylądował polski samolot z dziennikarzami, później drugi był rosyjski tupolew, któremu nie udało się wylądować( z relacji dziennikarzy można było usłyszeć, że w zasadzie to on prawie się rozbił), a trzeci był z delegacja Polski.

Odezwa prezydenta Rosji do narodu Polskiego:
http://www.tvn24.pl/-1,1651614,0,1,jestesmy-wstrzasnieci-tragedia-wyjasnimy--jak-do-niej-doszlo,wiadomosc.html

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 11, 2010, 02:01:53 am »
Oglądałem tą Odezwę, to mi pomaga, czuję sie silniejszy.

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 11, 2010, 02:08:22 am »
Oglądałem tą Odezwę, to mi pomaga, czuję sie silniejszy.
Mam podobne odczucia, często ją oglądam. Bardziej wspiera mnie ta odezwa niż orędzie marszałka Komorowskiego.

Powstanie_44

• Gość
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 11, 2010, 02:17:29 am »
straszne jest to, że Katyń zabiera nam dokładnie po 70 latach po raz kolejny nasze elity, naszą inteligencję, naszych patriotów, których jak wiadomo przez lata bardzo ogromnie dużo nam ubyło...
jak ktoś napisał wcześniej malutkim pocieszeniem (jeśli można to tak określić) może być to, że choć teraz świat dowiedział się o Katyniu - ale ofiara była zbyt duża...
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI - NIECH SPOCZYWAJĄ W SPOKOJU
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 02:18:00 am wysłana przez Powstanie_44 »

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 11, 2010, 10:28:26 am »
Piotrze- jeśli mógłbym jeszcze prosić Cię do desaturyzację logotypu i umieszczenie nań choćby czarnej wstążki. Cały obecny styl forum, powinien pozostać w bazie danych- jako ten, który będzie uruchamiany w czasie wszystkich następnych żałób narodowych.
Dobrze trafiłaś ;) Ale mnie, podobnie jak i innym- brak słów, żeby opisać to co się stało w sposób mieszczący się w ramach poprawności politycznej...

Oby już nigdy...
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 11, 2010, 10:39:32 am »
Przed chwilą usłyszałem w radiu(radio Z, jakby co). Rosyjska telewizja ma puścić w publicznej TV o 21:20(w najlepszym czasie antenowym) film "Katyń" A. Wajdy.

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 11, 2010, 10:43:27 am »
Orędzie Putina do Polaków

Spójrzcie mu w oczy, w momencie gdy wymienia nazwisko naszego, zabitego prezydenta.
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 11, 2010, 10:43:49 am »
Przed chwilą usłyszałem w radiu(radio Z, jakby co). Rosyjska telewizja ma puścić w publicznej TV o 21:20(w najlepszym czasie antenowym) film "Katyń" A. Wajdy.
W TV była o tym mowa.. Coś się ruszyło.
Ja liczę, że przelali oni krew, aby już nigdy Polska nie cierpiała.. Bo nie mogło to być ot tak..
Złożyli ofiarę na ołtarzu Ojczyzny, niech spoczywają w pokoju!

Amor Patriae Nostra Lex!

warmi

• Gość
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 11, 2010, 11:18:48 am »
Mnie dziwi czemu nie zostały jeszcze podane do opinii publicznej zapisy z czarnych skrzynek ponieważ już wczoraj zostały odczytane przez ruskich, widzę, że chyba ja i Powstanie tu jako jedyni mamy jakieś obawy co do tego wszystkiego a większość już uwierzyło w tą nagłą przyjaźń Putina itd. nie wiem może i to prawda ale tak szybko mnie do tego nikt nie przekona.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 11, 2010, 11:32:59 am »
Mnie dziwi czemu nie zostały jeszcze podane do opinii publicznej zapisy z czarnych skrzynek ponieważ już wczoraj zostały odczytane przez ruskich, widzę, że chyba ja i Powstanie tu jako jedyni mamy jakieś obawy co do tego wszystkiego a większość już uwierzyło w tą nagłą przyjaźń Putina itd. nie wiem może i to prawda ale tak szybko mnie do tego nikt nie przekona.

Nie tylko wy macie takie obawy i powiem więcej - nie tylko obawy, ale konkretne oraz racjonalne dowody.
Mamy teraz czas na dokładne zbadanie warunków katastrofy, rzetelne źródła informacji i niedługo konkretne fakty.

Rudolfo

• Czytelnik
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 11, 2010, 11:43:24 am »
Z jednej strony samolot się rozbił, bedziemy szukać winy, z drugiej też jak to możliwe że tylu ważnych osób leciało w jednym samolocie:
więc
Generał Waldemar Skrzypczak uważa, że złamano procedury, które zabraniają ważnym osobom w państwie podróżować jednym samolotem. Były dowódca Wojsk Lądowych powiedział, że zalecenia w tej sprawie wystosowano po katastrofie samolotu CASA.

Dwa lata temu w katastrofie samolotu CASA zginęło 20 osób - w tym główni dowódcy polskiego lotniska wojskowego.

Generał Waldemar Skrzypczak powiedział TVP Info, że jest przekonany, iż podejmując decyzję o tym, kto poleci TU 154, popełniono kardynalne błędy. Wojskowy dodał, że bardzo żałuje, że od dawna nie podejmowano kroków w celu unowocześnienia floty samolotów, które miałyby wozić najważniejsze osoby w państwie.

Według generała, decyzję o składzie polskiej delegacji podejmuje Kancelaria Prezydenta, a o składzie delegacji wojskowej - minister obrony narodowej.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,105741,7757545,Gen__Skrzypczak___popelniono_kardynalne_bledy_.html

Wniosek że szef MON "poleci" ze stołka
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 11:44:16 am wysłana przez Rudolfo »
Nadworny krytyk i wredota = Rudolfo

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 11, 2010, 11:44:04 am »

Amor Patriae Nostra Lex!

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 11, 2010, 11:46:32 am »
Warmi, istnieje wiele teorii spiskowych na świecie, ale fakty są takie, że spekulacje "szarych obywateli" są o niewielkiej wartości użytkowej. Nie mamy materiałów, nie było nas tam, nie mamy sami wiedzy większej na ten temat. Żadna dyskusja do niczego nie doprowadzi, bo nie ma jeszcze pełni informacji - dlatego uważam, że rozpoczynanie teraz dysput spiskowych jest nie na miejscu. A Putin nie zaczął "nagle kochać" Polski i Polaków, tylko okazuje ludzkie uczucia. Takie same, jakie Polacy by czuli do Rosjan, gdyby prezydent Rosji w analogicznej katastrofie zginąłby u nas...

W ciągu najbliższych dni, na pewno wiele się dowiemy, bo temat przez długi czas będzie najważniejszym w Polsce i być może i Rosji.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

warmi

• Gość
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 11, 2010, 12:11:42 pm »
Twisterro, to właśnie często szarzy ludzie odkrywają prawde i dzięki nim wiele świat ujrzał co miało być nie ujrzane, popatrz artykuł co DIDa wkleił a takich informacji będzie coraz więcej, może i ty będziesz czekał na pełną informacje tylko co to za informacja pochodząca od Rosji gdzie teraz wszelkie służby pracują nad tym żeby wyglądało na wypadek.
Szkoda, że Putin tych ludzkich odczuć nie okazywał nigdy wcześniej, myślisz, że taki człowiek nagle by się zmienił po katastrofie nic nie znaczącego dla niego Prezydenta Polski - grubo się mylisz.

Pamiętajmy, że to Lech Kaczyński porwał Europę do obrony Gruzji, że to między innymi on twardo zabiegał a zaprzestanie budowy gazociągu północnego, to on umiał nazwać rzeczy po imieniu dotyczące historii. Nie chodzi tu o teorie spiskowe ale o to, że wiele rzeczy nie trzyma się kupy.

Przed chwilą w tv usłyszałem, że czarne skrzynki nie zostały jeszcze odczytane bo czekają na polskich ekspertów, wczoraj twierdzono, że zostały już odczytane, pomału trzeba doszukiwać się jednak faktów.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 11, 2010, 12:27:29 pm »
Osobista niechęć nie stoi w przeszkodzie, by czuć szacunek do osoby. Większość Polaków ze śp. Prezydentem się nie zgadzało, ale obecnie, jak jeden mąż, prawie wszyscy czują smutek i żal. Nie czuję takiej nienawiści jak Ty do Rosji, dlatego wolę wierzyć w przypadek, niż celowe działanie. Ale nie będę już o tym się wypowiadał, bo uważam, że to jest niestosowne w tym temacie.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 11, 2010, 13:17:19 pm »
Co do czarnych skrzynek, to słyszałem przed chwilą w TV, że Rosjanie z odszyfrowaniem ich czekali na polskie służby, stąd to "opóźnienie".

Rosja zachowuje się tak aby nie było potem jakiś spekulacji, że coś przed Polakami zataiła.

Tekst połączony został dnia Kwiecień 11, 2010, 14:10:37 pm
najgorsze jest to, że jutro idę na uczelnie i zdaje sobie sprawę, iż będę jedyną osobą na roku, dla której coś okropnego się stało. Nawet nie będę mieć do kogo gęby otworzyć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 14:10:37 pm wysłana przez don_fedro »

aga

• Gość
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 11, 2010, 15:02:52 pm »
zdaje sobie sprawę, iż będę jedyną osobą na roku, dla której coś okropnego się stało. Nawet nie będę mieć do kogo gęby otworzyć.
Mam podobne odczucia. Wyalienowanie w tragedii, która przecież nie jest tylko moją osobistą- pytam więc- dlaczego ludzie mogą być tak obojętnymi?! To przecież nie jest chwila na analizę i wyrażanie sympatii i antypatii na płaszczyźnie politycznej. Dodam,że nie jestem już w wieku studenckim i życzyłabym sobie, aby moje prywatne otoczenie wykazało w tym strasznym momencie więcej  taktu, empatii i dojrzałośći jeśli już nawet nie mogą czuć zaangażowania i żałoby.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 11, 2010, 15:16:14 pm »
@don_fedro & @aga - trzeba swoim zachowaniem pokazac innym jak sie powinni zachowywac w takich (i nie tylko takich) momentach...odczuwac zal i smutek w takiej sytuacji to jak powinien zachowac sie KAZDY POLAK...badzmy przykladem i niech ta refleksja doda wam otuchy...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 11, 2010, 16:17:12 pm »
Ja też idę jutro do roboty gdzie większosć to młodzi i jest tam mnóstow studentów, boję się jak będzie to wyglądać. Szczególnie moje debilne miasto które oczywiście nie umie się zachować :( co za ludzie :(

warmi

• Gość
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 11, 2010, 17:14:48 pm »
Może te wydarzenia obudzą wreszcie w naszym narodzie patriotyzm....

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 11, 2010, 17:31:22 pm »
Do mnie już dzwonili z uczelni studenci, czy nie wiem nic na temat tego, czy nie będzie jakiegoś apelu jutro czy coś, bo w tedy upiekło by się kolokwium. Żenada.

Oglądałem konwój z prezydentem, piękny widok, prze całą trasę towarzyszyli w tej drodze prof. Lechowi Kaczyńskiemu tłumy ludzi. W takie dni żałuje, że nie mieszkam w Warszawie czy Krakowie, u mnie w mieście nie ma atmosfery. 

aga

• Gość
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 11, 2010, 17:39:42 pm »
W takie dni żałuje, że nie mieszkam w Warszawie czy Krakowie, u mnie w mieście nie ma atmosfery.

Ja mieszkam w Krakowie i wierz mi tutaj także nie czuję atmosfery. Pozory mylą.

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 11, 2010, 17:49:03 pm »
Moja droga ojczyzno, w 1918 roku odzyskałaś wolność, niepodległość. Napawałaś się nią jedynie 21 lat, gdy na Twe barki spadł znów ciężar nie do utrzymania. Nie długo później straciłaś oddane Ci do reszty, kochające dzieci. Straciłaś wolność na kilkadziesiąt lat ukochana matko, a krew z Twej krwi, postanowiła miłować inną. Po wielu latach niewoli w 1989 roku, Twoje pierworodne dziecię po bratobójczym boju zdołało przywrócić Ci wolność. Od tamtego czasu mija 21 lat! Wiem matko, wiem, historia zatacza kręgi ale dlaczego to właśnie Ciebie tak doświadcza, dlaczego nie ma litość dla krwawiącego serca. Jako Twój oddany syn, nie mogę dopuścić do kolejnego zamknięcia Cię, pozbawiania najcenniejszej wartości jaką jest wolność na kolejne kilkadziesiąt lat. Stanę w twej obronie, zasłonię Twą pierś swoją w potrzebie. Nie dam Cię dłużej krzywdzić, chodź bym miał poświęcić życie. Będę Ablem ale to ja zadam cios Kainowi. Zdradzić Cię nie dam, obcym nie oddam, tak mnie dopomóż wszechmogący.
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

SoldierOfPoland1

• Gość
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 11, 2010, 17:50:48 pm »
Nie da się wyrazić słowami straty jakiej doznała Polska. Zginął przywódca narodu, symbol ciągłości władzy; czołowi politycy i naczelne dowództwo Sił Zbrojnych. Nie jestem zwolennikiem PIS-u, ani przeciwnikiem tej frakcji. Z niektórymi poglądami się zgadzałem, z innymi już nie. Bolało mnie, że prezydent otaczał się politykami PIS-u, gdyż w moim odczuciu powinien stać ponad podziałami politycznymi. Ale z zadowoleniem patrzyłem na jego politykę w stosunku do Ukrainy i Gruzji. Pochwalam jego zaangażowanie w dochodzenie prawdy w sprawie Katynia. Szkoda, że te zmagania zakończył właśnie pod Katyniem. 
Kiedy oglądałem w TV powitanie i pożegnanie prezydenta - muszę przyznać z ręką na sercu, że uroniłem łzy. Trudno opisać uczucia jakie mi towarzyszyły, kiedy widziałem kolumnę z trumną Prezydenta i kwiaty rzucane przez Warszawiaków. Smutek, poruszenie...brak słów.