Autor Wątek: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom  (Przeczytany 18761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

matii8

 • Gość
Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« dnia: Sierpień 15, 2010, 10:13:10 am »
To ma być prezydent Polski????

Niedowierzanie i gniew - takie emocje towarzyszą mieszkańcom Ossowa   zaskoczonym informacją, że 15 sierpnia ok. godz. 15.30 odsłonięty   zostanie pomnik na mogile żołnierzy bolszewickich z motywem bagnetów i   prawosławnego krzyża. W napisie na tablicy pojawił się błąd w pisowni   nazwy miejscowości. Co jednak szczególnie szokuje: cyrylicą wyryto   słowa, że Sowieci walczyli "o Ołssów". Według nieoficjalnych informacji w   odsłonięciu tablicy weźmie udział Bronisław Komorowski. Pomnik powstał   na zamówienie Kancelarii Prezydenta, która chce przy nim podejmować   rosyjskie delegacje rządowe. Co ciekawe, twórcą pomnika jest autor   tablicy upamiętniającej ofiary tragedii smoleńskiej na Pałacu   Prezydenckim oraz zwycięskiego projektu monumentu mającego stanąć na   Powązkach - Marek Moderau.


Fakty są następujące: dwa lata   temu prowadzono na terenie walk z bolszewikami w 1920 r. w Ossowie prace   ekshumacyjne, w rezultacie czego odkryto szczątki ciał 22 żołnierzy   Armii Czerwonej. 15 lipca br. Andrzej Kunert, sekretarz Rady Ochrony   Pamięci Walk i Męczeństwa, wystosował pismo do Jerzego Mikulskiego,   burmistrza Wołomina, w którym zadeklarował sfinansowanie na terenie   prowadzonych prac postawienie pomnika na mogile żołnierzy bolszewickich   poległych 14 sierpnia 1920 r. w Ossowie, a dokładnie na tzw. Polakowej   Górce, na pograniczu Wołomina i Ossowa. Jak powiedział "Naszemu   Dziennikowi" Kazimierz Zych, przewodniczący Komitetu Uhonorowania ks.   Ignacego Skorupki Orderem Orła Białego, to skandal, że w sytuacji gdy   polscy żołnierze na cmentarzu w Ossowie mają betonowe przedwojenne   krzyże, żołnierzom sowieckim stawia się pomniki nagrobne z bardzo   drogiego materiału, jakim jest szwedzki granit. Rozmówca "Naszego   Dziennika" pyta również, jaki jest prawdziwy cel upamiętniania   najeźdźców i komu zależy na tym, aby Rosjanie mieli swój pseudo-Katyń w   Polsce. Wpisuje się to w nurt uprawianego przez rządzących i przychylne   im media pojednania z państwem rosyjskim, nawet za cenę przekłamywania   historii. Zych podkreśla również, że inicjatywa oburzyła mieszkańców   gminy Wołomin, którzy obserwowali postęp prac nad pomnikiem. Jeśli   chodzi o samą jego formę plastyczną, to składają się na nią bagnety i   prawosławny krzyż, co - jak zauważa nasz rozmówca - dziwi, bo przecież   bolszewicy nie szli do boju z krzyżem, ale pod sztandarem sierpa i   młota. Takiego symbolu jednak oczywiście na pomniku nie ma. Oczywiste   jest, że na nagrobkach powinny być krzyże, a modlitwą za zmarłych   obejmuje się wszystkich, ale takie działanie jest po prostu, według   Zycha, jawnym przekręcaniem sensu historii i zrównywaniem bohaterskich   żołnierzy polskich z najeźdźcami sowieckimi. Nasz rozmówca zwrócił   również uwagę na to, że na tablicy nagrobnej znajduje się błąd w pisowni   nazwy miejscowości, jak również napisane cyrylicą słowa, że Sowieci   walczyli "o Ołssów". Co ciekawe, twórcą pomnika jest autor tablicy   upamiętniającej ofiary tragedii smoleńskiej na Pałacu Prezydenckim oraz   zwycięskiego projektu monumentu mającego stanąć na Powązkach, również   upamiętniającego ofiary katastrofy z 10 kwietnia, Marek Moderau.   Utwardzoną drogę do mogiły, która znajduje się vis--vis krzyża pamięci   ks. Ignacego Skorupki, czyli w miejscu śmierci bohatera, sfinansował   urząd gminy Wołomin. Jak zauważa Kazimierz Zych, cała sprawa była   przygotowywana od dawna; jeszcze gdy Bronisław Komorowski był   marszałkiem Sejmu, popierał prace nad pomnikiem.
Należy podkreślić,   że z inicjatywą "przygotowania odpowiedniego obiektu" - jak czytamy w   piśmie sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa skierowanym do   burmistrza Wołomina - wystąpiła Kancelaria Prezydenta RP. Jej intencją   było, aby delegacje rządowe - polska i rosyjska - mogły wspólnie uczcić   ofiary wojny bolszewickiej. W tym oświadczeniu określono jasno, kto był   najeźdźcą, a kto ofiarą.
W piśmie skierowanym przez Kunerta można   również przeczytać, że Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa dziękuje   za dotychczasowe wsparcie ze strony Kancelarii Prezydenta. Ponadto   widnieje w nim informacja, że Kancelaria Prezydenta "rozważa możliwość   udziału Prezydenta RP w uroczystościach w Ossowie 14 sierpnia". W   oficjalnym programie obchodów uroczystości nie ma jak dotąd wiadomości,   czy Komorowski pojawi się przy pomniku bolszewickich żołnierzy.   Burmistrz Wołomina Jerzy Mikulski powiedział "Naszemu Dziennikowi", że   nic na temat ewentualnego pojawienia się Komorowskiego przy mogile   bolszewików nie wie i że nie otrzymał z Kancelarii Prezydenta   oficjalnego pisma dotyczącego włączenia w zaplanowane już uroczystości   wizyty prezydenta w tym miejscu. Zaznaczył jednak, że różne warianty   były brane pod uwagę. Ostatnie wydarzenia związane z pospiesznym i   niezapowiedzianym wmurowaniem tablicy w Pałacu Prezydenckim mogą   sugerować, że Kancelaria Prezydenta przyjęła metodę uników i tak   naprawdę teraz można spodziewać się wszystkiego oprócz słuchania głosu   Polaków. Sprawa pomnika na cześć bolszewików nie była nagłaśniana w   mainstreamowych mediach, a przecież jego postawienie nie jest inicjatywą   małego społecznego komitetu, tylko najwyższych urzędników w państwie. W   90. rocznicę Cudu nad Wisłą, jednej z bitew, która według wielu   historyków zaważyła na losach Europy, w wyniku przyzwolenia prezydenta i   umowy między konkretnymi instytucjami zostanie odsłonięty pomnik, który   idealnie wpisuje się w dotychczasowe działania mające na celu   umniejszanie ważnych wydarzeń historycznych i dokonań Polaków i   jednoczesnym przyznawaniem zasług agresorom. Sprawa tego pomnika kładzie   się cieniem na obchodach i nadaje im, w opinii Kazimierza Zycha, bardzo   smutny charakter.

Nowy styl

Nagłe odsłonięcie   tablicy upamiętniającej ofiary tragedii smoleńskiej w czwartek może   okazać się swoistą zapowiedzią stylu, w jakim niedawno zaprzysiężony   prezydent będzie uprawiał politykę historyczną. Metoda pospiesznego   załatwiania spraw i brak kontynuacji linii zapoczątkowanej przez Lecha   Kaczyńskiego uwidaczniają się w oficjalnym programie obchodów 90.   rocznicy Cudu nad Wisłą.
Sama rocznica, jak i niewątpliwa ranga tego   wydarzenia historycznego w dziejach Polski i całej Europy sugerowałyby   równie wyjątkową ceremonię pod względem organizacji i nagłośnienia   medialnego. Jednak tegoroczne obchody, zorganizowane zapewne w nurcie   pojednania z państwem rosyjskim, nie wyróżniają się niczym szczególnym,   jeśli chodzi o ich oficjalny program. Nie będzie ani defilady wojskowej,   ponieważ jakiś czas temu MON stwierdziło, że nie ma na to pieniędzy.   Nie przewidziano też, jeśli opierać się na programie zamieszczonym na   stronie internetowej Kancelarii Prezydenta, uroczystego przemówienia, a   jedynie wystąpienie 14 sierpnia w Ossowie. Początkowo były plany, by   Bronisław Komorowski pojawił się w Ossowie 15 sierpnia, ale oficjalny   program tego nie przewiduje. Nominacje generalskie nie będą przyznawane   jak do tej pory w Pałacu Prezydenckim, ale na placu Piłsudskiego. Według   generała Waldemara Skrzypczaka, byłego dowódcy Wojsk Lądowych i szefa   Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe operującej w Iraku, miejsce   przyznawania nominacji odzwierciedla zamysł organizatorów, by ta   uroczystość była dostępna dla większej niż do tej pory publiczności. Z   kolei dr hab. Romuald Szeremietiew uważa, że jest to działanie   propagandowe prezydenta, który chce zyskać w ten sposób poklask. Chce w   ten sposób odwrócić uwagę od Pałacu Prezydenckiego, który dzięki   krzyżowi cały czas kojarzony jest z śp. Lechem Kaczyńskim. Nominacje   generalskie otrzymają m.in. szef Sztabu Generalnego gen. broni   Mieczysław Cieniuch oraz płk Krzysztof Parulski, główny prokurator   wojskowy. W opinii Szeremietiewa, świadczy to o pewnym automatyzmie w   przyznawaniu awansów. Według byłego wiceministra obrony, awans wojskowy   jest wyróżnieniem, choć od jakiegoś czasu nie zależy on ani od zasług,   ani od umiejętności. Z kolei prokuratura wojskowa, według Szeremietiewa,   nie sprawdziła się w kwestii śledztwa smoleńskiego, i to rodzi pytanie o   zasadność przyznania stopnia generalskiego płk. Parulskiemu. Nic więc   nie dzieje się wbrew głównej linii działania rządu i Komorowskiego.   Nawet dostępność dla szerszego grona odbiorców aktu wręczania nominacji   generalskich nie zmieni faktu, że to wszystko wygląda bardzo skromnie i   może sugerować celowe odchodzenie od polityki historycznej uprawianej   przez poprzednika obecnego prezydenta. Nie powinno to jednak dziwić,   gdyż Bronisław Komorowski w licznych wypowiedziach po 1989 r. zaznaczał,   że jest przeciwko przywróceniu Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia.
Paulina Jarosińska

smiechu

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 798
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:28:47 am »
jak tak dalej pojdzie to w Oswiecimiu postawimy pomnik "bohaterskim obroncom miejsca odosobnienia narodu niemieckiego", na pomniku pewnie SS no i krzyz tez musi byc...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

barteq_g

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2010, 13:17:47 pm »
Jakoś mnie to nie rusza. To nie jest żaden pomnik gloryfikujący Rosjan a zwykły nagrobek z tablicą informacyjną. Wybrano jednak zły moment.

p1tereQ

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2010, 13:37:36 pm »
Jakoś mnie to nie rusza. To nie jest żaden pomnik gloryfikujący Rosjan a zwykły nagrobek z tablicą informacyjną. Wybrano jednak zły moment.

Bolszewikom, najeźdźcom i agresorom, stawia się pomnik ze szwedzkiego granitu, kiedy ofiary ich morderstw mają przedwojenne i gnijące pomniki. Nie rusza Ciebie to w ogóle? Nie rusza Ciebie to, że stawia się pomnik mordercom, a ofiary zostają zapomniane? Tworzenie Katynia dla bolszewików na terenie Rzeczpospolitej Polskiej nie rusza Ciebie? Równie dobrze pozwólmy posługiwać się pojęciami polskie obozy koncentracyjne, II Wojnę Światową rozpoczęła Polska i to my mordowaliśmy dla Hitlera, właściwie Hitler był Polakiem, prawda?

jak tak dalej pojdzie to w Oswiecimiu postawimy pomnik "bohaterskim obroncom miejsca odosobnienia narodu niemieckiego", na pomniku pewnie SS no i krzyz tez musi byc...

Przecież SS to byli żołnierze broniący się przed Polakami-mordercami.

Cytuj
Należy podkreślić,   że z inicjatywą "przygotowania odpowiedniego obiektu" - jak czytamy w   piśmie sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa skierowanym do   burmistrza Wołomina - wystąpiła Kancelaria Prezydenta RP. Jej intencją   było, aby delegacje rządowe - polska i rosyjska - mogły wspólnie uczcić   ofiary wojny bolszewickiej.

Ofiary? Przecież mówimy o uczczeniu morderców! Może popadam w paranoję?

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2010, 14:22:41 pm »
Cytuj
Nie rusza Ciebie to, że stawia się pomnik mordercom

Nie przesadzaj z tymi mocnymi słowami. Można się kłócić o fakt postawienia pomnika, ale czemu chcesz wyzywać prostych poborowych? Żołnierz to żołnierz, walczy bo ma taki obowiązek, a w przypadku krasnoarmiejców dochodził terror czekistów względem "tchórzy i zdrajców".
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

p1tereQ

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2010, 14:43:00 pm »

Nie przesadzaj z tymi mocnymi słowami. Można się kłócić o fakt postawienia pomnika, ale czemu chcesz wyzywać prostych poborowych? Żołnierz to żołnierz, walczy bo ma taki obowiązek, a w przypadku krasnoarmiejców dochodził terror czekistów względem "tchórzy i zdrajców".

Czyli mam rozumieć, że popełniane przez nich morderstwa na ludności cywilnej to "efekt poborowego"?

Postawa Piotrka zaczyna się robić nieco fanatyczna, co z kolei źle wpływa na morale w załodze...

W czym fanatyczna? Tym, że staram się dociec prawdy i używam właściwych i technicznych słów?

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2010, 16:06:12 pm »
Cytuj
Czyli mam rozumieć, że popełniane przez nich morderstwa na ludności cywilnej to "efekt poborowego"?
Znałeś tych żołnierzy? Wiesz co robili? W jakich okolicznościach zginęli?

Łatwo zaszufladkować, że Armia Czerwona zła była, bo wiele zbrodni popełniła. Że każdy jej trybik był skorodowany od środka.
Łatwo rzucić nazwiskiem Złego Człowieka, bo o Złych się pisze. Z kolei zwykły, taki normalny Dobry Człowiek nie znajdzie miejsca w annałach.

Ale ja już kończę to, bo to i nie na temat, i nie znajdę tu ze strony p1tereQ'a zrozumienia.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

p1tereQ

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2010, 16:11:43 pm »
Za: http://blogmedia24.pl/node/34984

Cytuj
Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie  jest oburzone zaplanowanym na jutro, tj. 15 sierpnia, odsłonięciem w Ossowie pomnika żołnierzy Armii Czerwonej, którzy polegli podczas Bitwy Warszawskiej.

Pomysł uczczenia w ten sposób i w tym dniu żołnierzy, którzy nieśli na swych bagnetach zbrodniczą ideologię, dążąc do narzucenia jej Polsce, a następnie innym krajom Europy, nie ma nic wspólnego z tradycyjnym szacunkiem dla zmarłych. Czym innym jest bowiem pielęgnacja grobów i odnawianie cmentarzy poległych na terenie naszego kraju żołnierzy wielu różnych armii, nawet zaborczych, czym innym natomiast oddawanie im hołdu, a w takich kategoriach należy rozumieć wznoszenie pomników.

Jeszcze nie zakończyliśmy w Polsce usuwania bądź przenoszenia na wojskowe kwatery cmentarzy komunalnych (jak w Krakowie) pomników ku czci kłamliwie przedstawianej do 1989 roku jako wyzwolicielska Armii Czerwonej, a już ktoś ośmiela się wznosić na jej cześć nowy, rehabilitując w ten sposób komunistyczną wersję najnowszej historii.

Odsłonięcie monumentu upamiętniającego bolszewików niosących zagładę Rzeczypospolitej w 1920 roku w dniu święta Wojska Polskiego jest posunięciem równie skandalicznym, jak haniebnym. Żądamy wyciągnięcia surowych konsekwencji w stosunku do osób i instytucji, które odpowiadają za ten pomysł i jego realizację.

Kraków, 14 sierpnia 2010

rzecznik POKiN

dr Jerzy Bukowski

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2010, 16:12:42 pm »
Nie przesadzaj z tymi mocnymi słowami. Można się kłócić o fakt postawienia pomnika, ale czemu chcesz wyzywać prostych poborowych? Żołnierz to żołnierz, walczy bo ma taki obowiązek, a w przypadku krasnoarmiejców dochodził terror czekistów względem "tchórzy i zdrajców".

Ale czy zmienia to postać rzeczy, że pomordowali oni setki Polaków? Nikt tu nie mówi, że oni muszą odpowiedzieć, ale mówimy o tym, ABY MORDERCOM  NIE STAWIAĆ POMNIKA ...

Tak, jak Piotr napisał - mogę przykład z mojego miasta podać, więc nikt manipulacji nie zarzuci - jakieś 2 lata temu chyba został odnowiony pomnik ku czci czerwonoarmistów - błyszczy i razi po oczach - piękny (swoją drogą jest tuż obok grobu mojej babci, na co mnie krew zalewa...) Dosłownie 10-15 metrów dalej jest pomnik pomordowanych Polaków podczas okupacji niemieckiej - ten pomnik, jak daleko pamięcią sięgam wygląda tak samo ...
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2010, 21:46:35 pm »
Komunizm został Polakom narzucony siłą przez Armię Czerwoną, pierwsza próba była w 1920r, natomiast do 1993r musieliśmy czekać na zakończenie komunistycznej okupacji Polaki. Moim skromnym zdaniem, ten pomnik jest przesadą, w momencie, kiedy nie uczono wszystkich nawet Polaków walczących o naszą niepodległość.

Nie dziwię się postawie miejscowych:
Cytuj
Odsłonięcie krzyża dla bolszewików odwołane. "Hańba"

Z powodu protestu okolicznych mieszkańców odwołano uroczyste odsłonięcie mogiły 22 żołnierzy Armii Czerwonej na Polakówej Górce w Ossowie. Na mogile ktoś namalował czerwone gwiazdy. Mieszkańcy skandowali "hańba", "to akt pogardy dla Polaków".

« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2010, 21:47:39 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Hades

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2010, 22:18:34 pm »
W takich chwilach naród wstydzi się za ludzi, których sam wybrał...

Jak tak dalej pójdzie to her Thuzk postawi na Westerplatte monument upamiętniający celny ostrzał polskich pozycji obronnych z pancernika Schleswig Holstein, żeby było gdzie na kolana padać przed Eriką S(S).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2010, 22:21:35 pm wysłana przez Hades »

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 15, 2010, 22:24:18 pm »
Komunizm został Polakom narzucony siłą przez Armię Czerwoną, pierwsza próba była w 1920r, natomiast do 1993r musieliśmy czekać na zakończenie komunistycznej okupacji Polaki. Moim skromnym zdaniem, ten pomnik jest przesadą, w momencie, kiedy nie uczono wszystkich nawet Polaków walczących o naszą niepodległość.

Za tego posta masz u mnie Marku ogromniastego plusa! :)
Może zajmijmy się swoim podwórkiem, a nie dalej powtarzajmy "błędy", na których wiadomo, jak wyszliśmy - idziemy wszystkim na rękę a oni nam figę.. Dzisiaj honorowość nie jest w cenie - ale my bądźmy honorowi - w stosunku do naszych przodków, którzy z bronią w ręku walczyli za naszą Ojczyznę
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

p1tereQ

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 15, 2010, 23:01:21 pm »
Jak informuje rzepa, za: http://www.rp.pl/artykul/2,522723.html

Cytuj
Z powodu protestu okolicznych mieszkańców odwołano zaplanowane na dzisiaj uroczyste odsłonięcie mogiły 22 żołnierzy Armii Czerwonej na Polakówej Górce w Ossowie.

Warto zwrócić uwagę na bardzo ważny wniosek płynący z tego wydarzenia. Posilę się zewnętrznym źródłem.

Za: http://www.antypolonizm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=328:ossowski-pomnik-na-cze-bolszewikow&catid=6:wydarzenia&Itemid=13

Cytuj
W historii naszego kraju jest wiele wydarzeń, które nie doczekały się godnego upamiętnienia. Jeszcze więcej jest mogił Polskich Bohaterów, których ślady z upływem czasu znikają z przestrzeni i ludzkiej pamięci. Dlaczego częściej wykazujemy empatię dla obcych niż dla naszych rodaków?

TenebrosuS

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 15, 2010, 23:21:34 pm »
Czerwona Armia to byli najeźdźcy, mordercy i zwierzęta, bo ludźmi ciężko nazwać tą "armię". Żołnierz walczy z żołnierzem, a nie morduje, gwałci i pali wszystkie miejscowości przez które przejdzie.

Stawanie czegokolwiek więcej niż skromnego kamienia(bo raczej oni by krzyża nie chcieli....), jest bluźnierstwem przeciwko Najjaśniejszej. Niema pieniędzy na skromne pomniki dla ofiar, podczas gdy niczym za PRL katom stawia stawia się okazałe mogiły. Hańba!

Gizz

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 16, 2010, 09:16:43 am »
Bazujac na temacie o samym komorze, to postawił po prostu pomnik swoim ;)

Levy

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 16, 2010, 09:19:57 am »
Witam wszystkich ;)

Moim skromnym zdaniem ten pomnik to jest jakieś nieporozumienie albo niesmaczny żart...
Bo jak inaczej nazwać chęć postawienia pomnika ludziom, którzy zaatakowali nasz kraj, a byli mordercami (tak, mordercami!), którzy nie wahali się zabijać, gwałcić i bić ówczesnego Polskiego społeczeństwa czy palić Polskie wsie !
W pełni zgadzam się z @p1tereQ

barteq_g

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 16, 2010, 09:29:29 am »
jak tak dalej pojdzie to w Oswiecimiu postawimy pomnik "bohaterskim obroncom miejsca odosobnienia narodu niemieckiego", na pomniku pewnie SS no i krzyz tez musi byc...
To by nam mogło wyjść na dobre wbrew pozorom.

MarcinS

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 16, 2010, 10:18:03 am »
Ofiarom katastrofy smoleńskiej nie wybudowano jeszcze pomnika , a agresorom tak ? Gdzie tutaj logika ? To może wybudujemy pomnik Stalinowi ?

Gizz

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 16, 2010, 11:02:15 am »
MarcinS- nei jestes na czasie, kilka dekad temu byly pomniki stalina ;)

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 16, 2010, 17:56:15 pm »
MarcinS - pomijając wszystko czym była Armia Czerwona, to czym innym są żołnierze, a czym innym ofiary wypadku.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

barteq_g

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 16, 2010, 18:05:56 pm »
MarcinS - pomijając wszystko czym była Armia Czerwona, to czym innym są żołnierze, a czym innym ofiary wypadku.
Teraz już tak będzie. Przykładowy tytuł w Naszym Dzienniku: " Prezydent Komorowski kupił sobie nowy samochód a przed pałacem stoi dopiero jeden pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej".

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 16, 2010, 21:03:19 pm »
Jak tak dalej pójdzie to her Thuzk postawi na Westerplatte monument upamiętniający celny ostrzał polskich pozycji obronnych z pancernika Schleswig Holstein, żeby było gdzie na kolana padać przed Eriką S(S).

Miejsca właśnie ktoś zrobił w sierpniu 2010r, aktem antypolonizmu:Krzyż Virtuti Militari dla POLSKICH obrońców Wersterplatte sprofanowany,   ich pamięć znieważona.

Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

p1tereQ

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 17, 2010, 00:13:33 am »
Miejsca właśnie ktoś zrobił w sierpniu 2010r, aktem antypolonizmu:Krzyż Virtuti Militari dla POLSKICH obrońców Wersterplatte sprofanowany,   ich pamięć znieważona.

Smuci mnie fakt, że za takie zachowania jest brak konsekwencji.

barteq_g

 • Gość
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 17, 2010, 10:17:43 am »
Ja jestem za karą cielesną w takich wypadakach. 100 batów i każdemu się odechce niszczyć wspólne dobra.

Cichociemny

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 134
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 17, 2010, 16:07:50 pm »
odnośnie "pomnika - prawosławnego krzyża" podobno polegli bolszewicy pochodzili z jednostki w której spora część poborowych była wyznania Mojżeszowego znaczy się narodowości żydowskiej może ktoś potwierdzić lub zdementować te pogłoski ?